Jakie kolumny do DNP720 AE+HK980

bernest

New member
Witam.
Nie mam możliwości odsłuchu więc może ktoś szepnie jakie kolumny głośnikowe do odtwarzacza strumieniowego DNP720 AE i wzmacniacza HK980.Pokój 35m połączony z jadalnia i kuchnią czyli na dobrą sprawe tych metrów jest więcej ale skupmy się na samym salonie.Muzyka popularna rock,pop, to co dobrze wpada w ucho nic wyszukanego, brzmienie- ciepłe tony,czysty bas, przyjemna i miła muza, nic ostrego.Słyszałem jak grają kolumny Klipsch z HK980 i było super ale nie wiem jaki typ wybrać żeby nie były za słabe.No i jeszcze myślałem nad Monitor BX6.Dopowiem że cały opisany sprzęt dopiero kupię.
 

adamllca

New member
Bez reklam
skoro klipsch ci wpadl w ucho wiec rf62II choc nie wiem czy metraz nie za duzy,no chyba ze w glownej mierze ma byc to relaks muzyczny a nie naparzanie watami to 62 starczy , albo rf82 moze dostaniesz rf82 II.Na forum jest sporo wlascicieli rf62II wiec niech oni sie wypowiedza odnosnie sporego metrazu .
 

LesheckR

New member
Nie miałem okazji posłuchać Klipschów ale podczas moich odsłuchów MA BX6 podobały mi się najbardziej wśród Dali Concept. Lektor, Focali itp.: solidny bas, dobra przestrzeń, niezbyt agresywna góra (w zakładanym budżecie) - jeśli przypadną Ci do gustu, nie powinny mieć problemu z nagłośnieniem Twojej przestrzeni. Jeśli możesz nagiąć budżet, to posłuchaj Monitor Audio serii RX - zupełnie inna bajka.

W Twojej sytuacji dobrze byłoby gdybyś mógł przetestować kolumny u siebie. W moim przypadku +30m i otwarcie na inne pomieszczenia kompletnie rozłożyły kolumny, które brzmiały fenomenalnie w salonie. Teraz wiem, że nie kupiłbym nowych kolumn bez odsłuchu w docelowym miejscu - akustyka jest równie istotna jak wzmacniacz czy kolumny.
 

bernest

New member
Poświęciłem się i pojechałem wczoraj do szczecina. Tam w sklepie ze sprzętem sprzedawca starał mi sie wybić te Klipschy z głowy.Mówił że grają efekciarsko i zaraz nie będę ich mógł słuchać.
Zrobił odsłuch właśnie tych kolumny o których piszesz, Monitor Audio RX6 i BX6 powiem że fajnie grały, dla mnie podobnie. Nie jestem znawcą tylko laikiem w tej dziedzinie ale Klipsch gorzej nie grają.Do tych głosników zaproponowano mi odtwarzacz Marantz NA 7004+ Marantz PM7004.Co myślisz o tym zestawie?Może wystarczy taki oto zestaw BX6+NA7004+PM6004.Jaka jest różnica miedzy serią kolumn BX a RX i wzmacniaczami PM 6004 a PM 7004.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

LesheckR

New member
Monitor Audio RX6 i BX6 powiem że fajnie grały, dla mnie podobnie. Nie jestem znawcą tylko laikiem w tej dziedzinie ale Klipsch gorzej nie grają.Do tych głosników zaproponowano mi odtwarzacz Marantz NA 7004+ Marantz PM7004.Co myślisz o tym zestawie?Może wystarczy taki oto zestaw BX6+NA7004+PM6004.Jaka jest różnica miedzy serią kolumn BX a RX i wzmacniaczami PM 6004 a PM 7004.

Dziwne, że nie słyszałeś różnicy między BX i RX. Jak dla mnie RX grały znacznie bardziej szczegółowo; przy BX miałem właśnie wrażenie, że grają trochę 'efekciarsko', a po przełączeniu na RX usłyszałem zupełnie nowe dźwięki, które w BX zlewały się w tło. Sądzę, że dużo zależy od rodzaju muzyki. (ja słuchałem na Santanie, Lenny Kravitz, Norah Jones, Adele, )

Co do RX6 a RX8, słuchałem je w prawie 40m salonie i gdybym nie widział czego słucham, nie byłbym w stanie rozróżnić dźwięku. RX8 schodzą może trochę ciut niżej z basem ale ogólne wrażenie było dla mnie takie, że dźwięk jest identyczny (znowu - może zależy od jakości źródła, wzmacniacza itp)

Jeśli chodzi o elektronikę, to o Marantzu nie mogę się wypowiedzieć gdyż w Poznaniu prawie wszędzie go odradzają:?: więc nawet nie miałem szansy posłuchać. Nie radzę jednak oszczędzać na wzmacniaczu - ja po 5 zmianach wzmacniacza teraz słyszę, że kolumny mogą zabrzmieć mocnym kontrolowanym basem, i nie kłuć w uszy wysokimi tonami:) Jeśli możesz sprawdź może coś innego: Cambridge Audio, Creek, może NAD.
 
Do góry