Jaki TV Oled ? QD Oled? 65"

kuku83

Member
Cześć.
Remont mieszkania ma się ku końcowi i powoli zaczynam rozglądać się za nowym telewizorem, do tej pory myślałem nad zakupem Sony A95K, ale przewijało się na forach, że są problemy z płynnością obrazu w dynamicznych scenach nie wiem na ile to poważne i czy bardzo jest widoczne, ale telewizor głównie będzie służył do oglądania filmów, więc jakiś wpływ może mieć.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Salon połączony z kochnią
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-2,5m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Będzie wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okno na południe po lewej stronie telewizora
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony 43W809
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? TV Sat
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Router/dekoder/głośniki
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6-8 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, sport, zdjęcia z telefonu, okazjonalnie konsola
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, ale rzadko i na pewno nie codzień
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Po południu/wieczór
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Szybkość działania
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?ok. 8.000-12.000 choć miło by było znaleźć coś tańszego, co spełni moje oczekiwania

Wstępnie wytypowałem Sony z racji tego, że często oglądam filmy na Kodi a telewizor posiada Androida, więc nie ma konieczności dokupowania kolejnych urządzeń, choć jeśli polecicie inną markę nie będzie wielkiego problemu dokupić przystawkę.

Wybrałem rozmiar 65 cali gdyż mam ściankę kominową i między ścianą a ścianką mam ok 2m. więc myślę, że 65cali będzie optymalnym wyborem, jeśli weźmiemy pod uwagę odległość 2-2,5m. od telewizora.

Byłoby super, gdyby posiadał prostą opcję łączenie Iphona w celu głównie przeglądania zdjęć.
 

luck76

Well-known member
Cześć.
Remont mieszkania ma się ku końcowi i powoli zaczynam rozglądać się za nowym telewizorem, do tej pory myślałem nad zakupem Sony A95K, ale przewijało się na forach, że są problemy z płynnością obrazu w dynamicznych scenach nie wiem na ile to poważne i czy bardzo jest widoczne, ale telewizor głównie będzie służył do oglądania filmów, więc jakiś wpływ może mieć.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Salon połączony z kochnią
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-2,5m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Będzie wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okno na południe po lewej stronie telewizora
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony 43W809
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? TV Sat
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Router/dekoder/głośniki
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6-8 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, sport, zdjęcia z telefonu, okazjonalnie konsola
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, ale rzadko i na pewno nie codzień
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Po południu/wieczór
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Szybkość działania
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?ok. 8.000-12.000 choć miło by było znaleźć coś tańszego, co spełni moje oczekiwania

Wstępnie wytypowałem Sony z racji tego, że często oglądam filmy na Kodi a telewizor posiada Androida, więc nie ma konieczności dokupowania kolejnych urządzeń, choć jeśli polecicie inną markę nie będzie wielkiego problemu dokupić przystawkę.

Wybrałem rozmiar 65 cali gdyż mam ściankę kominową i między ścianą a ścianką mam ok 2m. więc myślę, że 65cali będzie optymalnym wyborem, jeśli weźmiemy pod uwagę odległość 2-2,5m. od telewizora.

Byłoby super, gdyby posiadał prostą opcję łączenie Iphona w celu głównie przeglądania zdjęć.
Sony nie ma w kodi problemu z Dolby Atmos i Dolby Vision
 

kuku83

Member
AirPlay i klonowanie ekranu iPhone w: B&O, LG, Samsung, Sony.
Czyli kwestie przesyłania zdjęć mam rozwiązaną, pozostało jeszcze najważniejsze, jaki model i markę wybrać pod moje potrzeby? Iść w Sony A95k czy skłaniać się ku jakiejś tańszej opcji, chyba, że ten model deklasuje wszystkie w tym budżecie?
 

luck76

Well-known member
Czyli kwestie przesyłania zdjęć mam rozwiązaną, pozostało jeszcze najważniejsze, jaki model i markę wybrać pod moje potrzeby? Iść w Sony A95k czy skłaniać się ku jakiejś tańszej opcji, chyba, że ten model deklasuje wszystkie w tym budżecie?
Jest wybitnie drogi :)
 

kuku83

Member
Jest wybitnie drogi :)
Nie da się ukryć, tym bardziej obawiam się tego, że w tv za taką kasę może być problem z dynamicznymi scenami w filmach a to głównie pod filmy tv będzie wykorzystywany.
Więc może inaczej, cena adekwatna do jakości, co moglibyście zaproponować?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w tej klasie z bardzo dobrych :
  • Philips 65Oled937
  • LG 65G23
Plus dodatkowo do każdego pakiet gratisów o wartości 500 zł
 

kuku83

Member
w tej klasie z bardzo dobrych :
  • Philips 65Oled937
  • LG 65G23
Plus dodatkowo do każdego pakiet gratisów o wartości 500 zł
Dziękuję za konkretną odpowiedź, zaraz będę o nich czytał i pooglądam recenzje.
Super, że Philips ma od razu w zestawie Soundbar i odpada mi konieczność dokupienia w przyszłości, fajna sprawa podświetlany pilot no i oczywiście Android.
Póki co, Philips dla mnie numer 1 tylko ciekawy jestem jak Ambilight będzie się sprawował i jaki będzie efekt, gdy na ścianie za tv będą położone lamele?
 
Ostatnia edycja:
Do góry