Jaki zestaw kina domowego do malego pokoju 10m²

bari49

New member
WItam
Jako ze nie mam duzej wiedzy na temat kina domowego to chcialbym zapytac sie ludzi madrzejszych w tej dziedzinie o rade jak w temacie.
Mialem jakas juz wlasna wizje,ale mily Pan w sklepie wyprowadzil mnie z bledu i powiedzial ze ze do takiego malego pokoju niezagraja ladnie duze kolumny,a na malych niestety sie nie zna,ja tym bardziej,takze bylby wdzieczny za wszelkie istotne rady.

Pokoj 2,5x4m wysokosc 2,5m,z tym ze kolumny frontowe beda staly okolo metra od sciany frontowej
KD bedzie sluzylo w 90% do filmow i w 10% do muzyki przeroznej
Potrzebuje jedynie amplitunera 7.1.2 i zestawu glosnikow.Chce miec dolby atmos na suficie,chodz nie wiem jak to gra,ale jesli ktos takowy ma i nie poleca to moge odpuscic sobie
Ampli bedzie podlaczony pod pc
Na caly zestaw mam tak kolo 6 tys,ale jak bedzie warto dolozyc jakis grosz to tez sie znajdzie,nie mam nic przeciwko uzywanym glosnikom jesli sa w bardzo dobrym stanie
 
Ostatnia edycja:

bari49

New member
Na wstepie dzieki za odpowiedz,niestety wczesniej nie moglem odpisac przez swieta.
Nie rozumiem z tymi koncowkami mocy,jesli chce 7.1.2 to musze wziac 9 kanalowy ampli? czy moze byc 7.1 plus czy da sie jakos z tej 2 strefy pociagnac do atmosa,bo jesli nie to juz wiem ze budrzet jest za maly i chyba zmienie na 5.1.2,Albo w ogole zrezygnuje z tego atmosa bo nigdy go nie sluchalem a na necie malo jest na jego temat i zostane przy 7.1
A druga nie wiadoma to jakie kolumny bo podobno wszystkie wieksze beda sie dusily i cos malego potrzeba.Ogolnie dzisiaj badz jutro bede jechal na odsluchy i rozmowe ze znajacym sie na temacie, wtedy tez sporo mi sie wyjasni.
 
I

irek6311

Guest
Tak na początek 5.1 a potem rozbudujesz do 7.1 lub też nie, JBL ARENA 5.1 czy MONITOR AUDIO MR4 MR CENTER MRW-10, amplituner Pioneer VSX-930 czy Denon AVR-X2200W.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeśli myślisz o Atmosie, to szukaj czegoś z pre-outem, tak aby móc podpiąć końcówkę/ wzmacniacz - w przypadku konfiguracji 7.1.2.
Atmos 5.1.4 możesz uzyskać w wyższych modelach amplitunerów, ale ich ceny to praktycznie twój budżet na całość.
Denon X2200 da ci możliwość 5.1.2, a brak pre-out powoduje, że to maksymalna konfiguracja pod Atmos...
 

bari49

New member
Bylem teraz na osluchach,pod onkyo graly-dali zensor 5, focal dome i cabasse eloe 3.
Cabasse opadly od razu,za delikatne .Dali mi sie najbardziej podobaly,wiecej szczegolow bylo slychac,ale nie wiele odstawaly od focal. Problem polegal na tym ze pomieszczenie odsluchowe bylo 2 i pol raza wieksze i gdyby gralo tak jak tam to bym bral dali 7.1.2 bo mi brakowalo tylnich glosnikow,ale mi odradzano w tak malym pomieszczeniu jak 10m,i zebym wzial 5.1.2 wtedy bym sie zmieslil w budrzecie. Szkoda ze nie widzialem tych postow nim pojechalem bo posluchalbym jeszcze monitorow i te jbl mimo ze tam by pewnie zupelnie inaczej zagraly.Irek6311 sluchales moze ich w malym pomieszczeniu?
Rozumiem juz o co chodzi z ta koncowka mocy,dzieki henry1979
Jesli chodzi o zestaw 7.1.2 to licze sie z tym ze budrzet trzeba bylo by powiekszyc o jakies 2k i wtedy myslalem nad
Yamaha Aventage RX-A3040 + YBA-11 (BlueTooth) (5879805222) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
(mysle zebym jeszcze urwal jakis grosz gdyz nie bylo ofert)
Tylko czy to nie jest przerost mocy nad trescia,przypominam ze rozmawiamy o 10metrowym pokoiku
 
I

irek6311

Guest
Od Yamaha RX-A750 będzie aż nadto, co do kolumn to Dali Fazon Mikro 5.0 + DALI FAZON SUB 1, zestaw możesz z czasem rozbudować do 7.1, tak na początku wolno stojące proponowałem ale po namyśle to podstawkowe będą lepsze, duże kolumny i tak skrzydeł nie rozwiną, te podstawkowe zagrają tak samo a niedobór basu subwoofer załatwi.
 

bari49

New member
Podstawkowe zagraja tak samo jak podlogowe?
Masz na mysli ze w takim pomieszczeniu malym nie bedzie roznicy?
Jesli chodzi o dali to powiedziano mi ze lepiej brac inny sub,gdyz jest ich drogi i mozna miec tak samo grajacy za mniejsze pieniadze.
Po nowym roku umowie sie na odsluchy tych dali.
A slyszales moze focale dome? jesli tak to myslisz ze zagraja lepiej dali?
ogolnie to musze jeszcze jakies kolumny wymyslec by znowu posluchac z 3-4 zestawy i na cos sie zdecydowac
Jesli chodzi o ampli to pomyslalem ze poprostu lepiej wziac taka uzywke za 4 niz nowego jakiego za 3 do ktorego jeszcze bede musial dokupic osobny wzmacniacz,a jesli o nim mowa to nie bedzie mialo wplywu na gorsze zgranie zestwu jesli beda 2 kolumny osobno podpiete pod pre-aut?
 
Do góry