Jakie kolumny do Marantz Nr 1602 ?

Pantokrator

New member
Cześć,
zakupiłem ostatnio amplituner marantz nr 1602 i szukam odpowiednich kolumn do tego zestawu, bardzo proszę o pomoc w tej materii :blagam::blagam:

specfikacja:
Moc wyjściowa (8 ohm, 20 Hz - 20 kHz, 0.08% dla 2kanałów) - 50 W
Moc wyjściowa (6 ohm, 1 kHz, 0.7% dla 2 kanałów) - 60 W
Stosunek sygnału audio do szumu - 98 dB

Jeśli dorzucicie jeszcze jakie kable mi będą potrzebne do tego to już będę ogromnie wdzięczny.

Pozdrawiam
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jakich głośników?
Podłogówki? Monitory?
W jakiej konfiguracji..2.0; 5.0?
Jaki budżet?
Jak duże pomieszczenie? Jaki rodzaj muzyki preferujesz? Typowo do kina?
Jak widzisz, musisz napisać coś więcej...
Przy tym sprzęcie fajnie zgrywają się Boston Acoustics, Q Aqustics, Monitor Audio...
 

Pantokrator

New member
Fakt, nie doprecyzowałem.
- budżet 1 000 pln
- konfiguracja 2.0
- pomieszczenie 18,14 m2 wysokość 2,34 m
- muzyka: rock, rap, jazz, muzyka rozrywkowa
- na razie nie planuję podłączać jako kina domowego, może zmieni się to w późniejszym czasie ale na razie w założeniu służyć będzie do muzyki z CD i vinyl'i
- co do wyboru podłogówki czy monitory hmmm nie wiem niestety gdzie leży różnica po za wyglądem :(
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przy tej muzyce i budżecie najlepiej szukać wśród używek,
Z racji zrównoważonego charakteru Marantza, dobrze byłoby trochę ożywić brzmienie - zerknij na allegro na Paradigm Monitor, Melodika BL, Roth Oli, może JBL'e...
Gdyby udało Ci się zwiększyć budżet o jakieś 500 zł, to na allegro znajdziesz naprawdę ciekawe kolumny- Kef iQ lub Q, Dali Ikon5 lub Ikon 6, Magnat Quantum, Focal Chorus...

ps. na ten metraż spokojnie rozważaj podłogówki
 

Henry

Active member
Bez reklam
Wrzuć link do tych Kefów...

Zerknij też na Dali Ikon 5/6, tam jest dobra podstawa basowa i przyjemna wyraźna góra.
W przypadku używek najlepszą opcją byłby odbiór osobisty i sprawdzenie sprzętu przed zakupem.
 

werf

Active member
Bez reklam
Jakieś Q albo iQ 9 mam do sprzedania, jeśli Tobie zależy w sobotę sprawdzę jakie to są dokładnie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kefy bardzo fajna opcja.
Sam jestem szczęśliwym posiadaczem Ikonek z Marantzem, ale one lubią prąd by pokazać podstawę basową. Mam spore obawy, że 1602 nie wydobędzie z nich potencjału.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Krzychu, ten Marantz jak na slima ma całkiem niezły potencjał,
Myslę, że i z Ikon'ami dałby radę, zwłaszcza, że napędzał będzie tylko 2.

Zresztą pamiętasz, co podpinaliśmy pod nasze MCRy? ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zresztą pamiętasz, co podpinaliśmy pod nasze MCRy? ;)
Przypomnij, ja tam podłączałem tylko monitorki. Wiesz, że w zeszłym roku wysłuchałem chyba 80% rynku jesli chodzi o monitory do 3 a nawet 4 tys za parę.

krzysztofradio czyli myślisz że ten model tego nie uciągnie?

Pantokrator, staraj sie nie pisać postów jeden pod drugim. Do tego służy opcja edycji. Masz na to teraz godzinę.

Ikony 1 ledwo z tym grały, ale one nie mają basowego. Ikon 2 było lepiej, ale wciaż nie to. Ikony 6 napędza u mnie KI Pearl Lite i teraz jest OK, choć i z PM7004 było wypaśnie. SR6006 kiedys z nimi grał. O ile było dobrze to nie ma jak stereo. Dlatego twierdzę, że jeden z najsłabszych amplitunerów kinowych Marantza do wymagających Ikonek to nie jest dobra droga.

Na upartego wszystko zagra, tylko jak. Owszem znam gościa, ktory Dali Zensor 7 ma podłączone do MCRa...
Krótko, z tych dwóch przy tym ampli NR1602 stawiałbym na KEFa.
 
Ostatnia edycja:
Do góry