Jaki sub do 2 tys bez auto włączania

Yacko

Member
Szukam suba do 2 tys bez funkcji auto on/off, wydajność na poziomie Velodyne Impact 12 minimum.
Dlaczego nie chcę automatu? Otóż spotkałem się z opiniami oraz sam przetestowałem w przypadku Velodyne Impact, że potrzebuje dość dużej mocy sygnału aby wzbudzić suba, co powoduje brak jego załączania przy cichym odsłuchu lub wyłączanie w trakcie. Drugi problem to pewna zwłoka około 0,5s zanim wzmacniacz wzbudzi się z trybu czuwania. Załóżmy przypadek oglądamy film, jest cisza i nagle krótki odgłos strzału - sub nie załączy się wcale (krótkie obciążenie) lub załaczy się, ale nie zagra bo już dźwięk się skończył. Pewnie suba z pilotem w tej kasie nie dostanę, więc co polecicie z potężnym basem bez funkcji automatu lub z automatem ale bardzo czułym i o dłuższym czasie zwłoki wyłaczenia, np. 3 godziny.
 

Maciej_S85

New member
Chyba troche przesadzasz z tymi problemami. Ja mam subaJBL 230P i otóż:
1. Opcje auto masz on/off. Czyli jak chcesz mozesz ja wyłączyć. Raczej każdy przyzwoity sub ma możliwość wyłączenie trybu auto
2. U mnie tryb auto jest dość czuly, dodatkowo sub nie wyłączane sam w trybie auto przez 10 minut.
 

Yacko

Member
Niestety mało który ma opcję cały czas włączony. 10 minut to wcale nie tak długo i może zdarzyc się przypadek, ze przez ten czas nie ma sygnału na kanał LFE a tu nagle strzał i zanim sub się załączy to już po zawodach, albo w połowie/
 

Kadajo

New member
Bez reklam
W moim sw450 automatyczne wyłączenie działa po 15 min. Nigdy się jeszcze nie zdarzyło żeby sub "nie zdążył". Ale jak coś to mogę je wyłączyć całkowicie i wtedy sub chodzi cały czas.

Sent from my GT-I9300
 

Maciej_S85

New member
W filmie sygnał do suba nie idzie tylko jak masz wybuch itd. Mój generuje niskie tony nawet przy basowym głosie. I wcale nic tutaj źle nie dizała.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
To zależy od filmu.Jak nuda jest przez 30 minut sub idzie spać.W filmach Transformers 4 lub Pacific Rim mamy cały czas łomot.Opóznienie zawsze będzie większe lub mniejsze.Możesz automat wyłączyć jak piszą wyżej
 

Yacko

Member
W filmie sygnał do suba nie idzie tylko jak masz wybuch itd. Mój generuje niskie tony nawet przy basowym głosie. I wcale nic tutaj źle nie dizała.
Pewnie masz ustawienie main+LFE

Miałem na krótki czas Velodyne Impact 12 i niestety nie było mozliwości włączenia na stałe. Dlatego nauczony doświadczeniem szukam czegoś co taką funkcję posiada. Jedna propozycja padła SW450 - do rozważenia, jednak wolałbym raczej bass reflex na dole lub konstrukcję zamkniętą, gdyż sub raczej blisko ściany będzie.
 
Ostatnia edycja:

artur83

New member
SVS SB1000, zjada te które wymieniłeś i ma przełącznik auto on / on.
Większa moc, większy głośnik i obudowa zamknięta, ceniona firma.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zaleca się do kina aby tylko sub zajmował się basem, więc w ustawieniach suba tylko LFE. Main + LFE można dać do muzyki, jeżeli ktoś lubi wspomaganie frontów przez subwoofer. Pobaw się i zobacz gdzie gra dla Ciebie lepiej.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Zaleca się do kina aby tylko sub zajmował się basem, .

u mnie przy nisko schodzących kolumnach one mocno wspomagają samego suba i jak dla mnie nieźle się to zgrywa , odcięcie suba na 80hz , fronty na fullband

w stereo nie wspomagam się subam , a jak mi czasem coś o.... to go sobie załączę i fronty dam na 80hz to basu mam mega nadmiar
 

Grisza HD

New member
Szukam suba do 2 tys bez funkcji auto on/off, wydajność na poziomie Velodyne Impact 12 minimum.
Dlaczego nie chcę automatu? Otóż spotkałem się z opiniami oraz sam przetestowałem w przypadku Velodyne Impact, że potrzebuje dość dużej mocy sygnału aby wzbudzić suba, co powoduje brak jego załączania przy cichym odsłuchu lub wyłączanie w trakcie. Drugi problem to pewna zwłoka około 0,5s zanim wzmacniacz wzbudzi się z trybu czuwania. Załóżmy przypadek oglądamy film, jest cisza i nagle krótki odgłos strzału - sub nie załączy się wcale (krótkie obciążenie) lub załaczy się, ale nie zagra bo już dźwięk się skończył. Pewnie suba z pilotem w tej kasie nie dostanę, więc co polecicie z potężnym basem bez funkcji automatu lub z automatem ale bardzo czułym i o dłuższym czasie zwłoki wyłaczenia, np. 3 godziny.


A takie coś

Klipsch SW-110 Subwoofer

Cambridge Audio Aero 9 subwoofer
 

mors111

Active member
Bez reklam
u mnie to najlepsza kombinacja i taka się sprawdza w moim pomieszczeniu , czasami fronty daję na 80hz , sub pozostaje na 80hz
 
Do góry