Jaki odtwarzacz sieciowy z WiFi i HDMI?

tomekkepa

New member
Witam. Poszukuję urządzenia (net player) które będzie podłączone do TV LCD FullHD 37'' lub 42'' poprzez złącze HDMI i do amplitunera. Do czego będzie używane:
- oglądanie divx z napisami i PL czcionką
- oglądanie zdjęć
- słuchanie mp3

Odtwarzacz byłby połączony bezprzewodowo z siecią domową - z routerem, do którego podpięty jest również dysk sieciowy NAS (działa 24/h).
Każdy z użytkowników wrzuca tam swoje pliki. W chwili relaksu siada przed telewizorem, odpala urządzenie i korzysta z dobrodziejstw XXI wieku. Moje pytanie brzmi czy jest taki sprzęt: włączam, wybieram lokazlizację plików multimedialnych (divx,mp3,jpg) i oglądam, najlepiej bez włączonego komputera - bezpośrednio z NAS. Z tego co wiem to większość odtwarzaczy wymaga zainstalowania na komputerze z plikami oprogramowania, które kataloguje/przesyła dane do urządzenia, a w przypadku NAS będzie to chyba problemem, no chyba że odtwarzacz widzi go jak zwykły zasób sieciowy.

Nie chcę żadnego KISS'a bo to złom. Odpada również TVIX ze względu na wysoką cenę.

Moją wstępną uwagę zwróciły takie urządzonka:

NETGEAR EVA8000
http://www.netgear.com/Products/Entertainment/DigitalMediaPlayers/EVA8000.aspx?detail=Specifications

SO-SMART
http://www.danedigital.com/4-Disques-Durs-externes/7-so-smart.html
 

dgawlow

New member
tomekkepa napisał:
Witam. Poszukuję urządzenia (net player) które będzie podłączone do TV LCD FullHD 37'' lub 42'' poprzez złącze HDMI i do amplitunera. Do czego będzie używane:
- oglądanie divx z napisami i PL czcionką
- oglądanie zdjęć
- słuchanie mp3

Nie rozumiem twojego pytania. Przy tak "wygorowanych" wymaganiach mozesz znalezc mnostwo pozycji na necie i nie ma znaczenia czy bedzie to to co zaproponowales czy snazio czy kiss.
TVix ma swoja cene, bo obsluguje najnowsze formaty. Na tym samym chipie zbudowany jest tez popcorn i jak narazie wg mnie najlepszy Dune hd ultra.

Zajzyj tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14029&page=8&highlight=tvix

pozdrawiam

Domel
 

tomekkepa

New member
Moje wymagania wygórowane? Co jest nie zrozumiałe, postaram się wytłumaczyć? Ja też nie rozumiem po części twojej wypowiedzi - napisałeś że nie ma znaczenia co wybiorę, otóż ma, taki KiSS sprawia użytkownikom mnóstwo problemów, po to napisałem na forum żeby wybrać sprzęt bezproblemowy. Gdzie można to Dune HD zakupić i jakie koszty?
 

dgawlow

New member
tomekkepa napisał:
Moje wymagania wygórowane? Co jest nie zrozumiałe, postaram się wytłumaczyć? Ja też nie rozumiem po części twojej wypowiedzi - napisałeś że nie ma znaczenia co wybiorę, otóż ma, taki KiSS sprawia użytkownikom mnóstwo problemów, po to napisałem na forum żeby wybrać sprzęt bezproblemowy. Gdzie można to Dune HD zakupić i jakie koszty?
Dlatego napisalem wygorowane w cudzyslowiu. Mozesz kupic dowolny odtwarzacz, poniewaz nie wymagasz od niego wyswietlania HD. MOze sprobij freecom, moj kumpel go uzywa. Co do dune, to jest jeszcze drozszy niz tvix, ale to juz prawie state of the art. Problem w tym, ze mozna go kupic tylko w rosji za jedyne 18700 rubli.
pozdrawiam

Domel
 
Do góry