Jakie kolumny podłogowe do Marantz PM6005?

Kojo

New member
Jako że to mój pierwszy post - witam Wszystkich serdecznie!

Przechodząc do tematu, chciałbym skorzystać z Waszej wiedzy i podpytać, jakie kolumny polecacie do Marantza PM6005 + CD6005 + gramofon (nie wiem jeszcze jaki).

Pokój ma 20m2, kolumny nie będą niczym ogrodzone po bokach, jedynie chciałbym je w miarę możliwości postawić blisko tylnej ściany. Więc w grę chyba wyłącznie kolumny z bass reflexem z przodu?

Będzie to mój pierwszy taki zestaw, dotychczas nie słuchałem muzyki na niczym szczególnym - nie mam praktycznie żadnego doświadczenia ani wiedzy, jedynie tyle, co udało mi się dotychczas przeczytać w sieci.

Generalnie to słucham sporo muzyki, więc chciałbym aby kolumny były dość uniwersalne. Choć ze szczególnym podkreśleniem starszego rocka - zwłaszcza Pink Floyd, Claptona czy Hendrixa.

Bez odsłuchu, bazując na tym co przeczytałem zwróciłem uwagę na:

Dali Zensor 7
MA BX6
A może coś od rodzinnego producenta - Pylon?

Za wszelkie uwagi i sugestie będę bardzo zobowiązany.

Pozdrawiam!
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z rodzimej konstrukcji polecę ci Audio Academy Phoebe III :) Są to równo grające kolumny z miękkim basem i nie ostrą górą,opis uniwersalność do nich jak najbardziej pasuje :) tyle że ja ich słuchałem z Xindakiem ( nie pamiętam dokładnego modelu wzmacniacza) ,polecam ci pojechać je posłuchać w konfiguracji z twoim wzmacniaczem. Sam też rozglądałem się za wzmacniaczem do moich BX6 i udało mi się posłuchać ich z PM6005, kolumny zagrały lekko zaakcentowanymi skrajami pasma, jednak wysokie nie kuły w uszy a basu moim zdaniem wystarczająco. W BX6 bas jest bardziej punktowy, w porównaniu do Phoebe III wydaje mi się że przyjemniejszy w odbiorze jest jednak ten od polskiego producenta. Dali Zensor 7 jak i Pylon Audio Sapphire 25 nie słuchałem ale myślę że również warto się nimi zainteresować :)
 

palusik

Member
Może JBL 280 to rockowego grania. Mało one uniwersalne, czy też równe, ale w rockowy graniu się sprawdzają. Jeszcze chwalą chłopaki Paradigm, od siebie mogę dodać BL 40, ale nie wiem jak to zagra z Marantz. Podaje też dla potomności maksymalny budżet, jaki posiadasz na te kolumny.
 

Kojo

New member
Budżet na kolumny to około 4 000 PLN. Nie mam również pewności do Marantza, mógłbym ewentualnie klocki zamienić na coś tańszego a różnicę przeznaczyć na lepsze kolumny.

No właśnie, jeżeli nie Marantz to na co innego mógłbym zwrócić uwagę?

Dziękuję za wszelkie sugestie - pochylę się na spokojnie nad wszystkimi.

Ktoś się orientuje, gdzie w Krakowie mógłbym odsłuchać?

Pozdrawiam!
Adrian
 

palusik

Member
Wszystko zależy czego oczekujesz, może cNAD 356BEE - chyba taki bardziej z wykopem i efektownym graniem. Posłuchaj. Na pewno ma gigantyczną moc.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mogę ci polecić salon który znajduje się w Niepołomicach(ul.Tadeusza Kościuszki 9), miejscowość tuż za Krakowem, słuchałem tam właśnie Phoebe III, poza tym ma w ofercie Pylon Audio, Paradigm, Dali, M e l o d i k a, Kef, Monitor Audio i nie jestem pewien ale JBL też, więc miałbyś bezpośrednie porównanie kolumn którymi jesteś zainteresowany :) Jest też spory salon na Sołtysowskiej 35A w Krakowie, nie byłem tam ale parę osób odwiedziło ten salon i miało mieszane odczucia co do obsługi. Jest również salon audio na Chodkiewicza 4, mają tam elektronikę Rotel i kolumny Bowers & Wilkins.
 

Kojo

New member
Bardzo Wam dziękuję!
Jutro jadę na odsłuch - na pierwszy rzut Cambridge 351A + 351C + MA BX6 a później Zensory 7.
Poproszę również o NADa.

Pozdrawiam!
 

piechu

Member
Bez reklam
No właśnie jak odsłuch? Sam się zastanawiam nad NAD C356BEE... na papierze ma wszystko na czym mi zależy... oprócz wyglądu ;) Jestem ciekaw jak zgrywa się wg Ciebie z Zensorami :)
 

dzik87

New member
Proponuję odsłuchać jeszcze Paradigm monitor 9v7.

Sam mam zensory 7, odsluchiwalem rowniez paradigmy, monitor audio. Wszystko na 6005.
Niestety nie mialek okazji sprawdzic AA Phobe III. Ale z Dali jestem zadowolony.
W wyborze miedzy marantzem a nadem, polecam tego pierwszego.

Ewentualnie lepsze sprzety, ktore po rabacie kosztuja tyle, co taki pm6005 na ceneo, czy allegro. A rabaty sa atrakcyjne w niektorych salonach. Przykladowo za 2500 mozna miec nowego audiolaba 8200 a, czy zensory 7 za 2600 parę , fabrycznie spakowanych , gwarancja Horn.
 

Kojo

New member
Hej,

przepraszam za późną odpowiedź - dopiero co wróciłem ze świątecznej przerwy.

Ostatecznie zdecydowałem się na CA 351A i BX6. Wydaje mi się, że to kombo sprawowało się najlepiej przy różnych rodzajach muzyki - testowałem jazz, rock i pop.

Łatwo nie było, bo faktycznie NAD zagrał potężnie, po "męsku". Purple brzmieli naprawdę wspaniale. Ale.. nie samym ciężkim rockiem człowiek żyje. Kind of Blue Milesa czy Us and Them Floydów przekonały mnie do CA - tu NAD w moim odczuciu brzmiał słabiej. No i ten wygląd - CA jednak jest ładniejsze.

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za wsparcie i pomoc!! :)
 
Do góry