Jaki projektor wybrać? budżet ok 4tyś następca hd27e

Przez ostatnie lata używałem hd27e który sprawdzał mi się bdb po latach wyświęcił 5tys h i padł teraz jestem przed wyborem nowego i tu pojawił się problem bo wziąłem na testy dwa: uhd35x (4k) i hz146x (laser fullhd) obraz rzucany z sufitu na pomalowaną ścianę szarą farbą projekcyjną i nie widzę znaczącej różnicy (źródłem sygnału w trakcie testu był laptop i materiały 4k na yt). Pokój jest wyciemniony zdalnie sterowanymi roletami a obraz o przekątnej 190cm. Na stałe projektor będzie podłączony do amplitunera przez purelink cws 200 transmiter (obsługuje 4k) bo kucie ściany i puszczanie kabla w tym miejscu to wielkie przedsięwzięcie na które się nie zdecyduje. Tu pytanie do mądrzejszych na jaki projektor się zdecydować coś lepszego fullhd czy 4k ? budżet ok 4 tyś ale w miarę elastyczny
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Rozdzielczość nie robi takiej roboty , jak dobry HDR , ekran i wyświetlany materiał
Często starsze wysokiej klasy sprzęt , bije na głowę nowości ze znaczkami 4K , Atmos i takie tam
Sony HW ma fantastyczny obraz , łatwość obsługi , montażu i jest cichy .
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
W tych projektorach nie uświadczysz kontrastu , o czerni nie wspomnę.
Tylko Sony i JVC dają najlepszy obraz
 

lobo77

Member
Ale na JVC i Sony kasy nie wystarczy.
Wystarczy jeśli będzie to używany projektor. Mnie się udało w ciut większych pieniądzach kupić coś bardzo fajnego😉
obraz rzucany z sufitu na pomalowaną ścianę szarą farbą projekcyjną i nie widzę znaczącej różnicy (źródłem sygnału w trakcie testu był laptop i materiały 4k na yt).
Czy aby na pewno na YT uświadczysz prawdziwe 4K z pełnym bitrate?
W zadanym budżecie nie znajdziesz projektora z natywnym 4K. Poza tym jest tak, że dopiero 4K w połączeniu z HDR robi robotę.
Jeśli ma to być nowy projektor,to umów się na prezentację w jakimś sklepie i na jej podstawie dokonaj wyboru.
 
Do góry