Jaki kabel do satelity CP wybrać?

Kubol911

New member
Witam, mam pytanie który kabel do satelity cyfrowego polsatu lepszy, a może czy wogóle któryś z tych się nada?
W moim małym miasteczku są tylko dwa sklepy oferujące takie kable, w jednym sklepie mają kabel o nazwie:

1. Blow RG6U 8608#
średnica żyły: 1.0 mm Cu
śrdnica izolacji wewnętrznej: 4,8 mm FPE
średnica przewodu: 6,8 mm PVC

a w drugim:
2. KS-150 RG6U HD-TV i nic więcej na pudełku nie jest napisane.

Czy który kolwiek z nich ma sens, przy założeniu, że chodzi o jak najlepszą jakość programów HD, czy może sobie odpuścić i kupić w internecie coś polecanego?

Za wszystkie porady bardzo dziękuje.
 

Kubol911

New member

Ok dziękuje, ale właśnie na miejscu mam tylko dostępne dwa wyżej wymienione kable i chciałem uniknąć oczekiwania na przesyłkę, aczkolwiek jeżeli te kable które są u mnie w lokalnych sklepach to tandeta, to i tak zamówię przez internet...
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Najlepiej jak byś zerknął na te kable i przebadał organoleptycznie. Najlepsze kable mają oplot z 3-ech elementów, trochę słabsze 2 (siatka i folia) a najsłabsze tylko siatkę. Jeśli przypadkiem wewnętrzna izolacja ma przekrój plastra miodu to bierz taki kabel i nie patrz na resztę. Ważna jest też giętkość. Jeśli przekroje są podobne to wybieraj kabel bardziej miękki. Na koniec najistotniejsze są f-ki. Jeśli nie znajdziesz uszczelnianych wewnętrznie i zewnętrznie to porządnie okręć je taśmą izolacyjną.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Też mam kabel Triset ,jest to dobry kabel z potrójnym ekranem i gęstą izolacją zewnętrzną co jest ważne gdy większość kabla idzie na zewnątrz (po prostu izolacja nie pęka tak łatwo i się nie kruszy) ...tylko ma jedną wadę jest trochę sztywny .Do tego kabla są specjalne złącza kompensacyjne ,oczywiście zwykłe też może być, tylko trzeba użyć trochę większej siły przy wkładaniu przewodu

Świetne kable robi hiszpański Televes są to jedne z najlepszych na rynku .Kabel premium ma ekranowanie na poziomie 120db - poczwórny ekran 2x folia +2x plecionka ,przy czym w całości jest wykonany z miedzi (ekran też)

Jeżeli masz możliwość to kup lepszy kabel ,różnica w cenie nie jest duża ,a dobry kabel będzie Ci służyć bardzo długo
 

Kubol911

New member
Najlepiej jak byś zerknął na te kable i przebadał organoleptycznie. Najlepsze kable mają oplot z 3-ech elementów, trochę słabsze 2 (siatka i folia) a najsłabsze tylko siatkę. Jeśli przypadkiem wewnętrzna izolacja ma przekrój plastra miodu to bierz taki kabel i nie patrz na resztę. Ważna jest też giętkość. Jeśli przekroje są podobne to wybieraj kabel bardziej miękki. Na koniec najistotniejsze są f-ki. Jeśli nie znajdziesz uszczelnianych wewnętrznie i zewnętrznie to porządnie okręć je taśmą izolacyjną.

No właśnie z tym przebadaniem organoleptycznie to jest problem, bo sam kompletnie się nie znam, a sprzedawca w sklepie mi tylko powiedział cytuję: "że to jeden z najlepszych kabli, że oni go specjalnie sprowadzają" to co do tego Blow RG6U 8608# oczywiście wie, że to taka ściema bo sam nic nie wiem :D, a ten drugi od KS-150 RG6U HD-TV, że "kabel to kabel i będzie dobry" także sam nie wiem...

Nie wiem tu jest ten Blow RG6U 8608# http://www.annapol.com/przewkonc-rg6u-300m-1048-cu-8608-p-29776.html i wyglądał identycznie, spojrzałem do wewnątrz, ale i tak nie wiem, może Wy coś powiecie?
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Dla jasności firma Blow nie produkuje kabli a jedynie konfekcjonuje. Znając inne produkty tej firmy można zakładać, że i ten kabel pochodzi z najtańszych chińskich fabryk.
 

Kubol911

New member
chcesz dobry i porządny kabel czy kiepski jakościowo ?!
To jest zasadnicze moje pytanie !
Chcę najlepszy jaki można kupić, ale oczywiście w rozsądnej cenie powiedzmy do 3 zł za metr, a i druga sprawa, jakie złącza typu F wziąć do tego kabla, przy założeniu, że się nie mam zaciskarki i się nie będzie specjalnie kupować? co byście poradzili w tej kwestii, jakieś konkretne modele, mogą być linki? I wszystko bym chciał z jednego sklepu.
 

Kubol911

New member
Zamówiłem televes t100 hd + złączki samokompresyjne, można było postawić na triset 113 i pewnie nie odczuł bym różnicy, ale postanowiłem, że zrobię to raz, a porządnie i tej 1 zł na metrze tak nie odczuje, mam nadzieję, że będę zadowolony, bardzo dziękuję wszystkim za pomoc! :)
 
Wszyscy się uparli na t113 a to żadna potwierdzona jakość.
No ma jakiś certyfikat, ale..................
Kabel robiony na zlecenie polskiej firmy.

Dobrze, że nie kupiłeś BLOWA, Connotecha i inne tego typu wynalazki.

ps.
Wczoraj wymieniłem kabel connotecha gdzie klient sam sobie kupił i wytrzymał 5 miesięcy !
 
Do góry