Jaki transporder

Miras1260

New member
Witam.Jestem nowym forumowiczem.Dzisiaj zalozylem antene i sile sygnalu mam w granicsch 80%.Natomist jakosc zero.Kombinowalemz ustawieniem kata elewacji i konwertera i dalej nic.Moze mam zle ustawiony transporder.Pomocy.:confused:
 

crasher

New member
Jesli pokazuje tylko sile to znaczy ze masz ustawiona nie ta satelite, krec lewo/prawo. Jaki masz dekoder, w niektorych mozesz wybierac satelity i wtedy mozesz sprawdzic na co sie aktualnie ustawiles.
 

Miras1260

New member
Tak robie i nic.Sila wciaz 80%.Jakosc 0.Aco z tymtransporderem.Ja mam ustawione na 11449.Czy to dobrze.Polaryzacje mam ustawiona na pionowa.Kurde juz nie mam sily.
 

crasher

New member
11.449 ma polaryzacje pozioma wiec od tego zacznij, swoja droga po co wpisujesz recznie te czestotliwosc, wyjdz ze menu az dekoder pokaze "sprawdz ustawienia" czy jakos tak lub wejdz w menu diagnostyka tam nic nie trzeba wpisywac, wtedy krec delikatnie lewo/prawo i wskoczy.
 

Miras1260

New member
Nie mam w menu zadnej diagnostyku.Tylko ustawienia anteny, gdzie jest sila i jakosc, oraz podmenu glowny transporder.Czarna magia.Mam sasiada ktory ma talerz i celuje mniej wiecej tak jak on, i dupa blada.Chyba sobie odpuszcze.To mnie przerasta.
 

crasher

New member
Dokladne parametry tego transpondera to: 11449H DVB-S2 (8PSK) 27500 2/3
ogolnie to ciezko ustawic bez miernika na krzyki jest/nie ma bo zanim na tunerze wskoczy sygnal troche czasu mija gdybys mial mozliwosc od kogos pozyczyc tuner analogowy to poszloby duzo szybciej.
 

crasher

New member
Ja mam miernik do ustawiania anten, takze na slonce tylko kierunek patrze w ktora strone ma byc skierowana antena, ale link przydatny moze ci pomoze :)
 
Do góry