Jakie kolumny do Yamaha RX-V630

newt

New member
Witajcie,

Dostałem od teścia w prezencie amplituner Yamaha RX-V630. Chciałbym do niego dobrać jakieś kolumny - najlepiej podłogowe. Głównie oglądam filmy, czasem trochę muzyki - głównie rock lub to co leci teraz w radio. Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to 1500-2000 zł. Pokój ma 20m2 i nie zamierzam mieć więcej niż 2 fronty i centralny więc basy muszą być z frontów. Wiem, że zaproponujecie mi odsłuchy ale chciałbym mieć wytypowanych jakiś faworytów.

Do tej pory używałem (wciąż używam) Pioneer VSX-812 z Tannoy'ami MX-1 oraz MX-2 i nawet mi pasował dźwięk lecz jeden z MX-2 ma chyba jakieś uszkodzenie i Yamaha wyłącza się na ustawieniu 8Ohm - stąd głównie decyzja o kupnie innych kolumn.

P.S. W waszej opinii który z tych amplitunerów ma większy potencjał? Pioneer VSX-812 czy Yamaha RX-V630
 

piotr818

New member
Bez reklam
To starszej generacji amplitunery potencjał jest porównywalny jednakże w stereo zagra lepiej Yamaha. Każda z wyżej przedstawionych kolumn zagra inaczej a preferencje są w twoim uchu.
 

newt

New member
Dziekuje wszystkim za pomoc. Mam juz podstawowy obraz nowego aplitunera a takze kolumn, ktore do niego pasuja. Szkoda, ze w moim skromnym budzecie nie ma kolumn zarowno ladnych wizualnie (jak np. Kef IQ50) jak i dobrze grajacych jak proponowane mi Kliipsch F1, Monitor Audio M6 zy Dali Concept.
Przejrzalem troche rymek i spodobaly mi sie kolumny Jamo C405/407. Czy to dobra propozycja dla mnie? Jamo S606 chyba mi nie podejda pod wzgledem ustawienia przez ich bocznie ustawiony glosnik basowy.
 
Do góry