jakich amplitunerów używacie z Waszymi TV Sony?

kater-acme

New member
Pytanko do właścicieli TV Sony - z jakich amplitunerów korzystacie? Czy jeśli są to ampli nie-Sony (Yamaha, Denon, Pioneer ...) to czy macie je podpięte przez HDMI ARC? A jeśli tak, to czy jesteście w stanie sterować wszystkim tylko za pomocą pilota TV? Czy macie jakieś problemy z kompatybilnością tzn. znikający dźwięk, zapominane urządzenia, konieczność okresowego resetowania TV?

Pytam, ponieważ mój XH9005 miał straszne problemy z grajbelkami nie-Sony i dopiero kupno XF9000 spowodowało, że w ogóle całość gra - wcześniej TV przełączał jak głupi pomiędzy belką a swoimi głośnikami, nie zapamiętywał konfiguracji, albo zapamiętywał belkę ale i tak dźwięku nie puszczał. Podejrzewam, że rozbija się to o Bravia Sync, które po prostu źle działa z sprzętem nie-Sony. Temat badałem na różnych forach, wszędzie o tym ludzie piszą, szczególnie, że seria XH to hit sprzedaży i zwyczajnie coraz więcej ludzi go kupuje. Niemniej jednak problem dotyczy nie tylko tego modelu. Np. mój brat na 2-letnim XF też miał takie jazdy. Oczywiście wszystko to dotyczy połączenia przez HDMI ARC, z założeniem, że chcemy mieć tylko 1 pilot do wszystkiego. Przy optyku (i 2-3 pilotach) problemu z kompatybilnością nie ma - ale osobiście uparłem się na jednego pilota.

Belka belką, gra w sumie fajnie, ale mam niedosyt i chcę się przenieść na amplituner. I albo zostaje mi jakiś Sony, albo jakiś inny nie-Sony, ale sprawdzony w akcji przez kogoś z TV Sony. Sytuacji nie ułatwia fakt, że mam mały budżet i szukam tylko używek. A tu podaż rozsądnych modeli jest ograniczona.
 
Ostatnia edycja:

mieto132

New member
Up
Z yamahą rx a1080,śmiga jeszcze milej[emoji5]
W obu ampli działają wszystkie funkcje wraz z dźwiękiem w te i z powrotem.
Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

christo74

New member
To może inne pytanie : jaki polecacie amplituner do xh9505 w cenie do 2000pln który wykorzysta jego mozliwości ?
Podłączone będą do niego 2 kolumny Boston Acoustic A360 jako stereo i zestaw do kina 5.1 - Canton Movie 70 z aktywnym subwooferem.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Ja uzywam PIONEER VSX-534B z dolby Atmos. Podłaczony przez HDMI eARC bez wspomagania optyka. Na poczatku tez mialem problemy, gubienie dzwieku itd. Pomogla czwarta czy tam piąta juz aktualizacja softu TV. Teraz wszystko hula jak trzeba.
 
Do góry