Jaki Tv 65 cali ?!

grucha123

New member
Cześć,
Potrzebuje kupić nowy tv .
Odległość od ekranu ok 4m.
Celuję w 65 cali ,chyba Samsung, bo ta opcja z samym padem ,bez konsoli , lub Sony.
Ogolnie Tv w salonie ... Netflix, canal + , i te gry dla Dzieci ,ale to małe Dzieci ,to będą grać w pierdółki.

Który?

Sony XR-65X90K​

Sony XR-65X94K​

Samsung QLED QE65Q77BAT​

Samsung QLED QE65Q80BAT​

Samsung QE65QN91AATXXH​

Samsung QE65Q80CATXXH​

Samsung QE65QN90B​


I jedna chyba ważna rzecz . Ja , my tak naprawdę potrzebujemy względnie prostego , dobrego tv . Ja w żaden sposób nie zauważę tych hdrów, nitów jasności i innych takich.

Moi Rodzice od roku mają GQ55Q95TDT o jak jestem u Nich ,to mi się mega obraz podoba. Śliczny jest.

Dziękuję z góry za info.

P.s Tv będzie na ścianie na której naprzeciwko jest dosyć wielkie przeszklenie tj. drzwi na ogród.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co podałeś to Sony 65x94K.
Chyba że wolisz lepsza czerń to możesz sprawdzić w klasie cenowej mini ledy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli budżet nie ma ograniczenia polecam OLED TV.
Jeśli Samsung to 65s95c.
Jeśli Sony to 75a90L
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok, masz 4m więc można sięgać po 75"
Tym bardziej że mieścisz się w klasie cenowej
Sony 75x90L
TCL 75c845

A jeśli mieści się 85", to.masz wówczas kino w domu.
 

Chmarski

New member
Jeśli to przeszklenie z tyłu jest mocno upierdliwe (u mnie jest cholernie) to popatrz na Samsung The Frame.
Nie wiem czy jakiś inny TV radzi sobie jeszcze z odbiciami tak jak ten. W Wola Parku w Warszawie w Media Expert porównywałem jak sobie z różnymi odbiciami radzą inne TV, i żaden z wystawionych nie miał podejścia do Frame. Nie wykluczam jednak, że jakiś inny model gdzieś się tam może ukrywać poza moją (niewielką) wiedzą.
 

Chmarski

New member
Ja mam tak, że aby się cieszyć głębią i jakością latem powinienem zacząć oglądać w okolicach 22 jak już na zewnątrz faktyczne będzie ciemno. Przed południem powinienem kończyć.
Zimą oczywiście ten czas jest inny, ale ogólnie przerąbane u mnie z lokalizacją telewizora, a innego miejsca na niego nie ma.
Na razie z tym żyję, ale poświęcenie taj jakości i głębi na rzecz komfortu oglądania w trudniejszych warunkach oświetleniowych. W sumie to dla mnie będzie większą jakością bo więcej radości z tej funkcjonalności będę miał niż z najgłębszej czerni o 2 w nocy.
Ale w domu rodziców gdzie jest przygotowana sala w piwnicy to nie miałbym żadnych wątpliwości z pójściem w kompletnie drugą stronę.

Coś za coś, ale warto zwrócić na to uwagę skoro @grucha123 zaznacza w swoim poście, ze ma podobnie jak ja. Pytanie tylko czy też ma okna od strony południowej i zachodniej. Jak w jego przypadku to będzie bolesne.
 
Do góry