Jakie i czy nasycenie czerni ekranu ?

tadeusz1939

New member
Proszę o pomoc bo już mam mętlik w głowie mimo przestudiowania wielu postów i artykułów.
Pytanie : Jakie nasycenie czerni w/g RGB , RAL lub najchętniej z palety Tikkurila ma mieć farba do pomalowania ekranu pod projektor. Pacjent to OPTOMA HD20 rzucającą obraz z odległości 366 cm i tworząc obraz o wymiarach szer. 224 cm , wys. 126 cm. Pomieszczenie tylko do celów kinowych, więc ściany ciemne. Gładź już zaciągnięta na lustro i czeka na przyjęcie farby podkładowej i właściwej. Wykonałem kilka telefonów do wiodących producentów no i niestety jak wiecie typowej farby nie ma co usłyszałem na infolinii. Kolejny tel. do Beckers - Tikkurila i przedstawienie problemu a Pani w odpowiedzi to samo ,że nie produkują typówki ale posiadają taką która nadaje się i pada z jej ust : Tikkurila filings interior paint o zabarwieniu H499. Troszkę zdziwiony podpytałem Panią o RGB po czym otrzymałem odpowiedz ,że wynosi ono 201/204/204 dla barwy z wzornika który wcześniej wymieniłem. Co do farby to w pełni zaufałem i już zamówiona co do koloru to właśnie Was Szanowni forumowicze proszę o pomoc za co z góry serdecznie dziękuję.
 
Do góry