Jaki przedwzmacniacz do gramofonu?

lehronn

New member
Witajcie,

posiadam gramofon Unitra Fonica GS 464 z wkładką MF101 i MF100 i chcę go podłączyć do amplitunera Yamaha RX-V477 czinczami.

Mam dwa pytania:
1. Jaki przedwzmacniacz powinienem zakupić? Ponoć przy kupnie istotny jest rodzaj wkładki z igłą (MM czy MC) Niestety nie wiem do którego rodzaju należą moje MFy. Czy to faktycznie duża i istotna różnica? Chcę kupić jak najtańszy preamp.

2. Aktualnie bez preampa przy maksymalnej głośniości na amplitunerze słychać dźwięk całkiem nieźle ale wydaje mi się że tylko wyższe pasma, nie słyszę zbyt dobrze bębnów ani gitar - czy może to być spowodowane brakiem tego preampa? Wydaje mi się że cały sygnał powinien być słabo słyszalny a nie tylko jakiś zakres dźwięków.

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź oraz pomoc.
 

robiz

New member
Ta MF'ka to zdecydowanie typ MM. Ta Yamszka to amplituner kina domowego , tak ? Chyba nie ma w nim stopnia gramofonowego, czyli przedwzmacniacza gramofonowego. Jeżeli z tyłu nie widać wejść z napisem phono, to musisz zakupić pre gramofonowe zewnętrzne.
Pytanie ile chcesz wydać na ten preamp.Biorąc pod uwage gramofon + wkładke + amplituner to nie powinno to byc więcej niz 1000 zł za nowy lub uzywany max 500 zł, w mojej opinii.

robiz
 
Ostatnia edycja:

lehronn

New member
Ta MF'ka to zdecydowanie typ MM. Ta Yamszka to amplituner kina domowego , tak ? Chyba nie ma w nim stopnia gramofonowego, czyli przedwzmacniacza gramofonowego. Jeżeli z tyłu nie widać wejść z napisem phono, to musisz zakupić pre gramofonowe zewnętrzne.
Pytanie ile chcesz wydać na ten preamp.Biorąc pod uwage gramofon + wkładke + amplituner to nie powinno to byc więcej niz 1000 zł za nowy lub uzywany max 500 zł, w mojej opinii.
robiz

no właśnie nie ma wejścia phono dlatego odrazu założyłem w temacie że ten wzmacniacz zakupić powinienem, pytam o te słabe niskie i średnie tony dlatego że nie wiem czy to wina słabego sygnału czy po prostu wieku płyt/gramofonu/wkładki/okablowania.

1000zł nie wchodzi póki co w ogóle w grę :) nie mam kasy a do gramofonów chcę tylko powolutku wstępnie wejść :) dlatego po taniości idę.

Co do tego rodzaju MM to jesteś pewny? Jest jakaś metoda jak to sprawdzić?

Na Allegro masz Vivanco za 100 - poszukaj.
Ale czy jest to na pewno do mojej wkładki właściwy? Na allegro były i tańsze, widziałem bodaj za 69zł. Czy to jakaś zancząca różnica między tymi różnymi preampami? Wolałbym zakupić tańszy.

Dzięki za odpowiedzi.
 

lehronn

New member
Nauczyłem się jednej rzeczy - sprzedawcy rzadko wiedzą co sprzedają i do czego - a nawet jak się znają to wolą nie mówić za wiele. Z jednego prostego powodu, jeśli coś z jakiegoś powodu mi nie zadziała to będę go obwiniał :)
 
Nauczyłem się jednej rzeczy - sprzedawcy rzadko wiedzą co sprzedają i do czego - a nawet jak się znają to wolą nie mówić za wiele. Z jednego prostego powodu, jeśli coś z jakiegoś powodu mi nie zadziała to będę go obwiniał :)
Masz rację.
Ja mam do sprzedania Vivanco - ogłoszenie w sprzedaży.
 

robiz

New member
Na miłość boska nie kupuj tego szmelcu typu Vivanco, Monacor czy innego badziewia. Są to wyrzucone pieniądze. Za chwilę i tak będziesz szukał czegoś innego, bo to po prostu nie gra. Efekt będzie prawie taki sam jak teraz słyszysz.

Jak ma byc tanio i dobrze na dłuższy czas to kup to:

$ ART DJ PRE II - preamp gramofonowy (4952339406) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

POLECAM W 100 %, będziesz zadowolony.

Odnośnie braku niskich tonów , to własnie tym, oczywiście nie tylko, zajmuje sie korekcja RIAA ( w dużym skrócie ), którą realizuje przedwzmacniacz gramofonowy.
Dzięki temu , można podłączyć gramofon pod zwykłe wejście liniowe w każdym wzmacniaczu/amplitunerze.

robiz
 
Ostatnia edycja:
Do góry