Jaki ekran dla Epson EH-TW6600 (i co zrobic z TV:)

Duszolap

New member
Cześć

Posiadam projektor Epson EH-TW6600 i do tej pory wyświetlam obraz na ścianie (zdjęcie pomieszczenia tutaj - i m g u r . com/zVKk1Hy , przepraszam inaczej nie dało się wkleić). Póki co do filmów zdejmuje telewizor:) , nie jest to optymalne rozwiązanie, ale ponieważ TV czasem "gra" u mnie pól dnia to trochę boję się używać do tego celu projektora.

Obraz na ścianie dla mnie jako laika wygląda i tak rewelacyjnie, ale na pewno ekran daje lepsze efekty. Jak widzicie na fotce, na suficie mam taka "zakładkę" za która teoretycznie mogłaby zmieścić się ekran rozwijany (obudowa), jednak oryginalnie była ona projektowana na zasłonięcie świetlówek i ma 15x15cm - nie wiem czy obudowa i zrolowany ekran tam się zmieści(?). Jeżeli nawet znajdę taki ekran to pojawia się kolejny problem. Starutki juz TV, do cienkich nie należy i raczej nie widzę opcji, żeby ekran zasłonił go zjeżdzając w doł, więc koszmarek ze zdejmowniem TV powróci

Druga opcja coraz częściej chodzi mi po głowie szególnie po przeczytaniu pochlebnych opinii o MagicScreen lub inny odpowiedni dla mojego projektora i pomieszczenia ekran ramowy.

Oczywiście i tutaj najchętniej "jakoś" pozostawiłbym TV, ale będzie to wyglądać dość żałośnie, więc podejrzewam ze wybór takiego ekranu to po prostu rezygnacja z TV lub jakaś sprytna zamiana na mniejszy, który by się magicznie chował:)

Trzecia opcja to pozostawienie obrazu na ścianie - nie mam pojęcia na ile tracę obecnie jakości w stosunku do ekranu, dla mnie obraz wygląda ok, ale logika podpowiada, ze na dedykowanym materiale powinno to wyglądać lepiej

Krótko mówiąc - "co byście zrobili na moim miejscu?" w tej konkretnej sytuacji i jaki ewentualnie ekran będzie odpowiedni

Z góry dziękuje za pomoc
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja tam kasety ekranu nie zasłaniam, kwestia gustu. Zobacz u mnie w galerii. Jeśli Ci zależy na zasłonięciu kasety to po prostu musisz jeszcze raz zrobić zabudowę ale dalej od ściany tak aby Ci weszła kaseta a jak ekran zjedzie to będzie przed TV. Jakbyś się zdecydował na zasłonięcie to od razu również można zabudować ekran i kupić kasetę do zabudowy. W takim przypadku nikt nawet nie zauważy, że masz ekran schowany..;-)

PS. jeśli obraz na ścianie dla Ciebie jest ok, to chyba powinieneś zobaczyć obraz z projektora w przygotowanym pomieszczeniu na dobrej klasy ekranie. W tedy chyba byś zmienił zdanie...;-)
 
Ostatnia edycja:

Duszolap

New member
Dziękuje za odpowiedź. Faktycznie najrozsądniejszym wyjściem aby zachować TV do oglądania na co dzień i ekran wysuwany jest odsunięcie tej zabudowy. Może pójdę właśnie tą ścieżką.

Trochę mi tutaj namieszało czytanie o ekranach ramowych i MagicScreen , ale to już sytuacja gdzie raczej nie da się pogodzić TV i ekranu - po prostu trzeba z niego zrezygnować, nic innego raczej do głowy mi nie przychodzi, bo tego raczej nie da się schować:)

Wnioskując po twojej ilości postów jesteś doświadczonym forumowiczem. Czy jesteś w stanie polecić mi jakieś ekrany, które będą dobre dla mojego projektora - z tego co wiem Epson TW6600 jest jasnym projektorem, który całkiem nieźle sobie radzi w niekompletnie zaciemnionym pomieszczeniu, może ta kwestia ma tutaj jakieś znaczenie w wyborze ekranu - ja niestety nie posiadm w tej kwestii dogłębnej wiedzy a ceny maja rozpiętość od kilkuset złotych (wątpię w jakość takich produktów) do naprawde bardzo drogich produktów (tu obawiam się czy nie przepłacam za cos czego nie widać jak za pozłacany kabel HDMI:)

Co do porównania ekran - sciana. Wiesz, sama wielkośc obrazu zrobiła na mnie takie wrażenie, filmy i gry w takim rozmiarze dają ogromną frajdę, także jakoś nie zauważyłem oczywistych wad takeigo rozwiązania, poza tym dopóki czegoś nie widze, nie wiem co tracę:)
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Ramowy MS i TV 24" do flaków z TV . Kupiłem ostatnio właśnie JVC 24" ( jakieś literki i 250 :) ) Super TV za śmieszne pieniądze . Stoi na komodzie , na bocznej ścianie .
 
Mam ten sam projektor, miałem podobne obawy jak ty w temacie telewizora.
W końcu podjąłem męską decyzję, telewizor sprzedałem i kupiłem MS-a.
Mogę śmiało powiedzieć że zrobiłem dobre posunięcie.
 

Duszolap

New member
Dziękuje za odpowiedzi

@mac-ony - całkiem ciekawa opcja, mały TV można dużo łatwiej usunąć z widoku jeżeli ciężko się z nim w ogóle rozstać
@paul klacska - a Ty jak zrobiłeś z TV:)? Swoja droga , a propos tego projektora masz jakieś dobre rady na początek, które opcje sa niepotrzebne, co poustawiać optymalnie itd? Ja gdzieś czytałem, że Auto Iris podobno niekoniecznie powinno być włączone, ale póki co jadę na defaultowych ustawieniach i trybie kolorów Cinema.

Jak rozumiem jesteście zadowoleni z MS?
 
Tak jak pisałem, telewizor sprzedałem i mogę śmiało powiedzieć że już nigdy go nie kupię. Funkcję auto iris włączam sobie tylko wieczorem jak oglądam film. Ja używam trybu naturalnego plus włączony procesor Darbee (Oppo105D). Kalibracje przeprowadziłem sobie sam przy użyciu płytki Spears & Munsil HD Benchmark 2nd Edition, według mnie jest ok.
Z ekranu jestem zadowolony i polecam wszystkim
 
Do góry