Jaki TV wybrać 2500-3000

bartmeces

Member
Witam. Padła mi neoplazma 42G30E jaki telewizor byście polecili do 3000 ,55-58 cali .Może Panasonic 58GX830E?

Najważniejsze informacje:
1. Odległość od telewizora - 2,5m
2. Liczba osób przed TV 2-3m
3. Oglądanie tylko na wprost -nie
4. TV będzie stał na komodzie .
5. Będzie oglądane Youtube. Sport i filmy .
6. Telewizor będzie włączony w dzień.
7. matryca -100hz.
8. Preferencje co do marki - Panasonic .
9. TV Vectra , wymiana na dekoder 4K.
 

Petru23

Banned
Witam. Padła mi neoplazma 42G30E jaki telewizor byście polecili do 3000 ,55-58 cali .Może Panasonic 58GX830E?

Najważniejsze informacje:
1. Odległość od telewizora - 2,5m
2. Liczba osób przed TV 2-3m
3. Oglądanie tylko na wprost -nie
4. TV będzie stał na komodzie .
5. Będzie oglądane Youtube. Sport i filmy .
6. Telewizor będzie włączony w dzień.
7. matryca -100hz.
8. Preferencje co do marki - Panasonic .
9. TV Vectra , wymiana na dekoder 4K.

O 100hz będzie ciężko w tym budżecie. Miałem kilka dni temu 50gx810 również za plazmę Panasa. Oddałem bo wywaliło mi zielonego pixela o czym pisano już nie raz w opiniach czy na tym forum we właściwym wątku.
Ogólnie nic lepszego nie dostaniesz za te pieniądze.
Jedyna uwagę jaka mam to skalowanie kanałów SD z UPC oraz na kilku programach miałem problem z filmami 24fps. Trochę rwały. Jako, że plazmę miałem pod GX i przełączałem się pomiędzy oboma TV to śmiem twierdzić, że na plazmie również ciut klatkowalo na tych samych filmach ale było zdecydowanie lepiej niż ma GX. Plazmę mam 100hz ale w PDP inaczej to działa niż w lcd.

Aktualnie jestem na etapie zamawiania 55hx580 za 2100 (w euro był na nocnej dziś za 1900zl, media Markt na allegro za tyle też sprzedaje). I tego też mógłbym zasugerować. Tańszy, również DV, HDR i jakieś procesory obrazu itp.
Po sprawdzeniu kilku tv uważam, że powinieneś spojrzeć właśnie na Panasa zaczynając od tańszego ale nowszego hx580. Jeśli nie przypasuje zobacz GX800 (810,820,830).
Jesli one Ci nie przypasują to odkładaj na oleda, gdyż porencjakne słuszne lcd to głównie Sony H9/95 ale kosztują tyle co OLED właśnie.

Mam nadzieję, że coś podpkwiedzialem ;)

Aha, tu masz kąty widzenia w dzień. TV jasny, nie odbija tak światła jak plazma moja x20, o ile nie jest ono bezpośrednio za oglądającym.

https://drive.google.com/file/d/12HvwdWyNAlDnn3RTHs4mzreu0RHvx2IV/view?usp=drivesdk
 
Ostatnia edycja:

83piotrek

New member
O 100hz będzie ciężko w tym budżecie. Miałem kilka dni temu 50gx810 również za plazmę Panasa. Oddałem bo wywaliło mi zielonego pixela o czym pisano już nie raz w opiniach czy na tym forum we właściwym wątku.
Ogólnie nic lepszego nie dostaniesz za te pieniądze.
Jedyna uwagę jaka mam to skalowanie kanałów SD z UPC oraz na kilku programach miałem problem z filmami 24fps. Trochę rwały. Jako, że plazmę miałem pod GX i przełączałem się pomiędzy oboma TV to śmiem twierdzić, że na plazmie również ciut klatkowalo na tych samych filmach ale było zdecydowanie lepiej niż ma GX. Plazmę mam 100hz ale w PDP inaczej to działa niż w lcd.

Aktualnie jestem na etapie zamawiania 55hx580 za 2100 (w euro był na nocnej dziś za 1900zl, media Markt na allegro za tyle też sprzedaje). I tego też mógłbym zasugerować. Tańszy, również DV, HDR i jakieś procesory obrazu itp.
Po sprawdzeniu kilku tv uważam, że powinieneś spojrzeć właśnie na Panasa zaczynając od tańszego ale nowszego hx580. Jeśli nie przypasuje zobacz GX800 (810,820,830).
Jesli one Ci nie przypasują to odkładaj na oleda, gdyż porencjakne słuszne lcd to głównie Sony H9/95 ale kosztują tyle co OLED właśnie.

Mam nadzieję, że coś podpkwiedzialem ;)

Aha, tu masz kąty widzenia w dzień. TV jasny, nie odbija tak światła jak plazma moja x20, o ile nie jest ono bezpośrednio za oglądającym.

https://drive.google.com/file/d/12HvwdWyNAlDnn3RTHs4mzreu0RHvx2IV/view?usp=drivesdk




Jak wypatrzyłes tego pixela ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdź do tych potrzeb Philipsa 58PUS8535. Masz teraz w specjalnej promocji. Jak będziesz niebieski to jeszcze z pakietem gratisów dodatkowo .
 

Petru23

Banned
Chyba się zdecyduje na 55hx580E szkoda ze jest tylko w EURO-AGD gdzie u mnie tego sklepu nie ma .

W media Markt też jest. Zapisz się do klububto będziesz miał 45 dni na zwrot.
Z euro zamów przez net z dostawą do domu, żebyś mógł później skorzystać z możliwości ustawowego zwrotu.

Pixel rzucał się w oczy, zaraz wrzucę zdjęcie.

Poczytaj sobie wątek mój o skalowanie sygnału przez TV, żebyś nie miał przykre niespodzianki.
 
Ostatnia edycja:

bartmeces

Member
W media Markt też jest. Zapisz się do klububto będziesz miał 45 dni na zwrot.
Z euro zamów przez net z dostawą do domu, żebyś mógł później skorzystać z możliwości ustawowego zwrotu.

Pixel rzucał się w oczy, zaraz wrzucę zdjęcie.

Poczytaj sobie wątek mój o skalowanie sygnału przez TV, żebyś nie miał przykre niespodzianki.

Euro RTV raczej kupię bo 47A650 tam kupiłem z montażem w domu i do tej pory działa , nie mam do niego zastrzeżeń ale matryca 100hz,dalej nie dostałem informacji jak się 4K będzie oglądało jak matryca 50hz ,szkoda ze nie ma w Neonet i Mediaexpert bo mam na miejscu .
 

Petru23

Banned
A to jest związek odświeżania z jakością obrazu w stosunku do przekatnej?
Im większy ekran tym większe pislxele, będa bardziej widczne różnie niedoskonałości wynikające ze skalowania. Ilość Hz ma wpływ na odwzorowanie ruchu a nie na ogólnie przyjęta jakość wyświetlanego obrazu ;) a panas to zapewni.
Co do 50 vs 100 to utknął mi w pamięci wpis z tego forum, jak kolo porównywalne 50hz że 100hz podczas meczu i wybrał 50.
Na płynność kłada się wiele czynników, odświeżanie matrycy jest jednym z nich. Ale nie kluczowym.

A i przypomnę, Hz w plazmie troszkę inaczej "działało" niż w lcd.
http://www.hdtv.com.pl/forum/on-off...y-mity-plazma-vs-lcd-50vs100vs200vs600hz.html

U mnie jak ustawi się 50hz to idzie epilepsji dostac, tak migocze ekran. Na 50hz sharpa obraz u córki jest płynny, bez migotania i klatkowania a co najlepsze to jakiś marketowy badziew. Obraz reż wyświetla zaskakująco czysto, lepiej niż GX na horizon.
 
Do góry