Jaki DAC/karta dźwiękowa z usb i optical in

infinitimind

New member
Potrzebuję DACa albo karty dźwiękowej z USB i wejściem optycznym. USB aby podłączyć laptop a optyka aby podłączyć Asus O!Play Mini (nie z jednym wejściem bo nie chce przełączać kabelków co trochę). Głośniki to dość spore kolumny Modecom MC-HF60, nie jest to sprzęt klasy "audiofilskiej" ale można z nich wyciągnąć dużo ładnego grania (8" głośnik). Na przeszkodzie dobrego grania stoi zintegrowana karta i kiepskiej jakości przetwornik w Asusie. DAC/Karta bedzie do słuchania muzyki w FLAC i oglądania filmów HD.

Wiec Panowie co polecacie? Dobrze by było gdyby DAC/Karta miała zewnętrzne zasilanie. Tylko nie więcej niż 500zł ;) (zależy mi tylko na stereo)

Sam myślałem nad Creative SB X-Fi HD, dobry pomysł, karta nie będzie ograniczała głośników w jakości??
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
ogolnie to wydaje mi sie ze nie ma sensu bawic sie w takie wydatki przy takim sprzecie raczej nie odczujesz roznicy - ale jesli uwazasz ze tak to creativ spelni swoje zadanie tylko ciekwi mnie konfiguracja bo te urzadzenia beda wysylac juz gotowy sygnal ktory karta bedzei robic jeszcze raz czy to zagra ?
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
emu 0404 usb - bardzo dobra karta ze świetnymi przetwornikami i preampami mikrofonowymi(jak korzystasz ze skype :) )

sens kolego jest - resztę sprzętu zawsze mozna zmienić - różnice usłyszysz na tych modecomach/microlab choc szału nie będzie - te kolumny sa nawet fajnie zrobione ale wzmacniacz w nich to straszne dziadostwo pod względem szumów i dynamiki
 

infinitimind

New member
A co powiecie na to KLIK

W laptopie mam wyjście mini-Toslink a coaxial byłoby podłączone do playera mkv (tylko nie O!Play Mini, jeszcze nie zamówiłem). Bo nie chce mi się cały czas przenosić lapka z miejsca na miejsce, mam laptop od tv oddalone o 4m.

Podobno ten Muse to price killer i gra baaardzo dobrze, cena też bardzo dobra.
 
Do góry