Jakie kolumny do ONKYO TX-NR609 na 28m2 ?

Krawi

New member
Witam

Stoję przed trudnym wyborem kolumn do kina domowego.
Szukam zestawu 5.1 do pokoju 28m2 (wymiary 4,5 x 6,2m). TV stoi na środku krótszej ściany. Współpracować będą z ONKYO TX-NR609 i telewizorem SHARP LC-46LE830. Sprzęt będzie używany w ~80% w kinie domowym, reszta w stereo. Słucham w większości wszelkich odmian cięższego rocka.
Chciałbym na to przeznaczyć około 3.000zł.
Bardzo proszę o Wasze propozycje.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
By pasowały jakieś kolumny o mocnej podstawie basowej o dobrej dynamice zwłaszcza że pomieszczenie jest duże
Może kolumny JBL (chociaż osobiście nie przepadam za nimi) ale Tobie mogą się spodobać zwłaszcza do takiej muzyki .Więcej jakości wniosą kolumny Paradigm - tu też będzie bardzo dobry bas i dynamika tylko finansowo mogą być kłopoty ,ewentualnie kolumny Magnat Quantum są łatwe do wysterowania i mają wysoką efektywność więc będzie głośno
Od biedy mogą być też kolumny Quadral ,też powinny dać radę ,z tym że bas nie będzie mieć tego "mięsa" w porównaniu np z JBL
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja paradigmy polecam i nie daltegoz e mam ale cena-jakosc jest w tym wypadku dobra i warto sie zastanowic ,,,,,,
lolek
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Ja bym proponował Oli 40 ,no ale nieco przekracza budżet.Kolumny współpracują z tym ampli wyśmienicie.Kiedyś próbowałem też z Magnatami Quantum 655 i też jest w miarę ok ale z Oli lepiej.
 

Krawi

New member
By pasowały jakieś kolumny o mocnej podstawie basowej o dobrej dynamice zwłaszcza że pomieszczenie jest duże
Może kolumny JBL (chociaż osobiście nie przepadam za nimi) ale Tobie mogą się spodobać zwłaszcza do takiej muzyki .Więcej jakości wniosą kolumny Paradigm - tu też będzie bardzo dobry bas i dynamika tylko finansowo mogą być kłopoty ,ewentualnie kolumny Magnat Quantum są łatwe do wysterowania i mają wysoką efektywność więc będzie głośno
Od biedy mogą być też kolumny Quadral ,też powinny dać radę ,z tym że bas nie będzie mieć tego "mięsa" w porównaniu np z JBL

Jakie JBL masz na myśli? LOFT? Brałem je pod uwagę, ale trochę się obawiam kłopotów z ustawieniem z powodu bocznego mocowania głośników niskotonowych.
Który zestaw Paradigm radzisz? To co znalazłem znacznie przekracza mój budżet.
 
Ostatnia edycja:

Krawi

New member
Pytanie jak duże musiałby być to trochę? Coś mogę dozbierać, lub ewentualnie odłożę zakup subwofera.
Loft wystarczy na mój pokój - 28m2?

Najprawdopodobniej jednak subwoofer odłożę na przyszłość.
Poczytałem kilka opisów i JBL przypadły mi do gustu.
Zastanawiam się tylko które lepiej zagrają rock ES czy Studio?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Krawi

New member
Studio 190 jest zdecydowanie za drogie, nawet bez suba nie zmieszczę się w 3000zł.
Jakieś inne propozycje?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Pytanie jak duże musiałby być to trochę? Coś mogę dozbierać, lub ewentualnie odłożę zakup subwofera.
Loft wystarczy na mój pokój - 28m2?

Najprawdopodobniej jednak subwoofer odłożę na przyszłość.
Poczytałem kilka opisów i JBL przypadły mi do gustu.
Zastanawiam się tylko które lepiej zagrają rock ES czy Studio?
Do takiego pomieszczenia to zbieraj na 190+120c+130
 
Do góry