Jakie kolumny do sr7007?

bojan76

New member
Postanowiłem oderwać wątek kolumn z działu ampli tutaj.

Poszukuje kolumn do Marantza sr7007 (to wybór na ten moment choć koledzy z forum próbują mnie od tego odwieść :) ) :
1. Na główną strefę (dobre fronty do stereo, kino domowe rzadziej), pokój 37m2, połowa pokoju 7m wysoka.
2. Dwie dodatkowe strefy głośniki stereo podwieszane. Pokoje małe (12m2 i 9m2) o standardowej wysokości.

Posłuchać też pójdę ale muszę zawęzić pole wyboru.

Szczerze mówiąc boję się strefy głównej i jej wysokości do 7m. Jak to nagłośnić. Dobre kolumny mogą nie mieć okazji pokazać swoich możliwości.

Pozdrawiam, Bojan.
 

bojan76

New member
Normalne stojące chciałbym. Dobrze grające z Marantzami. Ostatnio przychylam się do pomysłu Steeze, żeby podłączyć stereo do PM7004 a resztę przez ampli KD. Z tego co piszą inni forumowicze to Monitor Audio BX6 byłyby fajne na fronty.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
BX fajne, ale do 7007 i 7004 warto kupic cos lepszego. Jesli masz srodki posluchaj Focali Chorusów serii 826 wzwyz, Kefow od seii R700, R900, moze Dali od Ikon 7 w gore. Mysle, ze godne polecenia są też Traingle Antale
 

Woszkowaty

New member
Ja optuję za większymi przetwornikami niskich tonów, moje propozycje: JBL Studio 590, JBL LS80, Dali Lektor 8, KEF Q 900, ESA Neo 4, Sonus Faber Liuto.
 

bojan76

New member
1. Zapomniałem wspomnieć o dosyć ważnym szczególne jakim jest rodzaj muzyki jaki słucham. Słucham generalnie muzyki lekkiej. Nie słucham heavy metalu, techno, hip hopu i innych takich. Rozumiem, że te propozycji z postów powyżej zachowują ważność? Generalnie przychylam się do BX6. Relacja ceny o jakości wydaję się być ok.

2. A co z mniejszych głośników byście polecili do pozostałych pokojów (druga i trzecia strefa)? Myślałem o BX2 i Polk Audio OWM3.

pozdr. bojan.
 
Do góry