Jaki Soundbar lub głośniki 900zł-2100zł do pokoju, pod tv Oled 65 c9, do filmów UHD HDR/VISION/ATMOS/DD/AC-3 6 kanałów.

SeBaLy

New member
Witam, chciałbym zakupić jakiegoś soundbara do mojego tv Oled LG 65c9. Głównie interesuje mnie coś, co poprawi dźwięk aktorów, dubbingu i lektora w filmach UHD HDR, gdyż głośniki w c9 to dla mnie porażka, dźwięk efektów za głośny, natomiast aktorów w ogóle nie słychać. Interesowałoby mnie najepiej coś z ATMOS i DTS ewentualnie jak budżet puści to DTSx. Najlepiej bezprzewodowy subwoofer. Jak budżet puści, to coś co można rozbudować o tylne głośniki, jeżeli jest w ogóle sens pchać się w takie coś do soundbara. Salon 6mx3m wysokość 2,75m. Odległość tv od kanapy 2,50m. Tv na wysokości 1,10m. Myślałem o czymś z 3.1.2 lub 5.1.2. Doradźcie coś żebym nie przepłacił. Wiem dobrze, że atmos zaczyna się od 7 głośników a prawdziwy to 32 głośniki, ale chciałbym jakąś pseudo namiastkę ,,kina domowego'' :p, jeżeli to w ogóle w soundbarach możliwe. Głównie oglądam filmy uhd HDR z DTS/ATMOS/DD/ac-3 6 kanałowym oraz VISION/ATMOS na Netflix.
 
Ostatnia edycja:

SeBaLy

New member
Na testach najepiej wypada Samsung HW-Q800A. Czy opłaca się go kupować do tv LG, bo testy były robione na tv samsung, gdzie fukncja Q-Symphony i korekcja pokoju jest dostępna. Natomiast na tv innych marek te funkcje są nie dostępne.
 
Do góry