Jakie kolumny do JBL TLX8

dante78

Member
Witam,

Moje pierwsze kino i mój z nim pierwszy kontakt.

Kenwood krf-v5030d
2xkolumny podłogowe: JBL TLX8

Filmy 50% i muzyka 50%. Pokój 5x4metry. Kolor czarny.

Brakuje mi głośnika centralnego, nie wiem tylko co dobrać, konkretny model, jakiej firmy. Chyba najbardziej interesowała by mnie używka. Może ma ktoś tutaj coś do sprzedania, co mi z tym zagra i w miarę wizualnie pasuje, bądź będę szukał na allegro. Chyba że tanio wyszło by mnie coś używanego z kolumnami surround. Nie chce chwilowo inwestować nazbyt w kino z racji dzieci, gdy sprzęt będzie używany jeszcze jakiś czas sporadycznie.

Kino chyba już dość stare, nie mam zbytnio u kogo odsłuchać czegokolwiek na innym sprzęcie, więc za wiele nie wiem jak to gra względem nowszych kin.

pozdrawiam
Dawid
 

dante78

Member
Szukaj do kompletu JBLa;
E25c
ES25
ES35

studio 220c

Czyli jednak w to będę musiał troszkę włożyć. Dziękuje za odpowiedź.

Na Allegro znalazłem zestawy:

Centralny : JBL ES25c cena około 540 zł
Surround: JBL Studio 2 220 cena około 1000 zł

Jeżeli bym się już zdecydował na Studio 2, warto mi zainwestować również w centralny do kompletu studio 2 - JBL Studio 2 225c, cena około 800 zł?
 

dante78

Member
To jest mój pierwszy zestaw, nie mam tutaj nazbyt skali porównawczej, jak nie miałem nigdy okazji nazbyt odsłuchiwać innych zestawów. Dla mnie, na nowa odkrywam stare i nowe przeboje. Dobry bass, grają bardzo czysto, rewelacja.

Zestaw wzbogaciłem dzięki Blackninja o centra JBL 225C. Dobra cena, szybko i profesjonalnie;)

Mam takie pytanie, na chwilę obecną chwilowo jeszcze odtwarzam wszystko przez DLNA z telewizorem. Którego podłączyłem kablem optycznym do amplitunera. Na serwerze mam różne materiały, w DTS, 5.1 itd. Niestety na amplitunerze, mam cały czas do wyboru tylko Stereo lub włączenie 3 Stereo. Czy to wina DLNA?
 

dante78

Member
TV nowszej generacji, lg lm670s, w opcjach mam do wyboru wyjście PCM lub auto - tutaj nie mam dźwięku. Przy odtwarzaniu pokazuje format dźwięku.

Manualnie mogę włączyć Pro Logic, ale dopiero jak dodam dwie tylne kolumny, których jeszcze nie posiadam.
Ostatnia kontrolka Dolby Digital, nie zapaliła mi się jeszcze ani razu. A zdaje się powinno ją załączać automatycznie?

Na wyświetlaczu Auto Sound, digital i S/3s lub Prologic.
 

dante78

Member
Poradziłem sobie z tym, w ustawieniach tv, po zmianie z pcm na auto, wyjście dźwięku, nie miałem dość długo dźwięku w amplitunerze. I nagle po jakimś czasie, zaskoczył - zakładam że po restarcie tv. W Dlna wszystko śmiga pięknie, praktycznie nie trafiłem jeszcze na materiał którego nie odtwarza. Serwer ze stajni lg, nie bawiłem się innymi. Chociaż na moim już poczciwym lapku, strasznie zamula wprowadzanie korekt w nim. Ale czeka mnie wymiana routera, z opcja dlna i dyskiem, zobaczymy jak to będzie chodziło.


Jedyny mankament, brak dźwięku DTS, amplituner dość stary, niestety nie obsługuje, tv pokazuje format DTS.

Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony:) Tyły myślę do końca roku, dołożę:)

Nie mogę znaleźć instrukcji polskiej do tego ampla, może ktoś będzie wiedział co to za ustawienia.

Cntr NML lub LRG
Cntr Nightoff/on

I odległości które muszę podać do frontów i centralnego. Tutaj podaję odległość od widza, analogicznie centralny zawsze ma bliżej? Banalne, ale no nie znam się:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry