Jaki projektor do zastosowań biznesowych

astronaut

New member
Witam! Jaki polecalibyście projektor dla zastosowań biznesowych. Budżet to ~1500zł brutto. Używany będzie praktycznie tylko i wyłacznie do prezentacji MS PowerPoint/OO Draw. Ważne dla mnie są warunki gwarancyjne. Dowiedziałem się że ACER daje 90 dni gwar na lampe więc ACERA skraślam już teraz. Nie wiem jak jest z gwarancją u Benq/NEC/Epson. Póki co mam dwóch kandydatów. Waham się czy wybrać Benq MP-622c z rozdzielczością 1024x768 kosztem ilości łącz (brak cyfrowych wejść typu DVI/HDMI) czy też wybrać Benq MP-512 ST z rozdzielczością 800x600 ale za to z HDMI. Póki co dysponuje laptopem z wyjściem D-SUB. Patrząc na obecne trendy to nie wiem czy za rok/dwa kiedy będe zmieniał laptopa to dostanę lapsa z tym interfacem. Coraz częściej widzę DVI lub HDMI w laptopach. Co doradzicie?
 

jaano

New member
do biznesu raczej nie potrzebujesz cudow - jedynie duza jasnosc bo napewno nie osiagniesz pelnego zaciemnienia, do tego dobry kontrast napewno sie przyda - masz juz modele w dobrej cenie i nawet w domu pewnie sie bedziesz nimi cieszyl ;) - jedynie rozdzielczosc jest istotna i zalezy od rozdzielczosci prezentacji chyba - co do lampy to wiekszosc daje w miare krotka gwarancje od 3 - 6 m-cy szczegolnie w niskiej cenie nikt z producentow nie ryzykuje :)
no i lacze - musisz poszukac na necie czy nie da sie rozbic d-sub na inne - sa przejsciowki napewno, sam korzystam z component na SUB...

moj nec vp50 tez nalezy do niedrogich (chyba 1350zl) i jestem z niego zadowlony

szkoda ze rzadkoscia jest podklaczanie w sklepie - bo wtedy sprzet jest juz uzywany...
 
Do góry