Jaki telewizor do PS4, jaka technologia?

lubiebajm

New member
Witam. Na dniach będę kupował telewizor, jednakże jest tyle różnych modeli że kompletnie nie wiem który wybrać. Prawdę mówiąc byłem zdecydowany na Samsunga LED, ale sprzedawca w MM powiedział mi że lepiej zakręcić się wokół Sony i niekoniecznie led.
TV będzie służył do filmów, telewizji oraz głównie PS4
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 20m^2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 3-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - ma stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? - świeci prawie przez cały dzień, ale od czego są rolety ; )
7. Jaki masz obecnie telewizor? - Samsung LCD 32"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - Full HD, jak najlepszą jakość obrazu, ładny design
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - HD/ FHD
10 .Jakie urządzenia?- Dekoder Vectra HD, Playstation 4 (głównie do tego ma służyć tv)
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - w tyg ok 5h, w weekendy cały dzień
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - filmy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - nie, ale nie obraził bym się gdyby taka opcja była
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak- 80%
16. Preferencje co do marki? - sony, samsung
17. Preferencje co do wielkości? - 46"-55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - słaba jakość obrazu, "duszek", brzydki design
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - różnie
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - 5000-5500- nie jest to kwota zaporowa, w razie potrzeby mogę przysłowiową "setkę" dorzucić (ale bez przesady)
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? -te które jest lepsze ;). Fajnie jakby miał ale nie jest to priorytetem,
 

kendzi1

New member
Witam proponuje ci Panasonica vt50 50 cali .
3d aktywne to lepsze pelne full hd 3d:),super czern, piekne kolory ,szybkie odswiezanie bardzo dobra jakos full hd:)
Doradzam ci poniewaz wszyscy zachwalaja ten model jest on z roku 2012
Ja kupuje tez Panasonica tylko nowszy model na ten rok 2013 vt60 65 cali 14 tys tez pod konsole ps4:) na allegro sa te tv Panasonic vt50 50 cali cena 5500zl kupisz:)
 

pebe86

Member
Bez reklam
VT50/VT60 to bardzo udane telewizory, znakomita jakość obrazu, ale jeśli mają one służyć głownie do konsoli to chyba jednak nie szedłbym w plazmę... Chodzi mi głównie o wypalenia/powidoki
 

lubiebajm

New member
Szczerze mówiąc nie mam przekonania do firm innych niż Sony, Samsung. Zależy mi na wyglądzie urządzenia, będzie ono w centralnym punkcie pokoju więc nie chciałbym żeby straszyło, a niestety żadna firma nie ma choć w połowie pięknego telewizora jakie ma samsung. Design "bez ramki" odpowiadał by mi najbardziej. Jeśli jednak faktycznie jest pomiędzy panasoniciem a samsungiem przepaść w jakości wyświetlanego obrazu to skuszę się na tego pierwszego :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do konsoli technologia LCD/LED. Nie mozesz sobie sprawdzic w sklepie ktora technologia dla Ciebie jest lepsza?
 

kendzi1

New member
To prawda ze najladniej wygladaja tv samsunga ale Panasonic tez pieknie wyglada :) Panasonic ma jedna tafle szkla:) Ale obraz bije samsunga:) blu ray ponoc miazga a 3d to wogule nie wspomne Panas ma najlepsze 3d na rynku jak i obraz blu ray:)
Armaning dobrze podpowiada tobie najlepiej sprawdzic sklepie ktora tobie bardziej technologia odpowiada :) ja mam obecnie lcd lg lh 3000 47 cali i widizalem juz nowe z 2013 roku plazmy i ledy wole plazme mi bardziej odpowiada .
Plusy Plazmy
Swietna czern
Kolory extra przy vt50/60:)
Plynnosc
Odswiezanie
Biel
Narutalnosc wyglad:)
Ja juz sie doczekac nie moge do swojej plazmy Panasonica vt60 65 cali bedzie potwor stal:)
 

lubiebajm

New member
Szczerze mówiąc to na materiałach pokazowych, samsung LED bił wszystkie plazmy na głowę (ale jestem świadomy tego że wszystkie te materiały są podrasowane itp :D). Czyli polecacie panasonic VT60, jednak cena ponad 7000 złotych polskich mnie odstrasza. Czy VT50 będzie dużo słabszy?
 

pebe86

Member
Bez reklam
Rozwiązaniem pośrednim jest ST60. Nie tak ładny, ale jakość obrazu bardzo zbliżona, i model tegoroczny- a cena dużo niższa.
 

kendzi1

New member
lubiebajm vt50 tez bedzie extra a porownojac vt60 bedzie sporo lepszy ale nie jakos mega ogromna roznica:)
szczerze porownaj sobie tego samsunga led vs panasonic vt50 i zoabczys z ktory wygra:)
 
Do góry