jaki sub do kina KEF PSW2010 vs. KEF PSW1000

katka10

New member
Panowie mam okazje zamienić odpłatnie suba z KEF PSW1000 na KEF PSW2010
KEF PSW1000:

Enclosure type: Reflex

Weight: 15kg (33 lbs)
Drive Unit: 210mm (8”) long throw
Amplifier: 100W
Frequency response: 40Hz to 180Hz +/-3.0dB
Maximum output: 104dB
System: SP3330
Drive Units: B200 bass unit (SP1471)
Amplifier: SP2353

KEF PSW2010:


Enclosure type: Closed box

Weight: 14.5kg (31.9 lbs)
Drive Unit: 250mm (10”) long throw
Amplifier: 250W
Frequency response: 30Hz to 150Hz +/-3.0dB
Maximum output: 108dB

Tylko nie wiem czy warto- bo używam suba głownie do kina w nim lepiej sprawuje się BR.
kef 1000 - 104dB 40Hz

Jednak kef 2010 może wygenerować 108dB do 30Hz + wiekszy głośnik= kontrola basu lepsza.
a to już spora różnica no i oczywiście tylko że obudowa zamknięta.

Pytanie czy warto...
pytanie nr 2

Wykonując profanację- przerabiam na BR zachowam parametry...a jezeli nie to czy mocno sie zmienią??
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
1. Jaki masz metraż pomieszczenia w którym ma grać sub?
2. Nie polecam przeróbek suba z konstrukcji zamkniętej na BR - Przy tym samym głośniku potrzeba większej skrzyni do BR. Raczej na pewno pogorszysz, a nie polepszysz tym dźwięk :)
3. Nie wiem jak gra PSW1000 ale mam PSW 2010 i jest na prawdę bardzo dobrym klockiem :)
 

mors111

Active member
Bez reklam
to że obudowa jest zamknięta nie oznacza że gorsza do kina

sub ma lepsze pasmo przenoszenia , większą kontrolę basu , mocniejszy wzmacniacz, niżej schodzi ....

na pewno nie przerabiaj samemu suba , ktoś je tak zbudował by grały odpowiednio w swojej obudowie a nie inaczej

P.S.

mój Dali AW-8 przy głośniku 200mm wygeneruje 108db wg producenta ( obudowa BR ) i do kina świetnie się spisuje u mnie w domu

skok o 3db powoduje że jest 2x głośniej
 

katka10

New member
Obecnie mam psw 1000 na 15 m2 ale czegoś mi brak. Na takiego dali czekałem ale mało ich na rynku wtórnym a docelowo chciałbym coś większego...dlatego zastanawiam się czy tymczasową zmiana ma sens, muszę go wypróbować.
 

milky

New member
Posiadam kefa 2010 według mnie to jest o wiele wyższa klasa suba niż psw1000. Brak BR w moim przypadku jest akurat sporym atutem poniewa użytkuje go 60% muzyka / 40 filmy. Bas jest bardzo mocny przy kinie natomiast przy muzyce przełączam tryb na music ew delikatnie crossoverem zmieniam cieńcie. Według mnie w muzyce nie jest gorszy od rel t5 czy podstawowych velodyne (a przynajmniej różnica jest dosyć mała). W kinie natomiast spokojnie daje radę (w tym przypadku np rel t5 którego miałem przez kilka dni całkowicie mi nie podchodził) Za cenę jaką go można obecnie dostać to według mnie rarytas.. Należy brać pod uwagę, że padają w nich kondensatory jak jest na trybie "auto" ponieważ wzmacniacz jest cały czas pod prądem jedynie zostaje wyciszony także jak go nie używasz to trzeba go z prądu wyłączyć. Głośniki mam takie jak TY czyli Bx2
 

katka10

New member
Dzięki wielkie za ciekawy opis...
Co raz bardzie kusi mnie opcja zmiany suba.
Tak o kondensatorach to wiem, sam kupiłem używany PSW1000 i musiałem wymienić gdyż brzęczał niemiłosiernie- elektrolity wysychają.
 

katka10

New member
Ktoś jeszcze miał do czynienia z tym subem, bo jeżeli sprzęt jest nadal dostępny to chciałbym się dziś po niego wybrać- sprawdzić i być może zakupić.

Proszę o swoje spostrzeżenia.
 
Do góry