Jaki TV do wielkiego salonu

pabluos

New member
Hej. Szukam TV dla rodziców do ich chałupy. Salon w którym będzie stał to ok. 100m2 ale tylko część jest wydzielona na strefę "relaksu" gdzie odległość siedzenia do ekranu to ok. 4-5m. Sprecyzowanych wymagań zbytnio nie ma ale ma być do 85 cali max z bardzo dobrym obrazem. Nakręciłem ich, że OLED musi być, bo do tej pory LCD był (na czasy 10 lat wstecz super) no i różnice zobaczą kolosalną.
Kwota to myślę, że 8-9k zł max chyba, że coś warto dopłacić ale to konkrety potrzebne. Ewentualnie coś w okolicach 6-7k zł też i czy warto dopłacać wyżej. Do tego jakieś nagłośnienie ale takie do postawienia przy TV czyli coś a'la soundbar żeby trochę lepiej ten dźwięk się rozchodził.
 

hbdyz

Member
Rodzice pewnie nie zauważą różnicy w jakości, ale w wielkości już tak, więc osobiście bym wybrał jakiegoś minileda. Albo dobrego LEDa. Ale i tak byś musiał dołożyć 1k, bo za 9k to jedynie z OLEDów QE77S90C i to przy kilku promkach naraz, ale za 9999 masz TCL 85C845, Samsunga QE85Q70C czy SONY XR-85X90L (po cashbacku). Poza tym jeśli rodzice oglądają kanały informacyjne ze statycznymi elementami interfejsu, to mogą je sobie wypalić na OLEDzie, więc w takiej sytuacji tym bardziej warto wybrać inną technologię obrazu.
 

pabluos

New member
Faktycznie, macie rację co do ceny i OLEDa przy tych rozmiarach. To co najlepiej w takim razie? Na pewno powyżej 70 cali ale max 85 cali. Może jakiś Samsung z QLED? Ewentualnie w tych cenach inwestować w mniejszego ale OLEDa?
 

irift

Member
Faktycznie, macie rację co do ceny i OLEDa przy tych rozmiarach. To co najlepiej w takim razie? Na pewno powyżej 70 cali ale max 85 cali. Może jakiś Samsung z QLED? Ewentualnie w tych cenach inwestować w mniejszego ale OLEDa?
Nie jestem jakimś znawcą ale w tych pieniądzach i rozmiaru jakiego szukasz myślę że mini led będzie ok. Z doświadczenia Philipsa bym odpuścił. Najprościej zobaczyć co możesz dostać w tych pieniądzach i poczytać niezależne testy. Ja po przygodach z 4 telewizorami Philipsa wybrałem sony który że mną zostanie mimo wysokiej ceny.
 

Slay75

New member
Jeśli chcesz bardzo dobrego miniLEDa gdzie obraz jest praktycznie nie do odróżnienia z OLEDem, bierz HISENSE z serii U8KQ. Ja mam 65" z tej serii i strefowe podświetlenie naprawdę robi robotę, tylko w 75" jest matryca IPS-ADS w pozostałych VA+1056 stref podświetleń. Do tego bardzo szybki i prosty w obsłudze system VIDAA. Dzisiaj ukazał się test tego tv na benchmark.pl , nie wiem na ile jest wiarygodny ale wypada rewelacyjne.
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Te 75 cali u8kq z tym IPSe ADS PRo to jest kozak z dobrymi kątami i cena atrakcyjna. Bralbym. Ale z tym nie do odróżnienia od oleda to bym sie nie rozpędzał.
 

Slay75

New member
Te 75 cali u8kq z tym IPSe ADS PRo to jest kozak z dobrymi kątami i cena atrakcyjna. Bralbym. Ale z tym nie do odróżnienia od oleda to bym sie nie rozpędzał.
Jeśli postawisz obok siebie U8KQ i OLEDa to pewnie siedzący w temacie TV beda widzieć różnice, ale jak dla mnie czerń w tym Hisense jest świetna.
 

pabluos

New member
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Koncepcja trochę się zmieniła i budżet urósł 😅 Jest nastawienie na OLEDa ok. 77 cali. 3 modele są wybrane z dostępnych w sklepach.

Samsung QE77S90CAT
Sony XR77A80KAEP
LG OLED77C21LA

Coś z tego? Jakieś znaczące różnice są? Czy może inne propozycje? Producenci na pewno coś z tych znanych, bo Hisense czy TCL nie przegadam im.
 
Do góry