Jakie fronty do Tannoy M2?

mtbiker

New member
Witam,

Potrzebuję szybkiej porady, Panowie.
Mam Tannoyki M2, które do tej pory robiły mi za kolumny w stereo i centralny Tannoya do kompletu, który od lat leży nieużywany. Nadszedł czas na 5.0, a potem 5.1, więc chciałbym dokupić fronty.
Pytanie brzmi: czy za wszelką cenę szukać Tannoy M3 i stworzyć komplet jak należy czy spokojnie mogę myśleć np. o Jamo S506/S606? Bardzo chętnie wydałbym na ten cel mniej niż 1000zł.
Całość grać będzie z nowym ampli, którego jeszcze nie posiadam, ale na 95% będzie to Denon. Coś w okolicach AVR-1612/AVR-1911, zależnie od tego co ciekawego znajdę w tzw. międzyczasie.

I przy okazji - czy subwoofer Koda SW-1000 będzie wystarczający?
Jak widać, zależy mi na ograniczeniu kosztów.

Proszę o pomoc!
 

mors111

Active member
Bez reklam
idealnie było by mieć wszystkie kolumny z jednej serii
jak duże masz pomieszczenie napisz jeszcze
co do Kody , była mocno chwalona kiedyś jak stosunek cena/jakość , i wg mnie spokojnie starczy do 25m2
 

mtbiker

New member
Dzięki za odpowiedź. Pomieszczenie ma około 17m2, więc rozumiem, że spokojnie starczy jak dorzucę do zestawu dwie M3 i jakiegoś budżetowego sub-a.
Zastanawiam się jeszcze, czy Denon AVR-1311 będzie wystarczającym pudełkiem żeby pociągnąć muzykę, UPC i dosyć często Blu-ray'e. Mam okazję kupić za około 700zł - spoko na początek?
 

muzyk219

New member
Jak na początek AVR-1311 starczy Ci,zapewniam. Co do suba, potwierdzam co pisał wyzej kolega. Ten sub daje wystarczające wsparcie niskich tonów jak na Twój metraż a i jego brzmienie jest bardzo dobre. Co do frontów jak najbardziej M3 -ki pasują gdyż będziesz miał wszystkie głośniki z tej samej rodziny a to przełoży sie na dobre brzmienie i łatwośc konfiguracji. Jeśli miałbyś możliwość to dobrym wyborem również byłyby M4-ki.
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Ja na 16m mam Tannoy f3+f1+fc+jamo sub 200 i jest ok.Napędzane są hk avr 260.Tannoyki potrzebują dynamicznego wzmaka dlatego proponuję nie schodzić poniżej poziomu avr1911 bo 1311 na bank nie napędzi dobrze tych kolumn.
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
potwierdzam

do 17m2 to i Jamo sub 210 wystarczy

jednak 1311 będzie mało dynamiczny , jak dla mnie przynajmniej 1611/1911 ( ponoć samą mocą niewiele się różnią z tym ,że niższy model ma dźwięk 5.1 a wyższy 7.1 )
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mtbiker

New member
Dzięki wielkie za info, Panowie.
A gdyby przyszło mi do głowy takie pudło jak Onkyo TX-SR705?
Zagra to z Tannoyami czy jest to jedno z zakazanych połączeń (Onkyo + Tannoy)?
Do tej pory grało u mnie DR-L50 z Tannoyami M2 i byłem zadowolony... chociaż to jakieś trzy klasy niżej niż ten zestaw, o którym rozmawiamy.

M3 już kupione (wersja brytyjska :-o), czyli będzie pewnie M3+M2+MC+SW-1000 - teraz poszukuję do tego najodpowiedniejszego i przyszłościowego ampli za max. 1000-1200zł i właśnie za tyle mam okazję kupić wspomniane 705. To akceptowalna cena? Jak wezmę pod uwagę co dostaję za cenę nowego AVR-1312 czy TX-SR309 to sam się uśmiecham, a używanego sprzętu staram się panicznie nie bać. Bez przesady, są też ludzie, którzy po prostu sprzedają stary sprzęt, niekoniecznie dłubany, zepsuty etc. - tak sobie to usprawiedliwiam ;)

Obawiam się tylko troszkę, czy 705 nie będzie zbyt mocny na te Tannoyki...
 
Ostatnia edycja:

rumburak80

New member
Bez reklam
705 nie będzie za mocna do tannoyek i przez swoją charakterystykę powinny zagrać dobrze,gdzieś nawet czytałem że to świetne połączenie.Co do używek tak jak napisałeś ,,Bez przesady, są też ludzie, którzy po prostu sprzedają stary sprzęt, niekoniecznie dłubany, zepsuty etc.''Oczywiście istnieją tacy ludzie tylko czy akurat na takiego trafiłeś?Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
to może być fajne połączenie Onkyo 705 + Tannoy
Tannoye z tego co pamiętam jak słuchałem kiedyś u kolego grają mniej krzykliwie a Onkyo może je minimalnie podkreślić

mocy nigdy nie jest za dużo
łatwiej spalić kolumny słabszym amplitunerem niż mocniejszym , bo ten na skraju swoich możliwości będzie generował zniekształcenia , które to mogą kolumny puścić z dymem , w za mocnym ampli , sam wyczujesz kiedy kolumny będą miału już dość

fajnie było by poszukać Onkyo 905 -ponoć jeden z najbardziej udanych modeli do kina i stereo
 

mtbiker

New member
705 nie będzie za mocna do tannoyek i przez swoją charakterystykę powinny zagrać dobrze,gdzieś nawet czytałem że to świetne połączenie.

to może być fajne połączenie Onkyo 705 + Tannoy

Te opinie są bardzo obiecujące :) W takim razie zbliżamy się do 705...

Co do używek tak jak napisałeś ,,Bez przesady, są też ludzie, którzy po prostu sprzedają stary sprzęt, niekoniecznie dłubany, zepsuty etc.''Oczywiście istnieją tacy ludzie tylko czy akurat na takiego trafiłeś?Pozdrawiam.

No właśnie, tylko jak to sprawdzić... wszystko co można zrobić, to zobaczyć komentarze sprzedawcy, przeczytać dokładnie opis, poprosić o większe zdjęcia, no i na pewno nie załatwiać sprawy bez żadnej formalnej podstawy, choćby kupna na allegro. To potem zawsze jakaś podstawa do roszczeń, w razie problemów. No bo co więcej można zrobić?

fajnie było by poszukać Onkyo 905 -ponoć jeden z najbardziej udanych modeli do kina i stereo

Szukać zapewne można, ale to już zupełnie inne pieniądze. Są na pewnym serwisie aukcyjnym dwie sztuki, obydwie dobrze powyżej 2000 PLN. A ja 705 mogę kupić za 1000 z małym hakiem. Wydaje mi się, że to nie jest zła cena.
 
Do góry