Jaki odtwarzacz blu-ray

thorgelow

New member
Witam. Jaki odtwarzacz blu-ray wybrac ( posiadam plazme panasa z serii st60 po kalibracji ).
Zalezy mi na podstawowym 3d, odtwarzaniu wielu formatow no i przede wszystkim jakości obrazu.
Wstępnie chciałem przeznaczyc okolo 600zl ale nie jestem zamkniety w tej kwocie.
Czy w tej cenie można juz kupic cos calkiem ciekawego? Jesli nie to ile trzeba dolozyc aby to bylo cos fajnego.

Bede wdzieczny za wszelka pomoc.
 

SDman

Banned
Witam. Jaki odtwarzacz blu-ray wybrac ( posiadam plazme panasa z serii st60 po kalibracji ).
Zalezy mi na podstawowym 3d, odtwarzaniu wielu formatow no i przede wszystkim jakości obrazu.
Wstępnie chciałem przeznaczyc okolo 600zl ale nie jestem zamkniety w tej kwocie.
Czy w tej cenie można juz kupic cos calkiem ciekawego? Jesli nie to ile trzeba dolozyc aby to bylo cos fajnego.

Bede wdzieczny za wszelka pomoc.

Witam,
czeka Cię niespodzianka raczej miła.
Mam BD-F6500 z 50ST60, jak zobaczysz jakość materiałów z niego począwszy od
jego USB poprzez jego smart TV to już nie będziesz używał smarta w TV.
Jakość jest zauważalnie lepsza.
Nie chodzi tylko o ilość aplikacji, szybkość ich działania ale przede wszystkim
o jakość.

Np. Ipla jak w kompie z możliwością TV Online, TVN Player jak w kompie z możliwością kontynuacji oglądania, wznawiania.
Dodatkowo Iplex Plus, Cineman.vod -mega fajny 2,5 zł. za film bez wychodzenia z domu przyzwoita oferta.
HBO Go, Vevo.com super -teledyski w pierwotnej formie bez loga stacji i głupawych smsów napisów życzeń.
Polskie radio internetowe -hit. itd itp.

Odtwarza wszystko z USB i po sieci co bym nie zapodał.
Doskonała współpraca ze Smartfonem Samsung GS3 (AllShareCast)
Miracast również działa więc inne marki Smartfonów również sie połączą.

Pilot jest bardzo ergonomiczny ale najważniejsze, że działa pod każdym kątem.
WiFi net 10-12 MB/s z routerem w standardzie G bez jakichkolwiek przycięć w HD (Ipla, TVN player, Inne).

Do tego wszystkiego bezszelestny i tylko 11-14W pobiera .

Pozdr
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Panowie mam dylemat, H/K BDT-30 czy YAMAHA BD-S671, oba mam za tą samą cene, muzyka 60% film 40% ale zależy mi na tym żeby po USB czytało jak najwięcej np FLAC czy MKV..?
 

thorgelow

New member
Witam,
czeka Cię niespodzianka raczej miła.
Mam BD-F6500 z 50ST60, jak zobaczysz jakość materiałów z niego począwszy od
jego USB poprzez jego smart TV to już nie będziesz używał smarta w TV.
Jakość jest zauważalnie lepsza.
Nie chodzi tylko o ilość aplikacji, szybkość ich działania ale przede wszystkim
o jakość.

Np. Ipla jak w kompie z możliwością TV Online, TVN Player jak w kompie z możliwością kontynuacji oglądania, wznawiania.
Dodatkowo Iplex Plus, Cineman.vod -mega fajny 2,5 zł. za film bez wychodzenia z domu przyzwoita oferta.
HBO Go, Vevo.com super -teledyski w pierwotnej formie bez loga stacji i głupawych smsów napisów życzeń.
Polskie radio internetowe -hit. itd itp.

Odtwarza wszystko z USB i po sieci co bym nie zapodał.
Doskonała współpraca ze Smartfonem Samsung GS3 (AllShareCast)
Miracast również działa więc inne marki Smartfonów również sie połączą.

Pilot jest bardzo ergonomiczny ale najważniejsze, że działa pod każdym kątem.
WiFi net 10-12 MB/s z routerem w standardzie G bez jakichkolwiek przycięć w HD (Ipla, TVN player, Inne).

Do tego wszystkiego bezszelestny i tylko 11-14W pobiera .

Pozdr

SDman. Zaciekawiło mnie to co mowisz o smarcie tego odtwarzacza. Faktycznie obraz chociazby z TvnPlayer na moim TV nie powala. A co sądzisz o wyższym modelu BD F8500 ? Warto się zainteresowac czyms takim? Jak stosunek jakosc - cena w jego przypadku?
 

SDman

Banned
SDman. Zaciekawiło mnie to co mowisz o smarcie tego odtwarzacza. Faktycznie obraz chociazby z TvnPlayer na moim TV nie powala. A co sądzisz o wyższym modelu BD F8500 ? Warto się zainteresowac czyms takim? Jak stosunek jakosc - cena w jego przypadku?

Stosunek J/C w przypadku F6500 jest nie do pobicia (kupiłem w maju ur. promo za 421zł.!).
Jutro przychodzi:
Pro-Ject DAC Box TV przetwornik cyfrowo-analogowy stereo
Jeśli jesteś "w temacie" za grosze mogę z tym DAC stworzyć rewelacyjną jakość dżwięku
stereo (dla ripów CD do Flac).
Oczywiście na wzmacniacz stereo, nie mogę doczekać się już testów - ciekawe jak obroni się odtwarzacz CD Micromega !

Moja odpowiedź na droższe F7500 (F8500 nie znam) po co dla 5.1 cinch ?? No chyba że 4 stófki
dla wyglądu chciałbyś dać.
Za niecałe 900zł. F6500 i Pro-Ject DAC Box TV zamierzam mieć mega urządzenie !
Zobaczymy co na to moje uszy :idea: .

Opowiem wkrótce.

Pozdr.
 
I

irek6311

Guest
Panowie mam dylemat, H/K BDT-30 czy YAMAHA BD-S671, oba mam za tą samą cene, muzyka 60% film 40% ale zależy mi na tym żeby po USB czytało jak najwięcej np FLAC czy MKV..?
Polecę Pioneer BDP-160 < czyta flac tak poprzez DLNA jak z HDD ,
obraz z blu-ray ma bardzo dobry i taki sam dżwięk ,
konkurencja śpiewa sobie za taki sprzęt 2x więcej .
 

krumar35

New member
Witam Kolegów i proszę o radę/pomoc.
Otóż posiadam Bluray Samsung BD-F6500 na którym zainstalowałem poradniki "spryciarze" (z samsung apps) lecz niestety nie mogę ich uruchomić, wyskakuje napis "Błąd pobierania danych" na wszystkich 4 poradnikach. Co mam zrobić? Czy u kolegów to działa?
 

SDman

Banned
Witam Kolegów i proszę o radę/pomoc.
Otóż posiadam Bluray Samsung BD-F6500 na którym zainstalowałem poradniki "spryciarze" (z samsung apps) lecz niestety nie mogę ich uruchomić, wyskakuje napis "Błąd pobierania danych" na wszystkich 4 poradnikach. Co mam zrobić? Czy u kolegów to działa?

Witam,
na kompie w apps nie wyszukuje mi tego co to jest . Daj jakiś link

Pozdr.
 

krumar35

New member
Witam. Włącz SMART na bluray-u Samsung BD-F6500 i tam w aplikacjach (ikona samsung apps) znajdziesz nową dodaną aplikację "spryciarze.pl" składającą się z 4 tematów: sport, kobieta, komputery, kulinaria. Zainstaluj ją i sprawdź czy działa normalnie. U mnie wyskakuje "Bład pobierania danych".
Napisz czy u Ciebie to chodzi:)
 

thorgelow

New member
OK. SDman przekonales mnie co do tego modelu. Dzieki za obszerną wypowiedź. Jutro jade do marketu i kupuje ten sprzecik. Na stronce samsunga widze, ze dorzucają do niego Iron Mana 3 2d wiec stówka w prezencie :)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Nie chcąc zakładać nowego wątku, piszę więc tutaj.
Przymierzam się do kupna (wymiany) odtwarzacza Blu-ray. Myślę o Cambridge Audio Azur 751BD.
Czy ktoś z szanownych forumowiczów użytkuje powyższy model i mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami z obcowania z tym urządzeniem? Dodam, że byłby towarzyszem dla Denona AVR-4311.
Pozdrawiam.
 

SDman

Banned
Witam.
Nie chcąc zakładać nowego wątku, piszę więc tutaj.
Przymierzam się do kupna (wymiany) odtwarzacza Blu-ray. Myślę o Cambridge Audio Azur 751BD.
Czy ktoś z szanownych forumowiczów użytkuje powyższy model i mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami z obcowania z tym urządzeniem? Dodam, że byłby towarzyszem dla Denona AVR-4311.
Pozdrawiam.
Witam co tu się rozpisywać zacytuję:
"Z wysokiej klasy systemem CA zabrzmi prawdziwie audiofilskim dźwiękiem i wyświetli obraz o kinowym, niemal analogowym charakterze. Jest to naprawdę uniwersalne multimedialne źródło A/V i w tej klasie, przynajmniej na razie, trudno będzie znaleźć godnych konkurentów"

The End

Pozdr.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Dzięki ziomek.
Znam tą recenzję.
Chodziło mi raczej o opinie użytkowników. Wiadomo, jak to nie raz bywa z recenzjami (artykuł sponsorowany?).
Jedno co jest pewne, a co przemawia za zakupem, to brak Cinavii. Pomijając już bogate wyposażenie.

Pozdrawiam ;)
 

esse

New member
Nie wiem czy warto kupić 751bd, odtwarzacz cd za połowę wartości tego blu zagra z cd lepiej. Chyba lepiej polować na jakąś okazję CA 651bd, albo Oppo 93 (oba bez Cinavi), video to samo, a zaoszczędzoną kasę można wydać na dac, albo odtwarzacz cd.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.

Kolego esse. Rzeczywiście, masz rację. CA 651BD w zupełności wystarczy. Tylko problem z dostępnością (dzwoniłem trochę po kraju). Owszem. Jest na eBayu (podają, że nowy) i to w baaardzo dobrej cenie, tyle tylko że, w… Korei Południowej. Jeśli chodzi o Oppo kontra CA, to za wyborem jednego lub drugiego przemawia też pewien szczegół, dla mnie dość istotny- eSATA. Co prawda nie jest to pełna specyfikacja eSATApd, bo sporo by to ułatwiło, ale… Jako że mam trochę kopii BD na HDD, takie rozwiązanie jest dla mnie wręcz idealne. Tak czy inaczej, będzie to któryś z nich.

Pozdrawiam.
 
Do góry