Jaki OLED 65" do 8000-9000? - Philips 718/818 czy Samsung S90C/S95C

mdma

Member
Cześć! Postanowiłem kupić nowy TV i oczywiście ponownie skorzystać z usługi kalibracji :) Zainspirowany jednym z ostatnich nagrań Macieja postawiłem na Philipsa lub Samsunga i tutaj pojawia się pytanie, który z nich wziąć? Philips 718 ma niższą jasność względem Samsunga ale za ok. 1200zł więcej jest wyższy model - 818, którego realna jasność w treściach HDR wynosi nawet 829 nitów, a średnio 687. Brać Samsunga czy wyższy model Philipsa? Oczywiście za dodatkowe 500zł jest jeszcze QE65S95C, które też jestem w stanie wydać. Będę wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi bo kalibrację umówiłem w ciemno a TV jeszcze nie jest zakupiony.
 

hbdyz

Member
Jeśli masz budżet do 9k, ale mógłbyś go zwiększyć o ok. 1k, to może warto poczekać na promocję na S90C, bo w ostatnich tygodniach dwa razy była taka, że można było wziąć QE77S90C za mniej niż 10k brutto.
 

mdma

Member
Jeśli masz budżet do 9k, ale mógłbyś go zwiększyć o ok. 1k, to może warto poczekać na promocję na S90C, bo w ostatnich tygodniach dwa razy była taka, że można było wziąć QE77S90C za mniej niż 10k brutto.
OK nie pomyślałem o tym, będę obserwować ceny ale co jeśli chodzi o jakość obu ekranów? Czy jest coś co mocno przechyla szalę na korzyść Philipsa lub Samsunga? Wolę jednak kupić mniejszy TV w tej samej cenie co większy pod warunkiem, że będzie lepszy.
 

tdk76

Member
77 s90c to dokładnie ta sama matryca co w s95c tylko brak one connect boxa, który bywa problematyczny, Jeśli chcesz coś podobnego jakościowo to masz lg g33, sony a95l , samsung s90c/s92c/s95c, panasonic mz2000e i chyba philips 908. Czy wybierzesz oleda z matrycą qd-oled drugiej generacji czy mla (meta) będziesz zadowolony. Przy tym budżecie szukałbym lg 65 g33 ze względu na 5 lat gwarancji na panel o ile nie przeraża cię, że ma tylko uchwyt ściemmy (trochę ponad 9k można wyrwać)
 

hbdyz

Member
Pytanie też, czy jesteś "purystą", który widzi różnice w obrazie nie mając obok siebie dwóch tv, by móc porównać te same materiały (bo tak "ogólnie" to w obu tv jest matryca OLED). Bo większy rozmiar - 25 cm więcej przekątnej - zauważysz od razu.
 

tdk76

Member
większy rozmiar robi robotę. Ja miałem obok siebie 55s90c i 48 c3 (pomijam kwestię matryc).. finalnie został w małym pokoju 55s90c, niby niewiele, a jednak.
 
Do góry