Jaki telewizor 65" wybrać?

AA2

New member
Cześć,
Rozważam poniższe telewizory, ponieważ obydwa są dostępne w internecie nowe za 6000 zł.
Telewizor będzie służyć głównie do ogladania telewizji, VOD, filmów. Nie zależy mi na jakości wbudowanych głośników, bo i tak podłączę do niego kolumny. Który będzie lepszy pod względem jakości obrazu, kolorów, czerni i długości wsparcia dla oprogramowania?
TCL C935
SAMSUNG QN91B / QN90B

Dziękuję z góry za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To modele które trudno będzie jeszcze kupić.
Do tych potrzeb - TCL lepiej się dopasuje.
Chyba , że chcesz już nowe modele- następcę.
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
65 cali to w kwietniu 2024 dopiero z TCL 955- tak pisał Kiki. Ja już prawie kupiłem ;) Hisensa 65 U8KQ ale to jak kąty nie są super ważne dla Ciebie
 

fansubaru

New member
Ja właśnie waham się między 3 modelami
65C845
SAMSUNG QN91B
Hisense 65U8KQ

no i jeszcze jakby wpadła promka na SONY ok 6K (pobożne życzenie) to pewnie 65x95K
 

Slay75

New member
65 cali to w kwietniu 2024 dopiero z TCL 955- tak pisał Kiki. Ja już prawie kupiłem ;) Hisensa 65 U8KQ ale to jak kąty nie są super ważne dla Ciebie
U mnie po kilku miesiącach czytania, oglądania o TV, jak na razie wybór padł na Hisensa 65 U8KQ. Uważasz, że katy sa az takie tragiczne? Oglądając w sklepie nie zauważyłem aby były nie do zaakceptowania. Tylko nie wiem czy kupic teraz kiedy jest promocja w ME czy może poczekać bo Kiki cos wspominał, że u niego tez będzie promocja na ten model + kalibracja.
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja czekam na 13.11 gdy sie konczy ta niby promka w ME. Drożej nie bedzie a może być tylko taniej imho. a jakby było od Kiki to git bo obsługa jest na poziomie mistrz ;)

w sklepie też te kąty nie wyglądały najgorzej. Ja oglądam z napisami filmy i niestety tego się boję. Na Samsungu moim który kątów ogólnie nie ma leciutki skos i aureola wokół napisów masakra. Niby patrzyłem w sklepie na napisy z naziemnej i było git ale tam jasno i to nie to samo.
Dzisiaj się wybieram porównać UX z U8KQ bo są obydwa w jednym ME i ogólnie podjąć już jakąś decyzję wstępnie a potem czekać na to co przyniesie najbliższy czas w kwestii cen.

No i zobaczymy czy Kiki będzie miał u siebie
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja czekam na 13.11 gdy sie konczy ta niby promka w ME. Drożej nie bedzie a może być tylko taniej imho. a jakby było od Kiki to git bo obsługa jest na poziomie mistrz ;)

w sklepie też te kąty nie wyglądały najgorzej. Ja oglądam z napisami filmy i niestety tego się boję. Na Samsungu moim który kątów ogólnie nie ma leciutki skos i aureola wokół napisów masakra. Niby patrzyłem w sklepie na napisy z naziemnej i było git ale tam jasno i to nie to samo.
Dzisiaj się wybieram porównać UX z U8KQ bo są obydwa w jednym ME i ogólnie podjąć już jakąś decyzję wstępnie a potem czekać na to co przyniesie najbliższy czas w kwestii cen.

No i zobaczymy czy Kiki będzie miał u siebie
tryb sklepowy na co trzeba wziąć poprawkę ale UX ma czerń czarną. Kaszeta jest czarna. Ja tam nie widzę problemów z tym ADSem pro. Wygląda świetnie. Ekran jest bardziej błyszczący niż w U8KQ. U8KQ blaknie pod kątem ale bez tragedii. W porównaniu do mojego Samsunga 50QN91A to jest o niebo lepiej. A odczylając się w poziomie też o wiele lepiej. Blooming jest niebyt widoczny. Ciemny kraniec sali w Media Expert. Tryp sklepowy w U8KQ o wiele gorszy. . Ale U8KQ bawiłem się poza trybem sklepowym wcześniej i jest nieźle. Niestety bezpośrednego porównania w tych warunkach nie mam. Tyle co z youtuba puściłem różne rzeczy. Miałem nadzieję znaleźć jakieś minusy w UX i zdecydować się na U8KQ a tu dupa :)
Tylko taką jedną dziwną rzecz zauwazyłem. Na ekranie Vidaa czy Youtube w UX tłem jest idealna czerń a w U8kQ taki szary shit jak w Tizenie. To kwestia ustawień dimmingu czy o co kammon? Ma ktoś pomysł?
 
Do góry