Jaki kabel - EURO czy COMPONENT ? (RGB)

broda1725

New member
Bez reklam
Witam mam mały problem otóż chciałem zmienić kabelek aby poprawić obraz z mojego DVD (stara Wiwa 138) w instrukcji nic niepiesze że można przez EURO przepuścić sygnał RGB natomiast przy Componencie pisze ale znów w instrukcji tv nic niejest wymienione. Co radzicie ?

Przez S-Video mam na niektórych filmach (divx)paski po bokach ok 1cm. A u ojca na nowym Samsungu A451 i dvd KORR jest wszystko idealnie.
 
Ostatnia edycja:

prosper5250

New member
jakość się nie zmieni czy to euro czy component skoro źródłem sygnału będzie WIWA (chyba że teraz stosujesz marne euro a planujesz znakomity component)... i tak wyciszniesz z niej max 576i... w związku z tym nie ma sensu zakup tego kabla... natomiast warto nabyć jak najlepszy (jak najgrubszy) przewód euro! dobrej jakości scart daje naprawdę wiele! (testowane)
 

broda1725

New member
Bez reklam
Nie zrozumiałeś mnie nie chodzi mi tu bardziej o poprawę jakości samego obrazu tylko o to że może wtedy będę miał obraz na całym ekranie nie będzie pasków po bokach u ojca podłączyłem przez euro i na tych samych filmach niema pasków a odtwarzacz jest tej samej klasy.

Czy możliwe że jeśli idzie sygnał przez S-Video to może niezbyt dobrze dopasować do ekranu ? a na EURO po ustawieniu na RGB jest idealnie dopasowany.
 

prosper5250

New member
pasy nie są spowodowane przewodem tylko formatem w jakim jest nagrana płyta, ustawieniami DVD oraz ustawieniami samego telewizora... przewód w tej kwestii nie ma nic do rzeczy.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Może i masz racje częściowo bo mam ustawione w dvd na s-video a u ojca EURO-RGB i tu może być cały szkopuł, możliwe żeby przez Euro lepiej skalowało sygnał ?, chyba że to wina dvd (różne marki) bo materiału (filmu) nie a dlatego że oba tv są HD-Ready mój 26" a ojca 40"
 
Do góry