Jaki ekran 92" gray, do 800 zł

radzique

New member
Tak jak w temacie prosiłbym o poradę odnośnie ekranu, rozmiar już wybrany - 92", odległość od ekranu ok 3,5 m, zdecydowałem się na ekran grey.
Projektor Optoma HD67.
Ważne żeby ekran miał górny border co najmniej z 40 cm

W grę wchodzą takie ekrany :

Taga Harmony Amber Grey AR12 - do kupienia jest w śmiesznej cenie ok 350 pln, opinie średnie, problem z falowaniem itp.
Kraftmann Grey HD - praktycznie brak opinii

Suprema feniks FA-s92 - w opcji matt gray 639 pln, tylko nie jestem pewny czy on ma border górny, chociaż z tego wynika że tak prawda ?

Rozmiar netto powierzchni projekcyjnej: 203 cm x 114 cm
Rozmiar brutto powierzchni projekcyjnej: 213 x 186 cm

ewentualnie jeszcze jedna suprema, ale cena w grey jest już 922 pln, a to granica, którą jeśli bym przekroczył to raczej po ekran elektryczny :
Suprema Feniks Elegant CB-s92

Chyba, ktoś ma inne propozycje to śmiało


Jeszcze kilka wątpliwości do wyjaśnienia, żebym czegoś nie sknocił przy zakupach. Optoma HD67 będzie wisieć na wieszaku sufitowym, pytanie jakiej długości musi być wieszak,
żeby górna krawędź obrazu zaczynała się 80 cm od sufitu ? Czy to można jakoś regulować samym projektorem, jeśli tak to w jakich przedziałach ?
Odległość do ekranu według kalkulatora 3,29 m.
 

marczyn

New member
Witam,

Stoję dokładnie przed tym samym dylematem..
Posiadam Acer H5360BD i identyczną odległość do ekranu ok. 3.30m..

Po przejrzeniu wielu opinii, w tej klasie cenowej i rozmiarze pozostaje jedynie (oba oczywiście matt grey):
Suprema feniks FA-s92
Suprema Feniks Elegant CB-s92

...a to ze względu na 4-warstwowy materiał w tym warstwę z włókna szklanego (większa sztywność, brak fałdowań itp.).
Dzwoniłem do dystrybutora i ekrany te posiadają border górny 45cm.

Jeśli chodzi o kąt nachylenia projektora przy projekcji górnej. Ważne jest żeby nie był on zbyt duży, oraz aby projektor posiadał korekcję trapezu..
Jak duży może być kąt nachylenia znajdziesz najprawdopodobniej w instrukcji do swojego projektora....Kąt regulujesz samych uchwytem..

Widziałem na allegro ciekawy uchwyt AVtek i przymierzam się do jego zakupu:
NOWY Bezpośredni UCHWYT SUFITOWY do projektora FV (1825816293) - Aukcje internetowe Allegro


pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jawala

New member
Czy ktoś z was kupił już ten ekran Suprma Feniks fa-s92, może krótka recenzja ? też chcę go zamówić, a tu temat jakoś się urwał. Z góry dzięki za informacje , pozdrawiam
 
Do góry