Jakie głośniki do CA SR 10?

Misiek79

New member
Na wzmacniacz i CD już się zdecydowałem, (Cambridge Audio Topaz SR 10 + CD 10), ale mam problem z wyborem głośników, czytam od kilku dni wszystko co się da i zaczyna mi powoli puchnąć głowa, albo wymagane brzmienie nie to (rodzaj muzyki), albo cena, albo znajduje jakieś historyczne posty o nieprodukowanym już sprzęcie...

Tak jak napisałem, głośniki maja współpracować z CA SR 10, pokój ma ok 8x4m ze skosami na krótkich ścianach, podzielony w połowie na część "jadalną" i "wypoczynkową". Oczywiście podzielony umownie, ale muzyki będę słuchał raczej z bliska siedząc w części o wymiarach z grubsza 4x4m. Jeśli chodzi o rodzaj słuchanej muzyki, to niestety muszą się sprawdzić w szerokim zakresie, od spokojnych klimatów ala Norah Jones, The Cure, Massive Attack czy muzyka filmowa do ostrych, gitarowych kawałków - wszelkie odmiany rocka i metalu (od klasyki z lat 70-80tych, po ekstrema i brzmieniowe walce), powiedzmy 60-70% dla rocka i pochodnych. Przestawianie mebli ani nagłaśnianie imprez mnie nie interesuje, głośniki muszą się sprawdzić przy cichym i średnio głośnym graniu, bez "dziury w dole" przy niskich poziomach głośności itp. Wolał bym raczej podłogowce, cena do ok 1000 zł. Znajdę coś ciekawego, spełniającego powyższe wymagania?
 

Misiek79

New member
Nie upieram się przy podłogowcach, chociaż preferował bym coś tego typu. Ewentualnie jeśli na prawde warto to mogę dorzucić z 300 zł, może ciut więcej jeśli miało by to dużo zmienić
 

Misiek79

New member
Zastanawiam się jeszcze nad Monitor Audio BR6, w tygodniu wybieram się na odsłuch, tylko czy ten amplituner nie będzie na nie za słaby? Ewentualnie co jeszcze w tej cenie (ale to już absolutne maximum) warto wziąść pod uwagę?

PS. Gdzie w trójmieście i okolicach warto zajrzeć w celu odsłuchania głośników przed zakupem, tzn gdzie mają dobry wybór i nie robią problemów? Mam namiar na Albatrosa, gdzie jeszcze?
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Do góry