Jaki kolor do czego?Component

Matxxx

New member
Witam , posiadam kable component o kolorach (biały ,zółty czerwony) natomiast moje dvd które podpinam do lcd maja na wyjsciach kolory niebieski zielony , czerwony ... jak to podłączyć co do czego aby był obraz ... POMOCY ! :hmm:
 

Bartos81

Member
Bez reklam
biały i czerwony to dzwiek a żółty to obraz i nie jest to komponent a zwykły słabej jakości sygnał video composite video (pod warunkiem że obok tego gniazda pisze composit) bo może być to gniazdo cyfrowe dzwiekowe coaxial

możesz spróbować podłączyć poprzez takie kable z tym że musisz zachować kolory jesli np żółty podłączasz do DVD do wtyku niebieskiego to z drugiej strony też do niebieskiego

nie wiem jaka bedzie jakość obrazu na takich kablach, możesz poprobowac kub kupic komponentowe kable

niebieski, czerwony, zielony
 
Ostatnia edycja:

Matxxx

New member
na opakowaniu mam napisane 3 x rca component ... ale mam biały , żółty i czerwony pan w sklepie powiedział ze to bez roznicy jakie kolory ważne że component ....WIĘC WKOŃCU CO JA MAM I CZY TO JEST MAX COMPONENTA ?
 

PopaY

New member
Bez reklam
Daj zdjęcie tego przewodu i najlepiej nazwę. Na mój rozum zgadzam się z J-B, bo żadna firma nie robi przedowu komponentowego wyglądającego jak zwykły composite. Ktoś Cie oszukał :p
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Na Alledrogo też jest sporo takich "komponentów"... ;)
A prawidłowa nazwa takiego biało-czerwono-żółtego kabelka to po prostu 3xRCA Audio-Video, czyli to co koledzy powyżej opisali.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Rozróżnić należy przewód od złącza. Drut, to drut i nie ważny jest kolor wtyczki. Ważne jest połączenie urządzeń - to kolory między połączeniem komponent powinny się zgadzać (co oznacza, że oba urządzenia muszą posiadać wejście/wyjście komponent: 3xRCA i to tylko do obrazu, bo dźwięk trzeba puścić osobno).
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
A także jakość przewodu. Wystarczy porównać cenę komponentów i "komponentów"; i nie mam tu na myśli "renomowanych" firm kablowych, a chińskich producentów.

Teoretycznie jakość przewodu dla sygnału komponent i composite powinna być taka sama, w praktyce jest różnie, ze względu na niską jakość samego standardu composite, dla którego można zastosować tańszy (słabszy) przewód.
 

Mike_D

New member
Jakiś czas temu kupiłem kabelek component, który również okazał się mieć kolory composite. Okazało się że działą idealnie (czemu w sumie nie ma się co dziwić), zawsze kupuję kable z solidnym ekranem i dobrymi wtyczkami - i tym razem to podejście mnie nie zawiodło (Żeby nie było - nie mówię tu o drogich voodoo kablach bo w nie nie wierzę - tylko o solidnie zrobionych). W skrócie - nie ma co patrzeć na kolory, tylko na jakość samego kabla
 
Do góry