Jaki telewizor 65" ok 7-8k

Kon1981

New member
Witam

Mój LG OLED55E6D już chyba wyzionął ducha, bo ma "fale" na całej szerokości, jak na zdjęciu.
Przymierzam się do nowego w rozmiarze 65". Z góry dziękuję za pomoc w wyborze.
Na dzień dzisiejszy wybrałem kilka opcji, ale w sumie nie mam nic sprecyzowanego
QE65S90C
QE65QN800B
QE65QN90BAT
Sony XR-65X90L
1.jpg



1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć na półce RTV
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Słoneczny, poddasze od strony południowej
7. Jaki masz obecnie telewizor ? OLED55E6D
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Nie mam sprecyzowane, chociaż oglądam głównie sport.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: Złącze satelitarne, telewizja naziemna, chromecast
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder, PS5
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Brak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, bajki (dzieci), seriale (żona)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tylko Youtube
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - 1h
17. Preferencje co do wielkości? 65"
19. Preferencje co do marki ? Philips, Samsung, Sony
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6-8k
 

Kon1981

New member
Nie jest to dla mnie zbyt istotne. Obecnie mam dwa OLEDy LG, ale równie dobrze mogę zmienić na co innego. Ten LG wytrzymał raptem 5-6 lat, a cena zakupowa była wysoka, więc trochę się do OLED zniechęciłem.
 

Kon1981

New member
Ech...
Finalnie wybór i zakup padł na Philipsa 65OLED818
Telewizor przyszedł i...w sumie tyle rodzinnej radości z niego było :-(
Przy pierwszym uruchomieniu zapaliły się diody Ambilight, pojawiło się na chwilę logo Philips, a z nim ok 3 centymetrowy zielony pas w pionie, a później już tylko czarny ekran.
Obecnie przy próbie uruchomienia pojawia się na chwilę jeden cieniutki pasek poziomy i jeden pionowy, a później ekran pozostaje czarny.
Dioda w telewizorze wolno i stale miga na biało.
Pilot działa, ale brak reakcji telewizora. Brak reakcji również na włącznik w telewizorze.
Na razie serwis kazał wgrać z pendrive nowe oprogramowanie, co zrobię dzisiaj po pracy.
Ogólnie załamka bo, aż strach pomyśleć, czy w razie reklamacji czegoś nie wymyślą, że z winy użytkowania lub jakieś uszkodzenie w transporcie (dostawa kurierem).
Czy myślicie, że powyższe może być oznaką uszkodzenia matrycy czy płyty głównej?

Pozdrawiam
 

Marlo

Active member
Serwis nic ci nie może kazać, to już należy wyłącznie do nich ,
co mają z tym zrobić , żebyś miał sprawny telewizor.
 

Kon1981

New member
Hmmm, no to muszę się zastanowić, co zrobić.
Serwis odpisał mailowo, że proszą o wykonanie zaleceń działu technicznego i wypisali instrukcję instalacji nowego oprogramowania z pendrive.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Obecnie mam dwa OLEDy LG, ale równie dobrze mogę zmienić na co innego. Ten LG wytrzymał raptem 5-6 lat, a cena zakupowa była wysoka, więc trochę się do OLED zniechęciłem.

Raptem?
W dzisiejszych czasach 6 lat na sprzęt, to jest doskonały wynik.
Trochę się u mnie sprzętu LG przewinęło, choć (chyba) nie tyle co Samsunga i nigdy z LG nie było problemu (lub nie pamiętam), za to z Samsungiem cały czas.

Dziś się sprzęt kupuje na 2 lata, bo tyle jest gwarancji - lub przedłuża.
Z takim założeniem finansowym jest najbezpieczniej, padnie po 2-3 latach, to padnie, była świadomość. Podziała dłużej, super. Tylko się cieszyć.

Zresztą sam widzisz, kupiłeś Philips i już problem.
 

Kon1981

New member
Obecnie przy próbie uruchomienia ekran wygląda tak (przez sekundę), a później już jest czarny.
Dioda telewizora wolno mruga.
 

Attachments

  • IMG_1126.jpeg
    IMG_1126.jpeg
    1,2 MB · Wyś: 31
Ciężko powiedzieć o co chodzi, nigdy nie widziałem tego w mojej pamięci. Najprawdopodobniej wada fabryczna płyty głównej. I dobrze, że ujawnił się od razu, bo uważa się, że jeśli produkt ma wadę fabryczną, to ujawni się ona w ciągu pierwszego miesiąca lub od razu. Tak samo może być z Lg, Sony, Samsungiem i wszędzie indziej. Nie oznacza to, że wszystkie telewizory Philips będą miały to co Ty. Wystarczy dokonać wymiany na inny egzemplarz.

Co mogę podpowiedzieć: masz przycisk na dole, gdzie wskaźnik jest biały. Jego naciśnięcie spowoduje sprzętowy reset telewizora. Na przykład, jeśli wystąpił błąd w aktualizacji oprogramowania, ten przycisk rozwiąże problem.

Spróbuj!
 
Do góry