Jaki odtwarzacz cd

Kris1973

New member
Witam mam pytanie dotyczące odtwarzacza cd. Czy warto inwestować w droższe cd jak np Marantz pearl lite czy może cd6004. I czy starsze cd np roksan kandy mk3 ustępują nowszym cd playerom.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Sam się nad tym zastanawiam, czy warto kupować drogi CD czy wystarczy coś z podstawowej serii? Zdania są mocno podzielone jak w przypadku kabli. Niektórzy nawet piszą że nie słyszą różnicy między CD a DVD, więc ciężko cokolwiek powiedzieć. W sprawie CD Marantza napisz do kolegi Armanig, bo miał sporo sprzetu tej firmy i coś Ci na pewno poradzi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli CD jest udane nie ustępuje dzisiejszym odtwarzaczom ,np. kompakty z lat 90-tych ( Teac Esoteric ,Marantz CD-14 ,Yamaha CDX1 ,Pionner PD 95 ,Sony CDPX 779ES,Sony SCD-XA9000ES.... ) do dzisiaj są jednymi z najlepszych
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Możesz to rozwinąć? Czyli rozumiem że między różnymi producentami z jednego przedziału cenowego nie usłyszałeś różnicy, jedynie w porównaniu z droższymi CD? Duża to była różnica, czy raczej zmiany były kosmetyczne? Jakie sprzęty porównywałeś?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W przypadku tych starych odtwarzaczy CD nawet z wysokiej półki różnica, to niemożność odtwarzania plików mp3 - przynajmniej tak mi się wydaje :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Czyli Przemek mam rozumiec, że wszystkie odtwarzacze CD z jednego segmentu grają podobnie? Pamiętasz, już kiedyś Ci się pytałem czy warto kupić jakiś odtwarzacz Cd czy lepszy BD? I nie piszę tutaj o funkcjonalności czy szybkości działania, tylko jakości odtwarzanego materiału. Jeżeli różnice sa tak znikome, to po kiego grzyba kupować osobny CD, jak teraz odtwarzacze BD przepuszczają wszystko? Pytam się bo cały czas zbieram kasę na 2 osobne klocki, tylko też mnie zastanawia sens takiego zakupu i czy ta jakośc dźwięku będzie zauważalna między CD a BD.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Krzych, a robiłeś odsłuchy CD vs BD tej samej klasy i firmy? Wybierz się do sklepow i posłuchaj albo najlepiej wypożycz do domu.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Krzysiek źle mnie zrozumiałeś autor napisał ,że są różnice ale wątek się nagle urwał nie wiem co miał na myśli czy walory użytkowe czy dźwięk więc napisałem, że różnica na pewno dotyczy odczytu mp3
Jasne, że w każdym segmencie cenowym są różnice nawet w tym najtańszym (1000zł) są modele mniej lub bardziej udane ,oczywiście różnice nie są aż tak wyraźne jak w przypadku telewizji czarno -białej i kolorowej ale jednak są

W przypadku BD trudno jest o model dobrze odtwarzający płyty CD w podobnej cenie -np. gdybyś kupił używany DVD Panasonic S 35 /S75 to w przypadku odtwarzania płyt CD dźwięk będzie lepszy niż z drogiego BD Panasonic pomimo ,że firma zastosowała symulację brzmienia lampowego mająca rzekomo poprawić dźwięk
Mając dobrej klasy DVD nawet starsze, np.Philips DVD/SA 9000S poprawę dźwięku można osiągnąć wymieniając go na CD z przedziału ok. 1500zł ponieważ żaden budżetowy nowy kompakt rady nie da

776238philips.jpg
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Krzych, a robiłeś odsłuchy CD vs BD tej samej klasy i firmy? Wybierz się do sklepow i posłuchaj albo najlepiej wypożycz do domu.

Nie robiłem z kilku względów. Na razie zbieram kase, więc wole nie odsłuchiwac, bo znając siebie się napalę i nie bedę mógł spać:) Po drugie zamierzam nie inwestować grubej kasy w odtwarzacz BD. Taki Panasonic DMP 120 lub 130 by mi w zupełności wystarczył, natomiast w poważnych salonach audio nie sprzedają takich " marketowych" otwarzaczy typu: Panasonic, LG, Samsung, więc tak naprawdę nie mam z czym porównać. Bo co mi da jak porównam CD z np. BD Onkyo 809, które kosztuje 2,5k? Nie bardzo jest sens. Wiesz, też bym chciał żeby jakies komponenty się ze soba zgrały pod względem marki i wyglądu. Bo kupując wszystko innych producentów trochę dziwnie to wygląda:) Rozmawiałem z Przemkiem i chyba bym był nastawiony na CD ONKYO CS-5VL, bo pasuje mi kolorystycznie pod klocki i z ampli też by mi się zgrał pod względem marki. Na CD Exposura 1010 mnie nie stać, a nawet nie wiem czy wydatek 2,5k mi zrekompensuje poprawę brzmienia w zestawie? Słyszałem że te CD już nie są tak udane jak wzmaki, chociaż ładnie by taki komplet na półce wyglądał. U mnie jest jescze kilka innych rzeczy na które musze patrzeć poza brzmieniem. Kolorystyka, cena i przede wszystkim wysokość odtwarzacza. U mnie max. wysokość to 8cm, więc mam zarąbiście zawężone kryterium poszukiwań.
 
Do góry