Jakie 40``wybrać?

mrsunders

New member
Potrzebuję 40``tv-w ok.80% do cyfry+/ok.50%HD i 50%SD-głównie programy przyrodnicze i historyczne/,10%DVD,10%przeglądanie zdjęć z twardego dysku lub z komputera.
Oglądający będą siedzieli na wprost w odległości 2,5-3,0m od ekranu.
Pomieszczenie średnio oświetlone,są rolety w oknach.
Pod uwagę biorę:
sony kdl-40hx700
sony kdl-40Z5500
phillips 42pfl9664
panasonic tx-p42v20e
Co wybrać???
 

Ares78

New member
Z5500 nowego niepowystawowego egzemplarza to już chyba na chwilę obecną nie dostanie się, zamiast tego zobacz sobie model nx700 ustępuje hx700 jedynie pod względem układu kompensacji ruchu (100hz) nadrabia świetnym designem + wbudowanym wifi.
 

mrsunders

New member
Z5500 nowego niepowystawowego egzemplarza to już chyba na chwilę obecną nie dostanie się, zamiast tego zobacz sobie model nx700 ustępuje hx700 jedynie pod względem układu kompensacji ruchu (100hz) nadrabia świetnym designem + wbudowanym wifi.
Sony kdl-40z5500 jest dostępny nowy za 3990pln, tylko czy warto go brać za tą cenę?
Czy nie warto kupić sony kdl-40hx700 własnie ze względu na lepszą kompensację ruchu?
Wszystkie trzy modele sony/40z5500,40hx700,40nx700/są w zblizonych cenach-który najbardziej warto kupić?Plazma 42v20 panasonica też kosztuje zblizone pieniądze?
A moze warto dopłacić ok.1000pln za phillipsa 42pfl9664?
Na podstawie tego co można zobaczyć w sklepach nie dam rady podjąć decyzji :(
Pozostają mi dane techniczne i opinie fachowców i użytkowników :hmm:
 

Ares78

New member
Z5500 jak dla mnie warto rozważać jeżeli ma się mocno nasłonecznione pomieszczenie ponieważ w przeciwieństwie do hx700 ma matrycę półmatową która przeciwdziała refleksom, odbiciom. Odnośnie dylematu nx700 hx700 to mając na uwadze stricte obraz drugi model lepiej wypadnie, nx700 to alternatywa dla osób które szukają designu nx800, w cenie hx700.
 

brokula

New member
Witam.
Ponieważ bardzo powaznie noszę się z zamiarem zakupu NX700 - czytając powyższe wypowiedzi należy rozumieć, że jest to dobry wybór?? HX to LCD a NX - LED. Który z nich jest lepszy??
 

piotr2802

New member
Na Twoim miejscu brałym Panasonica tx-p42v20e . Sam byłem przekonany do Sony 40KDLEx710 , ale jak zobaczyłem tego Panasonca to odrazu wiedziałem co kupię w najbliższym czasie...
 

brokula

New member
Generalnie większość piszących na tym forum w wielu watkach poleca tego Panasonica. Jednak jak dla mnie ma on jedną wadę - pożera starszne ilości prądu - i żadne tłumaczenie mi tego nie wytłumaczy (trochę masło maślane).
Pomijając już fakt że oprócz neta nigdzie nie można go kupić, a zalupy na raty w sklepach netowych - troszkę tragedia.
Zresztą HX też nigdzie nie wystaępuje oprócz sklepów netowych...
 

mrsunders

New member
Po tym co napisał Ares78 wykluczyłem już sony kdl-40nx700.
Dla mnie decydujące znaczenie ma jakość obrazu zarówno dynamicznego/filmy/ jak i statycznego/przeglądanie zdjęć/,jego ostrość i wierność oddania kolorów. Który pod tym względem jest najlepszy:
sony kdl-40z5500
sony kdl-40hx700
phillips 42pfl9664
panasonic tx-p42v20e :confused:
:hmm:
 

WuMike

New member
Bez reklam
Panny 42V20 wydaje sie byc najlepszym wyborem, aczkolwiek uzytkownicy AVForums melduja problemy z plynnoscia ruchu ze zrodel 50 Hz, glownie w modelu VT20, niemniej jednak V20 tez oberwalo wielokrotnie. Ciekawa sprawa, musze sie przejsc do kolegi i sprawdzic to naocznie, gdyz do tej pory plazma V20 byla moim glownym typem.
 

mrsunders

New member
Po przeczytaniu doniesień o problemach panasoniców z kompensacją ruchu odrzucam panasonica.Pozostaje mi wybór między:
sony kdl-40hx700
sony kdl-z5500
phillips 42pfl9664
W którym jakość obrazu zarówno statycznego jak i odtwarzającego ruch będzie najlepsza
:?
 

Ares78

New member
Jeśli masz rolety w pomieszczeniu w którym będzie stał telewizor to osobiście polecam hx700 możliwość korzystania z DLNA przez Wifi (po zakupie adaptera) jest bardzo kusząca, w z5500 niestety tej możliwości mieć już nie będziesz.
 

mrsunders

New member
Jeśli masz rolety w pomieszczeniu w którym będzie stał telewizor to osobiście polecam hx700 możliwość korzystania z DLNA przez Wifi (po zakupie adaptera) jest bardzo kusząca
To teraz chyba ostatni dylemat.Będę korzystał z sygnału z dekodera cyfry+ ok.50%HD i 50%SD z odległości 2,5 do 3m.Brać 40 czy 46``/hx700/?
 

Ares78

New member
52" przy 3m to dla mnie podejrzewam byłoby trochę za dużo :) Ale fakt jeśli fundusze pozwolą na wersje 46 calowe (niestety kosztują sporo więcej) to do podanych źródeł sygnału warto o taką przekątną się pokusić nie będzie myślało się szybko o zmianie na większy.
 

ernet

Active member
Bez reklam
52" przy 3m to dla mnie podejrzewam byłoby trochę za dużo :)

Ares, jak znajdę trochę czasu to wkleję fotki.SD oczywiście, bo HD,to każdy potrafi :smile:
Nawet gdybym chciał oglądać z dalszej odległości, to nie mogę. Za moim fotelem, to juz tylko.... ściana :D:D:D A poważnie... zaskakująco daje radę. Oczywiście niektóre programy ( TVP Sport, to największa porażka ), to średnio, ale tych nie oglądam najczęściej. W pierwszej piątce ( kolejno od najlepszego SD), to: Polsat News, TVN 24 , Planette no i paczka Cyfry+.
 

mrsunders

New member
Ares, jak znajdę trochę czasu to wkleję fotki.SD oczywiście, bo HD,to każdy potrafi :smile:
Nawet gdybym chciał oglądać z dalszej odległości, to nie mogę. Za moim fotelem, to juz tylko.... ściana :D:D:D A poważnie... zaskakująco daje radę. Oczywiście niektóre programy ( TVP Sport, to największa porażka ), to średnio, ale tych nie oglądam najczęściej. W pierwszej piątce ( kolejno od najlepszego SD), to: Polsat News, TVN 24 , Planette no i paczka Cyfry+.
Czekamy na te obiecane fotki.Ja przy 3 metrach odległości zastanawiam się czy 40`` czy 46``, o 55 wogóle nie pomyślałem.
 
Do góry