Jaki Sharp do 1800 zł

Medyc

New member
Czy brać SHARP LC-39LE350V-BK a może warto dopłacić 300 zł do modelu SHARP LC-39LE652V, lub SHARP LC-39LE752V ? One maja chyba inne matryce . Co byście polecili do pokoju 20 m okno na północ .
 

Medyc

New member
1. Odległość od ekranu: 1,5- 4 m ./Siedząc przy komputerze bądż w łóżku :)/
2. Jak słońce świeci w pokoju: strona północna, rolety na oknach
3. Jak duży jest pokój: 5 x 4,5 m
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: 42 Panasonic g10
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: sport 20%, filmy 40% reszta 40% czyt bajki/seriale/newsy
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem:rano, popołudnie i wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy świetle
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: wyraźny i naturalny
10. Matryca błyszcząca czy matowa: bez różnicy
11. Preferowana wielkość telewizora: 39''
12. Preferowana marka: Sharp,
13. Czego nie lubisz w telewizorach: smużenia, słabej ostrości, buczenia, wolnej reakcji
14. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 100% TV - NC+
15. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost i z lekkimi kątami
16. Czy ważne jest wifi: może być ale nie musi
17. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie
18. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: czasami tak
19. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: ipla
20. Ma mieć 3D: może, ale nie musi
21. Ma mieć slot na karty SD: nie musi
22. Ma mieć tuner DVB-S: niekoniecznie
23. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: hdmi do dekodera NC+, USB/pendrive/ i Lan
24. Jaki masz sygnał: NC +
25. Ile programów HD: dużo
26. Ma stać czy wisieć: stać
27. Rozdzielczość: Full HD
28. Dvb-t: tak
29. Na czym najbardziej Ci zależy: dobra jakość obrazu, energooszczedny, dobre odświerzanie, dobry czas reakcji, relacja cena jakość wyposażenie
30. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 10 dziennie
31. Budżet: MAX 1800



Dlatego pytam o te 3 Sharpy gdyż różnica w cenie pomiędzy 350 a 752 jest 300 zł. To niedużo, jak za dodatkowy tuner sat i wifi. Ale jak wyczytałem różnią się matrycami. Dlatego zastanawiam się który będzie lepszy. Generalnie mam zaklepany 350, ale mogę jeszcze zmienić zamówienie. Tylko tutaj pytanie który będzie miał lepszy obraz ?? Wiadomo, że to TV więc jakość obrazu jak dla mnie jest najważniejsza. Prosiłbym kolegów o opinie. Pozdrawiam
 

Medyc

New member
No z tego co widzę w specyfikacji to 752 ma moduł USB WLAN w zestawie a ta sama cena, tyle ze srebrny. Ale czy mają lepszy obraz od modelu 350 który wyrażnie ma inną matryce ?
 

Medyc

New member
Wyczytałem, że Kiki robił test tego Sharpa 39 le350 . Może mi ktos wrzucić link do tego testu bo nie mogę się doszukać ?
 

sawa23

New member
Witam,
Ok. miesiąc temu zakupiłem właśnie 39le652v (dzięki pomocy tego forum). Moje odczucia to bardzo dobra jakość obrazu - dużo sportu oglądam, więc matryca natywna 100 Hz spisuje się tu znakomicie. Przy PS3 również bardzo dobra jakość obrazu - niski input lag. Dźwięk nie powalił mnie, ale są kina domowe, soundbary itp. Mi zależało najbardziej na jakości obrazu. Dodam, że tv mam podpięty pod CP HD. Nie zdecydowałem się na model 752 tylko ze względu na wygląd jego - srebrne poziome obramowanie, natomiast już w pionie czarne. Oglądając obraz w tv dochodzą jeszcze dwa boczne czarne pola i brakowało mi jednolitej wąskiej ramki wokół obrazu. Ogólnie na Twoim miejscu na pewno bym wybrał 652/752 z 39". Z Panasem nie miałem do czynienia. Pozdrawiam
 

Medyc

New member
No właśnie mi też bardziej się podoba ten czarny 652, tylko czy warto dopłacać te 300 zł w porównaniu do modelu 39le350v. Czy zauważe różnice na plus?

wysłane z mojego LG G Pad 8.3 przy użyciu Tapatalka
 

sawa23

New member
Moim zdaniem warto. Po forum krążą dwa porównania Samsunga 50 Hz i 100 Hz. Dla mnie jest duża różnica w jakości odbioru i jego płynności. Zawsze wybiorę natywne 100 Hz bez zastanawiania się ile dodatkowo cyfrowo jest dany tv "podbity",niż 50 Hz z cyfrowym 300 czy 500 Hz. Kupując Sharpa należy pamiętać jeszcze o jego kalibracji, czyli odpowiednich ustawieniach, niefabrycznych. Razem daje to bardzo dobry rezultat. Pozdrawiam.
 

leny

New member
czesc, zastanawiam sie nad kupnem 39 652,
czy możesz napisać na jakim systemie pracują sharpy (chodzi o neta) i na jakiej przeglądarce?
obecnie mam thomsona 42 5553 z linuxem i opera i jest problem z wtyczkami adobe, nie chodzą filmiki youtube itp... nie chce powtórki
dzieki
 

Medyc

New member
Witam. Po namyśle i przeczytaniu setek stron forum, oraz pomocy użytkownika KIKI - któremu bardzo dziękuje za pomoc, oraz użytk. Karpaj jak i innym uzytkownikom forum również; dokonałem wyboru i zakupiłem Panasonic TX-L42E6EK. Pozdrawiam ! :)
 
Do góry