Jaki TV 3D - tendencyjnie, ale proszę o pomoc :)

flk

New member
Witam,

Poszukuję TV 3D 46-47'', w cenie do 4000 zł , jeśli chodzi o użytkowanie i oczekiwania to :

1. Oglądany z odległości 3m
2. Głównie filmy hd oraz konsola x360 ( dużo gier fps stąd obawa o zbyt wysoki input lag )
3. Zazwyczaj telewizor oglądany wieczorem
4. Co do 3d - preferuję chyba 3d pasywne bo jednak komfort oglądania wyższy, aczkolwiek uważam 3d za jedynie dodatek i teoretycznie w kinie oprócz AVATARA nic nie zrobiło na mnie większego wrażenia. Takich wrażeń spodziewam się po grach, aczkolwiek nie miałem możliwości zagrania na 3D TV i nie wiem jakiego efektu się spodziewać
5. Bardzo zależy mi na jakości obrazu ( mam starego LCD Samsunga M61 - gdyby czerń była lepsza to super TV :) )

Po przeczytanie setki postów, wizytach w sklepach wybrałem kilka modeli, pomóżcie wybrać jak najlepiej :

1. LG 47LW570S lub LW5500
2. Philips 47PFL7606 H ( ponoć niski IL a dodatkowo Ambi i pasywne 3d )
3. Panasonic TX-P46GT30E ( plazma ???!!!, niszczy jakością obrazu wszystko w tym zestawieniu, nie wiem jak wygląda sprawa grania, minusem dla mnie 3d aktywne - trochę jednak migają, dobra cena )
4. Sony 46" KDL-46EX720 ( jakoś nie wiem....)

A może coś zupełnie innego ? Może warto poczekać na coś nowego lub dołożyć np. do np. Panasonica ET5 ?

Z góry dzięki za pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do takich potrzeb ważne jest skalowanie obrazu.
A 3D powinieneś traktować jedynie jako dodatek i wówczas będzie rewelacja.
Mały Input Lag i Pasywne okulary to masz 47ET5 Panasonica z matrycą IPS Alpha.
Jeśli masz do tej pory LCD to raczej zostałbym przy tej technologii.
A z Twoich brałbym Philipsa.
 

flk

New member
A jak to jest z audio DTS w tych Philipsach, przeczytałem, że nie obsługują.
Czyli DTSu ogólnie nie doświadczę czy np. obraz hdmi do TV a optykiem do ampli i będzie działało ? ( niestety mój ampli nie ma HDMI )
 

flk

New member
kiki,

a dlaczego ten PHILIPS ? Faktycznie da się na nim grać komfortowo ? Bo im dłużej czytam tym bardziej niepewny jestem.

LG mnie też kusi bo ludzie piszą o IL 20ms po zmianie softu. Prawda to ? Bo nigdzie nie znalazłem potwierdzenia tej informacji.
 

flk

New member
no i zakupiłem Philipsa, jestem więcej niż zadowolony, input lag nie istnieje, jakoś obrazu super, trochę widac podświetlenie na czarnym tle, ale w tej klasie cenowej nie jest źle.

ambilight jest super :)
 
Do góry