Jaki tuner satelitarny na enigmie z dobrym obrazem?

nemko

New member
Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zakup tunera satelitarnego z oprogramowaniem linux. Chciałbym wydać możliwie jak najmniej kasy.
Tuner powinien:
1. Wyświetlać obraz w nie gorszej jakości od mojego telewizora Samsung 40D7000 z wbudowanym tunerem sat.
2. Powinien mieć szybką zmianę kanałów (nie tak wolno jak w D7000, bo to straszna porażka).
3. Powinien mieć możliwość niezależnego nagrywania i oglądania.
4. Posiadać głowicę DVBT/DVBT2
5. Powinien mieć w miarę pełną obsługę internetu. z możliwością oglądania min Telewizja przez internet, Telewizja na żywo - WEEB.TV
6. Docelowo odbiór nc+ lub CP.
7. 3D mile widziane, ale nie konieczne.

Co byście mi polecili, mam zbyt małą wiedzę (mimo drążenia tematu), a czytania jest sporo?
 

krzysiekkortus

New member
Polecam VU+ SOLO2. Szybki procesor, dobry obraz, dwie głowice satelitarne, możliwość dołożenia tv naziemnej i dysku do nagrywania. Poczytaj, posprawdzaj. Nie napisałeś za jaki pieniądz ma być to cóś.
 

nemko

New member
Polecam VU+ SOLO2. Szybki procesor, dobry obraz, dwie głowice satelitarne, możliwość dołożenia tv naziemnej i dysku do nagrywania. Poczytaj, posprawdzaj. Nie napisałeś za jaki pieniądz ma być to cóś.
Celowo nie podałem ceny, bo nie wiem ile zechcę na niego wydać kasy. Wolałbym coś tańszego niż VU+ SOLO2 z podobnymi parametrami.
Mógłby być używany, ale ten model jest zbyt świeży więc i szanse na drugą rękę są żadne.
Ciekawe czy ma Hbb Tv? Skoro Samsung ma mnie i mój telewizor w głębokim poważaniu, przydałoby się.
A może coś innego?
 
Ostatnia edycja:

radoskur

New member
Patrząc obiektywnie to nie wiem czy Ci się do będzie sprawdzać jako nagrywarka. Do takiego dekodera potrzebujesz moduł CI+. Póki co w nc+ go nie ma - ale ma być tylko nie wiadomo jaki. Oficjalnie tylko Cyfrowy Polsat oferuje CI+ ale jest to moduł jedno-strumieniowy co oznacza, że nie będziesz mógł nagrywać jednego i oglądać drugiego kanału (a te dekodery umożliwiają nawet nagrywanie kilku programów naraz jeżeli są nadawane z jednego transpondera). Jedynie "szczęśliwcy" posiadający same karty Cyfry+ (takowe umowy można było jeszcze podpisać z cyfrą+ przed 21 marca 2013) mogą po drobnych modyfikacjach cieszyć się z tych możliwości w dekoderach z enigmą. Na chwilę obecną to tylko oferta Smart HD telewizji na kartę umożliwia wykorzystanie samej karty bez modułu a co za tym idzie korzystanie z wielo-strumieniowości. Tunery VU mają Hbb TV.
 

nemko

New member
A co masz na myśli pisząc o drobnych modyfikacjach, i czego one mają dotyczyć, karty czy tunera?
Czym się różni sama karta nabyta u operatora od tych nabywanych z modułami lub dekoderami? Bo w tym temacie to jestem jeszcze większa noga. Byłem przekonany, że każdy operator ma tylko jeden rodzaj swoich kart.
 

radoskur

New member
Drobna modyfikacja to wgranie innego softu do dekodera, który umożliwi czytanie karty C+ czy Smart HD. No właśnie karta różni się od modułu CI z kartą tym, że możesz dekodować naraz wiele programów (nagrywać coś i oglądać coś innego). Niestety samej karty C+ już dziś nie kupisz. Od kiedy powstało nc+ to parują kartę ze swoim dekoderem (karta nie zadziała w innym niż ich). Oczywiście są sposoby na to ale to wszystko jest nielegalne... Jednym słowem lepiej sobie weź dekoder od operatora (na plus jest to że masz dożywotnią gwarancję) a bajery internetowe to dziś ma każdy smart TV czy odtwarzacz multimedialny.
 

nemko

New member
Dzięki za rozjaśnienie tematu, i przy okazji zapytam jeszcze o niezależne nagrywanie.
Rozumiem, że tuner może jednocześnie nagrać tyle programów, ile jest kanałów na danym transponderze, a jak są dwie głowice, to nagra z dwóch transponderów. Mając jeszcze głowicę dvb-t, możemy też nagrać dodatkowo z tych kanałów, które są w jednym z MUXów. Oczywiście oglądanie podczas nagrywania jest możliwe z MUXu i transponderów z których nagrywamy.
 

Lech

New member
Bez reklam
Rozumiem, że tuner może jednocześnie nagrać tyle programów, ile jest kanałów na danym transponderze, a jak są dwie głowice, to nagra z dwóch transponderów

Jak masz dwie głowice to tak jak byś miał dwa odbiorniki. Na jednym oglądasz co chcesz oglądać, a na drugim nagrywasz co chcesz nagrać.

PS. Mam dekoder dwugłowicowy i piszę to na podstawie własnego doświadczenia.
 
Ostatnia edycja:

nemko

New member
Ok, załóżmy, że jest taka oferta.... Tylko czy można z niej migrować do nc+, aby załapać się na kanały sportowe? I mieć niezależność oglądania i nagrywania? No chyba można dokupić stosowny pakiet bez migracji.
 

Lech

New member
Bez reklam
To nie jest założenie - to fakt płacisz i dostajesz kartę za którą zapłaciłeś. A o "migracji" możesz poczytać lub porozmawiać z BOK Pytania i odpowiedzi - Abonenci platformy n
Powrotu do N-ki, czy C+ nie ma, bo wszystkie drogi prowadzą do NC+.

PS. PS ja prawdopodobnie przejdę po 16 latach do Polsatu , ale to inna sprawa.
 
Ostatnia edycja:

nemko

New member
Polsat ma ciekawą i urozmaiconą ofertę sportową, ale tylko piłkarskie popłuczyny krajowych kopaczy. Ja lubię różne sporty, ale piłka nożna w pierwszej kolejności. A na to receptą jest niestety tylko nc+. Rozumiem że ta karteczka nie jest parowana z dekoderem? Chyba coś kiedyś słyszałem, ale mogę się mylić. Gdybym chciał skorzystać w takim przypadku z oferty nc+, to i tak mając taką karteczkę zostanę zmuszony do pobrania od platformy stosownego tunera, co w efekcie końcowym da parowanie. Krótko mówią, kolega radoskur może mieć rację.
 
Ostatnia edycja:

Lech

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

Frog_PL

New member
nemko jak chcesz wziasc abonament w nc+ to tylko i wylacznie dostaniesz karte parowana z tunerem. Jedyna opcja na dostanie karty nie parowanej jest kupienie karty prepaidowej z linku podanego przez @LECHa. Tyle ze tu musisz miec kase na zaplacenie z gory abonamentu za nascie miesiecy czy ile tam maja doladowane. No i jak skonczy ci sie ten okres to znow takie doladowanie o ile bedzie to mozliwe bo z tego co wiem to nc+ docelowo chce przejsc na CONAX calkowicie wiec nie wiem czy to takie pewne bedzie non stop doladowywac z tej stront karty. W ogole ciekaw jestem jak oni proponuja pakiet All Inc. Na karcie cameleon i pokazuja kanal np. History HD lub z pakietu noc Blue Hustler albo Polsat HD jak one z tego co wiem nadaja tylko w Conaxie... Chyba ze sie myle...
Ktos moze potwierdzic ze ze ma te kanaly na kartach z tej strony ?
 
Do góry