Jaki rozmiar wybrać? 55 czy 65 cali.

zurekman

Member
Witam, właśnie podejmuję ostateczną decyzję przy kupnie telewizora. Do wyboru zostały mi Philipsy:
-55PFS7509
-55PFS8109
-65PFS7559

I teraz pytanie, czy do pokoju o wymiarach 6-7m X 4-5m, przy odległości oglądania około 4m od telewizora, 65tka nie będzie za duża? Oglądam głównie filmy z napisami, nie chciałbym być zmuszony do dyskomfortu spowodowanego kręceniem głowy itp, ale boję się też niedosytu (ostatnio kupiłem 55 cali na studia i jakoś od razu wydał mi się mały, ale tam jest chyba większa przestrzeń i odległość siedzenia niż u mnie w pokoju.

Pozdrawiam :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Nie chce Cię z szokować, ale co niektórzy na tym forum oglądają ponad 100'' z odległości 3,5-4m , w tym m.in. ja gdzie 130'' oglądam nie raz z 3,8m a Ty się martwisz o 65" ..;-)
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
zurekman:):D:D, Ty to na serio pytałeś??! Na tym forum TV mniej niż 150 cali nie ma rację bytu. :) Tutaj każdy, każdy TV będzie mały.:D To tak samo jak na forum bankierów spytać , czy wystarczająco Panowie zarobili na życie ?:p Bierz największy jaki tylko możesz. Ale pamiętaj , i tak będzie mały.:D:D Udanych zakupów. :popcorn:
 

lobos

New member
Bez reklam
Niestety, ale Koledzy mają rację :-(
U mnie 60" z niecałych 4m i nie ma szału jeśli chodzi o przekątną ;-)
Weź jak największy się da jeśli tylko budżet pozwoli.
Powyżej 65" to już ceny kosmiczne, dlatego myślał bym już o projektorze ;-)
 

WuMike

New member
Bez reklam
4m to minimum 65", bez dwóch zdań.

7559 jest obiektywnie gorszy od 8109 i nie mówię tutaj nawet o Ambilight, ale 10" rekompensuje pewne ubytki w jakości obrazu.

Szkoda, że 8109/8209 nie istnieje, z przekątną 65".
 
Do góry