Jaki model Philipsa?

Critt

New member
Witam. Gorąco proszę o dobre rady w wyborze telewizora. Nigdy nie miałem philipsa z ambilightem, na stare lata mi sie zachciało.
Mam dylemat co wybrać:
1. Philips 55OLED707 - 4720 zł - OLED
2. Philips 55PML9008 - 4200 zł - IPS
3. Philips 55PUS8818 - 4000 zł - IPS
4. Philips 65PML9008 - 4900 zł - IPS
5. Philips 65PUS8818 - 4900 zł - VA
Teraz mam LG Nanocel 49 cali 120Hz, matryca IPS, czerni tam nie ma i to mnie najbardziej wkurza, ta szarość. i to podswietlenie krawędziowe.
Odległość od kanapy dokładnie zmierzone 2.90 m, oglądam głownie treści z dekodera polsatu, sport, wieczorami Netflix itp. W żadne gry nie gram.
Najbardziej kusi mnie ten 65PUS8818 bo ma matrycę VA, tylko nie wiem czy nie za duży będzie, ewentualnie ten OLED707, tylko nigdy nie miałem tv Oled, czy to faktycznie jest technologia specjalnej troski? Wypalanie itp?
Proszę o porady co wybrać. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

:)
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Philipsa PML9008 sobie odpuść, kiepski system, kiepski procesor, mało pamięci, telewiozr zrobiony po taniości.
Philips tylko od PUS8508 w górę i Oledy.
Czyli
55OLED707
65PUS8818
55PUS8818 tego raczej też sobie odpuść, panel IPS.

Kliknij sobie w tabelkę to się powiększy, zobaczysz który model ma topowy procesor i więcej pamięci: https://toengel.net/philipsblog/202...sicht-line-up-range-aller-2023er-philips-tvs/

Kiki jak wpadnie na forum poda Ci jakie ma u siebie ceny tych modeli.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To prosty wybór
Philips 55 OLED 707, za 4499 z pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zl
 

Critt

New member
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Zdecydowałem się na 55OLED707. Mam jeszcze pytanie, czytam opinie że w tym modelu włącza się odświeżanie ekranu na 10 min i to akurat w najmniej pożądanym momencie, np w czasie meczu. Czy to prawda? Da się to jakoś zaprogramować? Jak często występuje to odświeżanie ekranu? Codziennie? Raz na tydzien? Tv oglądam średnio 3-4 godziny dziennie.
Ostatnie pytanie czy można dokupić inny pilot do tego tv bo ten oryginalny ma bardzo kiepskie opinie.
 

Critt

New member
Temat do zamknięcia. Kupiony wczoraj tuż przed zamknięciem sklepu 55oled707, jako ostatni klient w tym roku jeszcze rabat od kierownika sklepu bo się długo wahałem. Zapłaciłem 4420zł. Po rozpakowaniu i na szybko bez grzebania w ustawieniach efekt WOW. Czerń jak smoła w porównaniu z lcd, w ciemnych scenach widać rzeczy których wcześniej kompletnie nie widziałem na LCD. Ambilight super. Tylko pilot słaby, żona powiedziała krotko: dziadostwo. Niestety nie jest to Magic od LG.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zainstaluj sobie appkę Philips Smart TV i będziesz mógł sterować pilotem w komórce, dodatkowo wyświetla listę kanałów, te co masz w telewizorze wyszukane kanały naziemną, sat i ulubione i sobie wybierasz.
 

Critt

New member
Dzięki ale ta aplikacja to jakaś pomyłka, w żaden sposób nie może połączyć się z TV. Zresztą jak czytam te komentarze to jakaś masakra, że kiedyś jakoś to działało ale po aktualizacji ludzie mają ciągle same problemy z połączeniem. Da się gdzieś wyrwać starszą wersję tej aplikacji? Gdzie tego szukać? W Google Play jest ta z błędami. Kiepski pilot, nie działająca apka, słabo to wygląda na tle fajnego telewizora...
 

Critt

New member
Instalowałem starsze wersje tej aplikacji, bez skutku. Tv i telefon w tej samej sieci WiFi a nie mogą się połączyć. Co robię źle? Coś trzeba w tv ustawić? Coś zmienić? Tel samsung na androidzie 13.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
O tak, ciężko się połączyć też miałam z tym problem. Spróbuj jak wyszukuje wejść w domek i np. YouTube, u mnie po tym zaraz wyskoczył na telewizorze kod do klepania w aplikacji. Próbuj do skutku.
Appkę pobrałem że sklepu Play aktualną
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pilota ja rodzicom kupiłem taki na allegro, można go uczyć komend z pilota oryginalnego, jak byś chciał inaczej go zaprogramować niż jest. Ma przycisk YouTube i Info oraz list których brak w oryginale. Jedynie nie będzie na nim działać wyszukiwanie głosowe, bo to działa na Bluetooth. Jak Ci ten nie pasuje szukaj innego, najlepiej takiego którego można uczyć.

 
Do góry