Jaki sprzęt dokupić do tv, aby rozwiązać brak PVR?

keszelski

New member
Planuję wymianę crt na nowy tv. Biorę pod uwagę m.in. zakup Sharpa LE830, który jak wiadomo nie rozpieszcza, jeśli chodzi o odtwarzanie filmów z napisami polskimi i nie ma funkcji PVR (nie mylić z TimeShift).

Pierwszy problem rozwiązuje zakup odpowiedniego playera. Natomiast nie mam rozeznania jak podejść do tematu braku możliwości nagrywania audycji tv (np. w czasie nieobecności w domu). Czy istnieją jakieś playery z funkcją programowania i nagrywania na dysku? Czy konieczny jest zakup kolejnego urządzenia tj. nagrywarki? A może kupując nagrywarkę jednocześnie rozwiązuje się problem z odtwarzaniem plików multimedialnych i braku polskich napisów?
Wiem, że dostawcy platform sat. oferują tunery z funkcją nagrywania, ale ja chciałbym poszukać bardziej uniwersalnego rozwiązania.

Jednym słowem jaki jest najlepszy (i w miarę tani) sposób na nagrywanie z programowaniem terminu nagrania w sytuacji kiedy tv nie ma PVR?
 

cezary69

New member
Bez reklam
Planuję wymianę crt na nowy tv. Biorę pod uwagę m.in. zakup Sharpa LE830, który jak wiadomo nie rozpieszcza, jeśli chodzi o odtwarzanie filmów z napisami polskimi i nie ma funkcji PVR (nie mylić z TimeShift).

Pierwszy problem rozwiązuje zakup odpowiedniego playera. Natomiast nie mam rozeznania jak podejść do tematu braku możliwości nagrywania audycji tv (np. w czasie nieobecności w domu). Czy istnieją jakieś playery z funkcją programowania i nagrywania na dysku? Czy konieczny jest zakup kolejnego urządzenia tj. nagrywarki? A może kupując nagrywarkę jednocześnie rozwiązuje się problem z odtwarzaniem plików multimedialnych i braku polskich napisów?
Wiem, że dostawcy platform sat. oferują tunery z funkcją nagrywania, ale ja chciałbym poszukać bardziej uniwersalnego rozwiązania.

Jednym słowem jaki jest najlepszy (i w miarę tani) sposób na nagrywanie z programowaniem terminu nagrania w sytuacji kiedy tv nie ma PVR?
Mogę polecić coś takiego HYUNDAI MBOX PL - Odtwarzacz MBox R600 (TV recorder) sam mam hyundaia inny model 3150 i chwale sobie ma to czego szukasz :)
 

keszelski

New member
dzięki, wygląda zachęcająco - można nagrywać z DVB-T i zewnętrznego tunera sat.

Czy jest coś szczególnego na co trzeba zwracać uwagę przy doborze tego typu odtwarzaczy? (Ponieważ dotychczas tkwię w świecie analogowym - tv crt, nie do końca ogarniam i nie wiem jakie niespodzianki mogę tu napotkać).
 

cezary69

New member
Bez reklam
dzięki, wygląda zachęcająco - można nagrywać z DVB-T i zewnętrznego tunera sat.

Czy jest coś szczególnego na co trzeba zwracać uwagę przy doborze tego typu odtwarzaczy? (Ponieważ dotychczas tkwię w świecie analogowym - tv crt, nie do końca ogarniam i nie wiem jakie niespodzianki mogę tu napotkać).
Jeśli jest możliwość to lepiej kupić taki, który ma nowszy chipset np coś takiego HiMedia 900B 3D - REALTEK 1186DD 750MHz - HdSpot.pl tylko ten akurat nie ma tunera dvb-t, ale pewnie można coś znaleść co ma :) Chociaż póki co ten hyundai radzi sobie ze wszystkim :) brakuje tylko możliwości podpięcia klawiatury i myszki no, ale nie można mieć wszystkiego ;)
 

Levv

Member
A ja polecam któryś tuner satelitarny oparty na linuxie z Enigmą2 na pokładzie. Masz wszystko :pVR, TimeShift, Dvb-t ,mkv , dostęp do tuner z całego świata itd. Kwestia tylko i na to przeznaczyłeś.
 

keszelski

New member
Czy zakup takiego tunera oznacza, że jednocześnie wraz z zakupem wybieram jakiegoś określonego dostawcę platformy i wiążę się z nim na czas trwania umowy?
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Wydaje mi się, że wszystkie porady są przedwczesne. W pierwszej kolejności powinieneś określić w jaki sposób będziesz miał sygnał TV: satelita, kabel czy naziemna. Dopiero znając wybór można podejmować decyzje co do sposobu nagrywania.
 

Levv

Member
Czy zakup takiego tunera oznacza, że jednocześnie wraz z zakupem wybieram jakiegoś określonego dostawcę platformy i wiążę się z nim na czas trwania umowy?

To nie są tunery od żadnego operatora, czyli żadnych dzierżaw. "Idziesz" do sklepu i kupujesz który chcesz, wkładasz np C+ i oglądasz. (najłatwiej z C+)
 
Do góry