Jaki TV 3d led: sony, lg czy samsung?

xor2

New member
Jaki TV 3d led: sony, lg czy samsung? A może Philips?

Witam,

Planuję zakupić tv led 3d 47" lub 50". Cena max 4500 zł.
Wybrałem wstępnie 3 modele:

1. Sony KDL-47W805A - 4399 zł
2. LG 47LA691S - 4 199 zł
3. Samsung UE50F6500 - 4 254,01
a może
Philips 47pfl6008? Z Ambilight?

W sklepie stwierdzili, że w tej cenie Sony oferuje najlepsze kolory (jakość obrazu), ale znalazłem info, że matryce nie są ich, biorą od kogoś, serwis trochę kuleje.

Skolei LG i Samsung oferują w stosunku do Sony, dużo więcej funkcji. Te telewizory wydają się być bardziej zaawansowane.

Na razie jestem w kierunku LG (opinie na forach, że obraz żyleta), ale prosiłbym jeszcze Was o opinie.

Z góry dzięki!
 
Ostatnia edycja:

Krzysiek1024

New member
Tutaj trudno nie stwierdzić, że LG ma dużo funkcji dodatkowych i najlepsze funkcje smart TV, w cenie. W LG 47LA691S będziesz miał ostry obraz, ze względu na MCI na poziomie 400Hz. W dynamicznych scenach możesz w dalszym ciągu liczyć na ostry obraz. Warto brać pasywne 3D, szczególnie jeżeli będziesz duzo ogląał takiego obrazu, oczy mniej męczą się przy pasywnym niż przy aktywnym. LG wpakowało dużo kasy w 3D pasywne, więc m.in. oferują najlepsze 3D pasywne na rynku.
 

beniuasia

Member
Witam,

Planuję zakupić tv led 3d 47" lub 50". Cena max 4500 zł.
Wybrałem wstępnie 3 modele:

1. Sony KDL-47W805A - 4399 zł
2. LG 47LA691S - 4 199 zł
3. Samsung UE50F6500 - 4 254,01
a może
Philips 47pfl6008? Z Ambilight?

W sklepie stwierdzili, że w tej cenie Sony oferuje najlepsze kolory (jakość obrazu), ale znalazłem info, że matryce nie są ich, biorą od kogoś, serwis trochę kuleje.

Skolei LG i Samsung oferują w stosunku do Sony, dużo więcej funkcji. Te telewizory wydają się być bardziej zaawansowane.

Na razie jestem w kierunku LG (opinie na forach, że obraz żyleta), ale prosiłbym jeszcze Was o opinie.

Z góry dzięki!

Wymienione przez Ciebie TV czyli Sony, LG i Philips są na tych samych matrycach produkowanych przez LG. Dzisiaj widziałem, że 47w805a można w necie dostać już za 3999 zł.
 

Blancos TV

New member
Witam, tak jak kolega napisal przedemna matryca w tv W8 jest faktycznie od LG. Nie ma to jednak zadnego znaczenia, poniewaz przede wszystkim to sa dobre matryce, a po za tym matryca wbrew powszechnej opini nie jest najwazniejsza... ba, jest wrecz malo istotna w porownaniu do innych podzespolow. Faktycznie matrycca stanowi jedynie 5% telewizora i mozna powiedziec ze stanowi rowniez ok 5 procent jakosci obrazu.

Ktory z tych tv jest najlepszy mozna sprawdzic bardzo prosto. Wystarczy kilka zdjec (ktore chetnie przesle kazdemu na maila- jak ktos jest chetny to piszcie na kameleonpub@gmail.com). Kilka testowych slajdow potrafi obnażyć braki kazdego telewizora. A zwłaszcza telewizorow Samsunga.

Oczywiscie najlepszy obraz bedzie mialo bezsprzecznie Sony i to w zasadzie kazdy tegoroczny model. Do tego stopnia Sony goruje nad Samsungiem ze najnizszy model (R470) wyswietla obraz bogatszy w kolory i ich odcienie, od Samsunga F8000! (sprawdzone :p)

Wszystko to dlatego ze wszystkie modele Sony (oprocz R470) maja nowy zaje...y procesor obrazu X-reality Pro. Samsung moze sie chwalic 2 czy 4 rdzeniowymi procesorami, ale tak na prawde zaden z tych rdzeni nie odpowiada tak na prawde za poprawe jakosci obrazu. Sluza one glownie do obslugi "zaawansowanych" aplikacji :)

Wazna role odgrywa tez oczywiscie dzwiek, poniewaz nie kazdy moze sobie pozwolic na kino domowe a jednak dzwiek kazdy chce miec dobry.

Nie wiem jak z dzwiekiem stoi LG ale Samung lezy i kwiczy w porownaniu do Sony. Dziwiek u nich jest po prostu "wyprany z glebi". Prozno szukac bassu dwiek jest po prostu "plaski"

Co do samej multimedialnosci telewizorow to faktycznie Samsung moze pochwalic sie bogatsza oferta aplikacji. A teraz dodaje opcje "rozbudowania" swoich tv np za 2 lata jak okaza sie juz "stare" :)
odbywalo sie to bedzie poprzez w piecie w tv urzadzenia ktore nazywa sie Kit-costam. Tylko ze ma to kosztowac ok 1500zl

Duzo prostszym i przedewszytkim tanszym rozwiazniem jest polaczenie telewizora ze Smartfonem ktore juz dzisiaj sa przeciez norma. Dzieki funkcji screen Mirroring, bezprzewodowo wyswietlamy zawartosc smartfona, tableta czy laptopa na tv (na bierzaco) A chyba nikt nie zaprzeczy ze w tym momencie sa to najbardziej multimedialne urzadzenia ogolnodostepne.

Warto tez pamietac ze tv zmieniamy srednio c 6-8 lat a smartfony srednio co 2 lata. Wiec dzieki funkcji scren Mirroring co dwa lata dostarczamy nowe funkcje do naszego tv za darmo a nie za 1500zl.

Jednak podsumowujac w tv najwazniejszy jest obraz i dzwiek a w tych dwoch rzeczach Sony na dzien dzisiejszy jest bezkonkurencyjne.
 

Blancos TV

New member
Plazmy oczywiscie swoich zagorzalych zwolennikow ciagle maja i faktycznie prezentuja jeszcze dosc wysoki poziom. Niestety nie umieraja smiercia naturalna bez przyczyny. Sa po prostu mniej uniwersalne od LCD. Swietnie oglada sie je wieczorem, ale troche za "ciemno" graja w dzien, zwlaszcza sloneczny. Oczywiscie mozna rozjasniac ale wedy tracimy z kolei troche na jakosci barw.
Osobiscie jestem zwolennikiem LCD.
 

SDman

Banned
a po za tym matryca wbrew powszechnej opini nie jest najwazniejsza... ba, jest wrecz malo istotna w porownaniu do innych podzespolow. Faktycznie matrycca stanowi jedynie 5% telewizora i mozna powiedziec ze stanowi rowniez ok 5 procent jakosci obrazu.

Witam,
takich bredni dawno nie czytałem, matryca to jak kolumny w dobrym systemie audio.
Są one najważniejsze !

Dźwięk Sonego owszem ale tylko seria X , reszta nie umywa się do tegorocznych LG, czy najlepiej
grającego Philipsa, a i Samsung F8000 spokojnie zagra lepiej od W9.

No ale każdy może mieć własne zdanie, a forum jest po to aby Ci co czytają mogli dobrze wybrać.

Pozdr,
 

Blancos TV

New member
Witam,
takich bredni dawno nie czytałem, matryca to jak kolumny w dobrym systemie audio.
Są one najważniejsze !,

Mylisz się kolego, albo mylisz pojęcia... Matrycę można przyrównać do żaluzji. Zamyka się albo otwiera... Nic po za tym. Dopiero dołączone do niej dyfuzory i inne warstwy powiększają jej znaczenie i to one mają wpływ na to jak tv wyświetla obraz. Do tego procesory obrazu itd. Jak widziałeś kiedykolwiek przekrój to wiesz o czym mówię, a jeżeli nie to nie wprowadzaj ludzi w błąd. Kolumny mają ogromny wpływ na dźwięk, matryca na obraz nie...

Co do samego dźwięku w tv to mam nadzieję że wypowiadasz się po testach w jakimś innym miejscu niż sklep? Bo ja tak, a wystarczająco długo pracuje w sklepie żeby wiedzieć, że sprawdzanie tam dźwięku niewiele daje.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam to dlaczego te "żaluzje" są takie drogie ? Matryca w LCD-LED składa się z 7 czy ośmiu elementów,tworzy to integralną całość i nie można tego podzielić jako poszczególny każdy z osobna element.Ocenia się matrycę w całości i ma ona ogromny wpływ na jakość obrazu.Nie bez racji uważa się,że matryca to "serce" a procesor to "mózg" TV
 

Blancos TV

New member
Te 7 czy 8 warstwy to są właśnie dyfuzory itd. Matryca jest jedną warstwą wyświetlacza (ostatnia).

Swoją drogą, pierwszy raz słyszę że matryca jest sercem telewizora...

Słyszałem że matrycę są sercem aparatów cyfrowych co jest zrozumiałe... Ale tv nie słyszałem.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Zaraz dostaniemy bana bo tu jest temat o 3D TV,chcesz polemizować to zapraszam na priw... Przy okazji od kiedy i w jakim sklepie pracujesz ?
 
Do góry