Jaki telewizor polecacie?

kimius

New member
Cześć.
Jestem nowy na forum. Niespecjalnie się znam na telewizorach, więc liczę na Waszą pomoc. Otóż chcę kupić telewizor tak max do 5000 zł. Wielkość min 32', max 40'. Mam zwykłą kablówkę i chciałbym, żeby obraz z tej kablówki był dobry, żeby nie smużyło w miarę możliwości. Co do samego telewizora to dobrze by było jakby miał twardy dysk (chodzi mi o zatrzymywanie obrazu lecącego "na żywo"). Plazma czy lcd (mam mocno nasłoneczniony pokój, więc plazma chyba odpada?), hd ready czy full hd? Byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Nie odrzucaj plazmy tylko dlatego, że pokój jest nasłoneczniony, zawsze możesz zamontować rolety ;) i czy oglądasz zawsze tv w pełnym słońcu?
Pozatym z takim jak masz sygnałem to LCD nie będzie sobie radzić zbyt dobrze. Po co ci twardy dysk by tylko robić stop klatkę? Niektóre tv mają tą opcję i bez tego, a twardy dysk to prędzej mógłby się przydać ewentualnie w nagrywarce np, by sobie poprogramować coś do ponagrywania itp ;)
Co do rozmiaru to kup większy bo jak nie to szybko pożałujeż, że kupując taki tv nie kupiłeś większego. Może jakiś Panasonic 42PV 70 czy 700?
Nie sugeruj się przy wyborze za bardzo jakością sygnału pokazywanego w sklepie tam tv często są pokręcone na maxa i leci jeszcze specjalny materiał prezentacyjny, najlepiej było by zobaczyć to w domu, albo chociaż weź jakiś swój filmik, hmm a może poprosby dali choćby sygnał tv?!
Choć ja uważam, że plazma jest dla ciebie ;)
 

kimius

New member
Obraz w plazmach duzo bardziej mi sie podoba, ale wlasnie przez tej jasny pokoj bardziej sie sklanialem ku lcd. Co sadzisz o telewizorach sharp? I jakie kino domowe bys polecil?
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Hmm co do Sharpów mam jak najlepsze skojarzenia, u moich rodziców jeszcze Sharpik chodzi a to już ponad chyba 15 lat, a i video tej firmy z podobnym czasem śmiga i bez większych problemów, a ja ich kiedyś nie oszczędzałem ;)
Zastanów się dobrze, bo tylko nasłoneczniony pokój jako powód, to może za mało? Myślsz, że LCD to odrazu będzie super? No zależy jak to nasłonecznienie wygląda, ale nawet CRT przecież w pełnym słońcu - obraz z nich jest słabo widoczny. Może warto zainwestować w rolety, ja jestem z tego bardzo zadowolony, mam południowe okno i w dzień bez nich czesto nie dało by się oglądać tv ;)
Nie daj się nabrać na dziwną magię LCD roztaczaną przez sprzedawców ;)
 

kgrdz

New member
ma racje

ma racje do kablówki szkoda LCD cz PLAZMY,miałem kablówke jaszcze tylko 1 tydzien po zakupie Sony KDL-32U2000 i wziołem "N" i jest OK!
 

trops55

Member
Najlepszym LCD do kabla i do słabszego sygnału jest Philips z najnowszym

Perfekt Pixel HD lub poprzednie jego odmiany. Właśnie Philips jest mistrzem w

wyświetlaniu sygnału SD i nie tylko.
 

kimius

New member
Dekoder n albo jakis inny w tym roku na 99% bede mial, wiec to tylko kwestia czasu. Telewizor chce juz teraz zmienic i zakupic do niego jakies fajne kino domowe. Jak dotad najblizej mi bylo do samsunga, pozniej myslalem tez o philipsie, a teraz chodzi mi po glowie sharp. No i jeszcze uslyszalem o toshibie (chyba 37z3030d). No i niewiem wlasnie. Nie chce wydac 5 tysiecy i zalowac, ze za te albo niewiele wieksze pieniadze moglem kupic cos lepszego.

PS Czy normalne kino domowe moze odtwarzac i nagrywac filmy w HD czy musi to byc ten blue-ray?
 

kimius

New member
Skrot myslowy (albo nieznajomosc pojec). Chodzilo o odtwarzacz (?) dvd. Nie wiem jak to sie nazywa, ale jest chyba elementem kina domowego. Chyba, ze nie...
 

Sansei6

Member
Bez reklam
No raczej jest ;) Lub ewentualnie nagrywarka jeśli chcesz coś nagrać, przyczym polecam z twardym dyskiem, choć to chyba juz standard dziś ;) - nagrywarka z twardym ;)

Blue - ray to inna technologia
 
Do góry