Jaki telewizor wybrać? Od czego zacząć?

matt59

New member
Witam wszystkich na forum,
chciałbym kupić mojemu chrześniakowi telewizor z okazji ślubu. Zupełnie się nie znam na tym całym sprzecie :sad:.
Jakie marki polecacie? Co mam brać pod uwagę przy zakupie?
W zasadzie cena nie gra roli ale może poradzicie jaka cena będzie rozsadna do naprawde dobrego telewizora. Pomóżcie!
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Na początek powinieneś nieco poczytać na ten temat.
Zadałeś pytanie w stylu" chce kupić samochód, jaka markę i model polecacie, cena nie gra roli". Jakie warunki lokalowe (jasne/ciemne pomieszczenie, wielkość ....), jaki sygnał (kablówka, cyfra ....), ajkei preferencje ma obdarowany (jeden lubi LCD, inny nie). Cena nie gra roli ... gratulacje. Kup Panasonic TH-103PF10EK jeśli się ...zmieści. :)
 

matt59

New member
:-o Dzięki za odpowiedź, może faktycznie zbyt ogolnie to napisalem ale serio - nie znam sie zupelnie na sprzecie TV. Pokój w którym znajdzie sie telewizor jest jasny (okna w dachu) i duży (jakieś 5x5m). Na jakie marki mam zwrócić uwagę? Chcę zrobic niespodziankę i kupić coś dobrego.
pozdrawiam,
Mateusz

Witam.
Na początek powinieneś nieco poczytać na ten temat.
Zadałeś pytanie w stylu" chce kupić samochód, jaka markę i model polecacie, cena nie gra roli". Jakie warunki lokalowe (jasne/ciemne pomieszczenie, wielkość ....), jaki sygnał (kablówka, cyfra ....), ajkei preferencje ma obdarowany (jeden lubi LCD, inny nie). Cena nie gra roli ... gratulacje. Kup Panasonic TH-103PF10EK jeśli się ...zmieści. :)
 

kapsell

New member
Bez reklam
Co Twoj chrzesniak by mial ogladac na tym ty? I ile masz na to kasy przeznaczone? Jaka odleglosc oczu od ekranu?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
za mało danych.
Proszę odpowiedz na pytania :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?

Bez tego nie ruszymy.
A tak z pewnością nie tylko zaskoczysz go samym wyborem ale umiejętnością doboru do jego marzeń.
Czy w takim dniu ( Ślubu) morze być coś piękniejszego ?
 

matt59

New member
Wiedzialem, ze to bedzie bardzej skomplikowane :-x. Znacie jakieś dobre strony gdzie moglbym sobie poczytac o tym wszystkim co dotyczy nowych telewizorów?
Ja mam telewizor samsung LCD 37 cali i jestem zadowolony (choć rzadko ogladam TV). Możecie polecić jakieś marki na topie?
Ile warto wydać na naprawde dobry telewizor? Myślę, że będę szukał czegoś większego powyżej 40 cali bo pokój jest duży.
i bardzo dziękuję za Waszą pomoc! :-o
mateusz

za mało danych.
Proszę odpowiedz na pytania :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?

Bez tego nie ruszymy.
A tak z pewnością nie tylko zaskoczysz go samym wyborem ale umiejętnością doboru do jego marzeń.
Czy w takim dniu ( Ślubu) morze być coś piękniejszego ?
 

wanar

New member
to z marek

jeżeli chcesz plazmę to panasonic jeżeli LCD to Philips ( jeśli zależy na jakości obrazu i dźwięku ) jak chcesz jakis LCD multimedialny to samsung tylko z jakością gorzej. i w zależności ile masz funduszy to wyższe modele.Nie myśl im telewizor większy i tańszy tym lepszy. bo się w domu rozczarujesz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
matt59-
nie bardzo zrozumiałem Twoją wypowiedź .
Opinie , informacje o telewizorach masz w różnych tematach na forum .
Ale nie podałeś żadnych danych.
To tak jakbyś zapytał czy lepszy jest jako samochód Tir
renault-tir.jpg

i Porsche Boxter.
porsche_boxter_usata.jpg

Więc ja zapytam do czego ?
Będziesz coś przewoził czi sam korzystał z radości jazdy ?
Jeśli jak napisałeś cena nie gra roli - to sięgaj po model Loewe Spheros
Loewe Produkte
Zrobisz mu ogromną frajdę . Cena ok. 15.000 zł
 

matt59

New member
:shock: ale świetny TIR :-o
kiki, masz rację, trochę źle się wysłowiłem, chcialbym sie dowiedzieć na co zwracać uwagę kiedy będę kupował ten TV, jakich marek unikać, na jakie zwracać uwagę bo jestem zupelnie ziolony w tym?
Myślę że moglbym wylozyc spokojnie 6 czy 7 tysiecy, ale z drugiej strony moze warto kupic coś tańszego, ale z dobrymi parametrami... Chciałbym żeby to był duży telewizor (bo pokój duży, 5x5m) i multimedialny do filmów, z podłączeniem do komputera, z dużymi możliwościami.

dzięki, pozdrawiam
Mateusz
 

matt59

New member
Dzięki! Bardzo mi się podoba ten telewizor, ale z tego co się dowiedziałem lepiej jakbym kupił LCD a to zdaje się jest plazmowy (choć nie wiem zupełnie jaka jest różnica:fool:). Co myślicie o telewizorach SONY albo SHARP? Czy warto zwrócić na nie uwagę?

Pozdrawiam
Mateusz

Zastanów się poważnie nad tym modelem - spełnia większość Twoich założeń: Samsung PS50B859 50"
 

matt59

New member
Super! Wielkie dzieki. Bardzo mi się podobają te propozycje.
Skąd bierzecie taką wiedzę o telewizorach i tych wszystkich parametrach? Chciałbym się dowiedziec więcej na ten temat. :-o Znacie jakies dobre strony WWW gdzie mogłbym poczytac o telewizorach(oprocz tego forum gdzie juz znalazlem bardzo cenne wskazówki)? Może też jakies czasopisma?
pozdrawiam

teraz będzie znacznie łatwiej .
I myślę że każdą wersję jak wybierzesz będzie super:
Toshiba 46SV 685
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/45201-toshiba-46sv685-test-wszystko-o-serii-sv.html
Sharp 46 LE 800
Sharp 52 LE 700
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/46027-sharp-lc-40le700e-test-otwarty.html
Sony 55EX 500
 

matt59

New member
Oj, byłem dzisiaj w saturnie i m.markt i znalazłem tylko jednego Sharpa z tej listy :cry:. Gdzie najlepiej kupować telewizory? W internecie czy lepiej szukać gdzieś "na mieście"? W jakich sklepach internetowych jest największy wybór?
pozdrawiam wszystkich na forum!
Mateusz
teraz będzie znacznie łatwiej .
I myślę że każdą wersję jak wybierzesz będzie super:
Toshiba 46SV 685
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/45201-toshiba-46sv685-test-wszystko-o-serii-sv.html
Sharp 46 LE 800
Sharp 52 LE 700
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/46027-sharp-lc-40le700e-test-otwarty.html
Sony 55EX 500
 

matt59

New member
Tak, chciałem zobaczyć te telewizory ktore mi poleciłeś, ale mialem przyjemnosc "dotknac" tylko jednego :eek:. Zastanawiam sie czy jest jakies miejsce w internecie, albo sklep (taki tradycyjny) gdzie bede mgl zobaczyc wiekszość z tego co mi polecasz.
i chciałbym coś jeszcze poczytać zanim się zdecyduje, czekam na jakies propozycje stron czy czasopism (po polsku lub angielsku) za co bede bardzo wdzieczny.
dzieki,
Mateusz

tylko podaj czy coś już wybrałeś ?
 

matt59

New member
Chyba zdecyduje sie na Sharpa, bo znajomi tez mi polecają tą markę. Gdzie najlepiej kupowac telewizor? W internecie pewnie jest najtaniej, ale wolałbym zobaczyć z bliska taki telewizor.

Nadal szukam informacji o telewizorach, ale strasznie to trudne dla mnie. Bylem tez w empiku zobaczyc jakies czspopisma. mozecie mi cos polecić? Prosze!
Dzięki

tylko podaj czy coś już wybrałeś ?
 
Do góry