Jaki soundbar Sony czy Philips

kc86

New member
Chce kupić soundbara wybór padł na Sony HT-CT380 lub Philips HTL5140B. Który polecacie ?? W sklepie dźwięk brzmi podobnie. Pokój na około 20 m2.
 

lukas_m

New member
Witam,

Mam podobny dylemat...i też waham się pomiędzy tymi dwoma:
Philips HTL5140 - cena 1099zł
Sony HT-CT380 - cena 1249zł

Soundbar będzie używany głównie do TV - filmy i sport z nc+, czasami jakiś film, serial z laptopa, oraz muzyka - kanały muzyczne, laptop, komórka.

Pomieszczenie to salon - 20mkw (4x5) - TV na dłuższej ścianie na wprost kanapa (czyli jakieś 3,5m).
TV - na chwilę obecną staruszek - LCD - Samsung LE37A656A (ale coś już szwankuje podświetlenie, więc pewnie niedługo czeka mnie zakup nowego - tutaj waham się pomiędzy polecanym Sony KDL50W755/756/808 a philipsem z ambilight - ale na razie przeczekuję jak się rozwiążą problemy z androidem ;] )


Philips jest bardzo chwalony i polecany na forum, o sonym trochę mniej informacji.
Z tego co udało mi się ustalić to sony obsługuje więcej formatów dzwięku (Dolby® Digital, Dolby® Digital+, Dolby® Dual Mono, Dolby® True HD, DTS, DTS-HD™, DTS 96/24) - Philips (Dolby Digital, DTS)
Sony ma też funkcję kilku ustawień korektora do szybkiej zmiany pomiędzy: Film, Gra, Muzyka, Przenośne urządzenia audio, Sport, Standard - co wydaje mi się dość ciekawą i przydatną funkcją.

Pytanie czy te dodatkowe aspekty są warte wydanie dodatkowych złotówek i będę mógł je wykorzystać w codziennej eksploatacji ?

Pytanie też do użytkowników obu systemów, jak Wam się sprawuje sprzęt, jak gra subwofer, bo ciężko to sprawdzić w sklepie wielkopowierzchniowym..


Chyba, że polecacie coś jeszcze innego w podobnej cenie
Dzięki z góry za porady
 

rengi

New member
Od miesiąca testowałem soundbary w wersji budżetowej w kwocie ok. 1000pln. Z uwagi na tv Samsung które posiadam przychylałem się do tej marki, jednak jakość dźwieku mnie załamała. Sprawdzałem jeszcze LG (troche lepiej niż Samsung) oraz wspomniane Philips HTL5140 (dżwiek bardzo przyzwoity w porównaniu do poprzedników jednak wygląd mi nie przypasował) i Sony zarówno CT370 i CT380. Testowane chyba w 10 różnych sklepach na tych samych utworach z telefonu. Od wczoraj posiadam Sony CT380 i jestem mega zadowolony z wyboru.
 
Do góry