Jakie kolumny do nowego salonu?pytanie kompletnego laika

ePiotr

New member
Witam wszystkich. Potrzebuję porady dotyczącej wyboru kolumn. Nie mam żadnych wcześniejszych doświadczeń z takimi zestawami. Po przeczytaniu kilkudziesięciu wątków mam całkowity mętlik w głowie.Wzmacniacz jaki posiadam to ONKYO INTEGRA A-8870, CD też będzie Onkyo DX-7355 jak tylko coś ciekawego uda mi się namierzyć.
Salon na powierzchnię dokładnie 31.6m. Kwota do wydania na kolumny to max.1000zł więc raczej używane wchodzą w grę. Kolumny będą stały przy ścianie i możliwość odsunięcia od niej to max 10-15cm,będą oddalone od siebie około 2.5-3 metry.
Szukając na allegro znalazłem następujące które mnie zaintersowały :
jamo-s606
elac-el-100
acoustic-energy-109
taga-tav-606f-v-2
heco-victa-700
jamo-350
jbl-harman-kolumny-glosnikowe-delta-40
gh-3080-grandhigh
magnat-viva-classic-6

zależy mi na dobrej jakości,basie ale chciałbym także jeżeli będzie taka potrzeba"zatrzęsły dachem".Wiem że takie rzeczy to tylko w "erze"ale od czegoś muszę zacząć,kiedyś pewnie wymienię na lepsze jak trafię 6 w lotto.Nie słucham i nie bedę słuchał muzyki poważnej,operowej,metalu,jazzu,ciężkiego rocka itd.głównie muzyka dyskotekowa i lekki polski rock,radio eska i rmf max.

Jaka wg.was powinna być kolejność tych kolumn w jakiej powinienem brać je pod uwagę???Jeżeli macie swoje propozycje spełniające powyższe warunki to chętnie się z nimi zapoznam.
Oglądając wzmacniacze i kolumny zauważyłem że mają podane różne wartości impedancji najczęściej w przedziale 2-16 ohm. Jaka będzie różnica pomiędzy 4 a 8 ohm poza tym że moc się zmienia.Pozdrawiam.
 
Do góry