Jakie kable głośnikowe oraz do subwoofera?

campnou

New member
Witam,

Jestem w trakcie instalowania zestawu kina domowego:
- głośniki instalacyjne: Monitor Audio CWT-180 (fronty), WT-150 (centralny), CWT-160 (sourroundy)
- amplituner: Yamaha RX-A810


1. Jakie polecacie do tego kable głośnikowe? tak żeby nie były wąskim gardłem systemu, ale też żeby jakoś nie przepłacać. Kable te będę chciał puścić w peszlach więc nie będą umieszczone bezpośrednio w murze i zatynkowane. Więc chyba nie trzeba stosować jakichś specjalnych kabli instalacyjnych z podwójna izolacją.

Wstępnie wybrałem Profigold PGC7254 (2x2,5mm2). Czy to dobry wybór czy polecacie coś innego do tego zestawu?

Czy do wszystkich głośników zastosować tę samą grubość kabla czy mogą być na przód inne niż na tył?
- przednie głośniki - moc 120W RMS - długość kabli po ok. 3 metry.
- tylne głośniki - moc 70W RMS - długość kabli po ok. 10-12 metrów.

2. Jaki kabel do subwoofera? W niedalekiej przyszłości zamierzam dokupić subwoofer (najprawdopodobniej REL T5), natomiast już teraz muszę położyć kabel (7,5 - 10 metrów).

Jaki byście tutaj kabel polecili?

Wstępnie wybrałem:
- RCA-RCA PROA4110 Profigold SKY - 10m (za ponad 200zł)
lub
- RCA-RCA SAL4810 Bandridge Premium - 10m (za około 100zł)

Czy warto kupować ten droższy? Usłyszę różnicę przy tym sprzęcie?
A może jeszcze jakiś inny polecacie?


Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wstępnie wybrałem:
- RCA-RCA PROA4110 Profigold SKY - 10m (za ponad 200zł)
lub
- RCA-RCA SAL4810 Bandridge Premium - 10m (za około 100zł)

Czy warto kupować ten droższy?

Te niebieskie Bandridge sobie daruj i omijaj z daleka. To najnizsza seria i bardzo badziewna. Profigold, ktory wymieniles do suba mam wlasnie do sprzedania, ale 5m, bo sm musze zamienic na taki sam, ale dluzszy 7,5m. Jest OK.
http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzedam/86586-profigold-pro-sky-proa4105-5m-do-subwoofera.html
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli nie masz kasy na kable głośnikowe kup Qed Standard to angielski producent o ustalonej renomie ,akurat te przewody są najtańsze ale trudno coś lepszego kupić za te pieniądze ,dobrą propozycją są też przewody Techlinka - ogólnie wyważony dźwięk miły w odbiorze z dobrą przestrzenią ,kiedyś używałem interkonekt Techlinka do subwoofera ,teraz mam Ixosa 103 jest zdecydowanie lepszy ,ale to nie sztuka kiedy cena 10 razy większa
 
Do góry