Jaki dysk zewnętrzny do LE40B650 Samsung

royan

New member
Witam

posiadam samsunga LE40B650 a w zasadzie to LE40B550 bo ma zmieniony w menu serwisowym model dla odczytywania filmów z USB . Mam też dysk 2,5 TB firmy WD Elements desktop USB 2.0 model WDBAAU0025HBK i telewizor go nie widzi.

Co trzeba zrobić żeby telewizor go widział :?:

Dysk formatowałem na NTFS w MBR i GBT i nic to nie dało

A jeśli nie da rady tego dysku wykryć to jaki o maksymalnej wielkości względem ceny dysk polecicie taki który odczyta telewizor :?:
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Albo kiepski kabel USB i daje zamalo pradu albo dysk zbyt pradozerny :) Wsadz jakis 320-640GB i zobaczysz.
 

nemko

New member
A mi to wygląda na zbyt dużą pojemność. Dla pewności sprawdź go na innym telewizorze lub zapytaj na infolinii jakie pojemności odczytują Samsungi. Ja używam 1T WD My Passport z 40D7000, i nie mam problemu. No może poza jednym, telewizor potrafi gubić partycję do nagrywania (na pendrivie też). Dla bezpieczeństwa nie polecam kupowania dużego dysku, i dzielenia go na kilka partycji i trzymania na nich danych, bo można wszystko stracić. Lepiej kupić tylko dysk przeznaczony do nagrywania.
 

royan

New member
Sprawdziłem ostatnio na dwóch nowszych telewizorach z obsługą internetu i 3D jeden sony drugi LG i pisało że wykrywają dyski tylko do 2TB.
Wcześniej sformatowałem dysk w MBR i NTFS także pokazywał 2TB a reszta to był niedostępny obszar ponieważ przewidziałem że taka sytuacja może się wydarzyć z tymi tv. Na telewizorze sony dysk mi sformatowało pod siebie tak, że potem nie wykrywało go w zakładce mój komputer oraz w zarządzaniu dyskami. Sony sformatował go pod nagrywanie transmisji cyfrowej. Na LG dysk już nie był wykrywalny może przez to że sony go przerobił pod siebie. Dziś albo jutro podjadę do znajomego zgram parę filmów i zobaczymy czy LG go wykryje po formacie i uwidocznieniu dysku w systemie win7
 

royan

New member
Swoją drogą zdziwiłem się że telewizory za około 5tys. wyświetlają komunikat o odczytywaniu dysku tylko do 2TB , może to wina softu ?
Muszą mieć odczyt partycji MBR. Może ktoś wie czy to softu wina i czy po odświeżeniu zgraniu najnowszego tvki będą obsługiwać GPT i obsługiwać większe pojemności ?
 

royan

New member
nemko - może masz nr ną tą infolinię ale typowo techniczną z kimś kumatym w te samsungi ?

chodzi też o to żeby dysk nie chodził tylko po sformatowaniu go pod nagrywanie na tv bo nie o to tutaj chodzi tylko żeby był odczytywany jako magazyn danych jak zwykły pendrive z kopiami filmów zgranymi z PC tak żeby można było dogrywać filmy i odtwarzać na TV
 
Ostatnia edycja:

nemko

New member
nemko - może masz nr ną tą infolinię ale typowo techniczną z kimś kumatym w te samsungi ?

chodzi też o to żeby dysk nie chodził tylko po sformatowaniu go pod nagrywanie na tv bo nie o to tutaj chodzi tylko żeby był odczytywany jako magazyn danych jak zwykły pendrive z kopiami filmów zgranymi z PC tak żeby można było dogrywać filmy i odtwarzać na TV

Wystarczy w komputerze dysk podzielić na partycje, podpiąć do telewizora i sformatować jedną z partycji wybraną przez siebie pod nagrywanie i po sprawie. Druga będzie służyć jako magazyn. Ni podam Ci żadnego numeru na infolinię z "Guru" w tych sprawach, tam też pracują ludzie, którzy bardzo często nie mają zielonego pojęcia na zadane przez klientów tematy. Wg mnie lepszym rozwiązaniem jest zadzwonić do jednego czy drugiego serwisu Samsunga i tam pytać.
 
Do góry